Testujemy mumomega – suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

14 września 2016, dodał: Redakcja

Poszukujemy 20 blogerek, które obecnie są w ciąży lub karmią piersią do zgłaszania się do testów suplementu diety bez żadnych konserwantów, zawierającego olej z ryb morskich, olej z wiesiołka oraz witaminę E. Prosimy o zgłaszanie się w komentarzach pod artykułem. Wszelkie zapytania proszę kierować na adres: [email protected]

mmm

mumomega
to, co niezbędne

suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

Bogaty w DHA olej z ryb morskich i olej z wiesiołka produkowane według standardów farmaceutycznych.

Spożywanie kwasu DHA przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.

mumomega to pewność, że zalecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i wzroku, kwas DHA przyniesie obiecane korzyści dla matki i dziecka.

mumomega to jedyny naturalny preparat na polskim rynku dla kobiet w ciąży i karmiących, który posiada potwierdzoną w badaniu klinicznym wchłanialność DHA przez organizm matki i dziecka oraz gwarantuje właściwe przemiany metaboliczne dzięki zbilansowanemu połączeniu aż 4 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

mumomega to pierwszy naturalny preparat z kwasami tłuszczowymi dla kobiet w ciąży i karmiących, który uzyskał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Zdrowa kobieta w ciąży, dzięki właściwej diecie w sposób naturalny przekazuje dziecku witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju. Problemem może być jednak dostarczenie odpowiedniej ilości zalecanego przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne kwasu tłuszczowego DHA, który obecny jest głównie w tłustych rybach morskich. mumomega to bezpieczna suplementacja DHA, wolna od szkodliwych zanieczyszczeń, toksyn i dodatków chemicznych.

Wielonienasycony kwas tłuszczowy omega-3 DHA ma niekwestionowaną pozycję w zaleceniach suplementacji dla kobiet w ciąży. DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Jego stosowanie rekomendowane jest już w okresie planowania ciąży i powinno trwać nawet po zakończeniu okresu karmienia piersią w celu uzupełnienia zapasów DHA u kobiety. Niemniej jednak istotne jest, czy dostarczany DHA jest rzeczywiście wchłaniany przez organizm matki i czy aktywnie jest przekazywany dziecku.

W badaniu klinicznym1 udowodniono, że mumomega przyjmowana w ciąży dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, o czym świadczy podniesienie poziomów DHA w surowicy krwi w grupie kobiet w ciąży przyjmującej mumomega, przy braku zmiany bądź spadku w grupie kobiet w ciąży przyjmującej preparat nieaktywny (placebo). DHA z mumomega dobrze penetruje przez barierę łożyskową (tu bardzo ważną rolę odgrywa kwas tłuszczowy omega-3 EPA wspomagający transport), o czym świadczy znacząco wyższy poziom DHA w krwi pępowinowej u dzieci kobiet przyjmujących mumomega.

Dodatkowo mumomega zawiera nie tylko DHA, ale w jej skład wchodzą 4 wielonienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3: DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA. Taki skład pozwala zabezpieczyć równowagę metaboliczną. Podawanie samego DHA może być niewystarczające do zapewnienia odpowiednich korzyści dla płodu ze względu na możliwe zaburzenia tej równowagi.

Literatura: 1. Min Y. et al. E_ ect of Docosahexaenoic Acid-Enriched Fish Oil Supplementation in Pregnant Women with Type 2 Diabetes on Membrane Fatty Acids and Fetal Body Composition. Double – Blinded Randomized Placebo-Controlled Trial. Journal Diabetic Medicine, November 2014, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24925713.

mumomega
to, co niezbędne

Suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

Skład mumomega:

 • Olej z ryb morskich o wysokiej zawartości DHA
 • Olej z wiesiołka
 • Przeciwutleniacz – witamina E (jako D-alfa tokoferol uzyskany z soi)
 • Kapsułka: żelatyna, glicerol, woda

Jedna kapsułka (dzienna porcja) dostarcza:

 • Omega-3
  • DHA – 300mg
  • EPA – 42mg
 • Omega-6
  • GLA – 15mg
  • AA – 8,4mg
 • Witamina E – 2,8 mg (28% zalecanego dziennego spożycia)

mumomega nie zawiera:

 • sztucznych aromatów
 • sztucznych barwników
 • środków konserwujących
 • substancji słodzących

Wskazania do stosowania:

 • Przed zapłodnieniem: Na 3 miesiące przed planowaną ciążą w celu zbudowania puli zapasów kwasów tłuszczowych.
 • W okresie ciąży i laktacji: W celu zapewnienia odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych kobiecie oraz rozwijającemu się płodowi i niemowlęciu.
 • Po zakończeniu karmienia piersią: Przez okres 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią w celu uzupełnienia możliwych niedoborów kwasów tłuszczowych powstałych u kobiety w wyniku ciąży
  i laktacji.

Sposób stosowania: jedna kapsułka dziennie podczas posiłku

Cena w aptece: 30 kapsułek ok. 59zł

Wyłączny dystrybutor w Polsce: Qpharma Sp. z o.o.

Standard farmaceutyczny gwarancją jakości i bezpieczeństwa

W sprawach jakości i bezpieczeństwa nie idziemy na kompromisy. Podczas procesu produkcji upewniamy się, że olej nie zawiera żadnych substancji toksycznych i nie stanowi zagrożenia ani dla matki ani dla dziecka. Analizy w niezależnym laboratorium potwierdzają, że każda seria mumomega w pełni spełnia kryteria UE/WHO, ograniczając tym możliwość obecności toksyn takich jak dioksyny, PCB czy rtęć.

Naturalność i czystość

Oleje stosowane w suplemencie diety mumomega są niekwestionowanej czystości. Kwasy omega-3 pochodzą z przygotowanego według standardów farmaceutycznych oleju z ryb morskich. Olej ten składa się w 70% z kwasów tłuszczowych omega-3, głównie DHA. Źródłem oleju jest tuńczyk
z czystych mórz południowych (okolice Chile), który zawiera szczególnie duże ilości DHA. Olej charakteryzuje się również podwyższonym poziomem omega-6 AA.

Kwasy omega-6 pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanego oleju z wiesiołka dwuletniego. Olej z wiesiołka jest źródłem najłatwiej biodostępnego GLA. Dla przykładu aktywność biologiczna GLA z wiesiołka jest 7 razy wyższa od GLA z ogórecznika. Wiesiołek wykorzystywany przy produkcji mumomega, rośnie
w uprawie organicznej, co zapewnia naturalny olej z gwarancją braku jakichkolwiek sztucznych środków chemicznych i pestycydów.

Kwasy tłuszczowe w mumomega są w naturalnej formie trójglicerydów, suplement nie zawiera form syntetycznych kwasów tłuszczowych. Badania wskazują, że kwasy tłuszczowe dostarczane w swojej naturalnej formie mają większą dostępność biologiczną niż formy przetworzone bądź syntetyczne, co pozwala na uzyskanie maksymalnej skuteczności i wchłaniania.

Brak sztucznych dodatków

W skład suplementu diety mumomega wchodzą tylko wielonienasycone kwasy tłuszczowe i antyutleniacz naturalnego pochodzenia (witamina E z soi nie modyfikowanej genetycznie). Produkt nie zawiera żadnych dodatków smakowych, środków barwiących lub sztucznych składników.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

23 komentarzy do Testujemy mumomega – suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

 1. avatar nieperfekcyjnie.pl napisał(a):

  Od siedmiu miesięcy karmię piersią małego cycoholika, który wysysa ze mnie dosłownie wszystko, więc przyjmowanie witamin jest dla mnie wręcz nakazane. Tym bardziej, że waga spada jak oszalała… Z największą przyjemnością przetestowałabym ten suplement diety, a później starannie opisała swoje wrażenia na blogu, który odwiedza wiele mam. :)

  http://nieperfekcyjnie.pl

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Sandały Japanese Beige
Hit tego lata - wymieniaj wstążki i ciesz się co dzień innym kolorem!
Cena:
79,90
Wygodny biustonosz na lato
Biustonosz miękki wykonany z ażurowej czarnej koronki o kwiatowym wzorze
Cena:
59 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Jakie krople na zmęczone oczy?
Rumianek niestety często uczula, lepsza będzie czarna herbata, albo żelowy okład chłodzący. Krople bez...
nasze ulubione herbaty:)
Ja bardzo lubię herbaty z naparów ziołowych. Od czasu do czasu pije napar...
przeziebienie
Ja mam skłonność do infekcji gardła, a czasem towarzyszy im taki nieprzyjemny objaw...
Ból gardła - naturalne sposoby
W tym artykule napisano: , iż ból podniebienia współtowarzyszy bólowi gardła. Najczęściej...
facebook