Sposób na migreny oraz problemy z oddychaniem, o którym możesz nie wiedzieć | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Sposób na migreny oraz problemy z oddychaniem, o którym możesz nie wiedzieć

13 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Doskwierają Ci częste bóle głowy? Masz problemy z oddychaniem oraz często łapiesz tak zwane zadyszki? Cóż, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak uciążliwy może być ten problem. Migrena to schorzenie, które z roku na rok dotyczy coraz większej ilości osób. Powodów dla których ta choroba rozprzestrzenia się z prędkością światła jest z pewnością bardzo wiele. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej, zachęcamy do dalszej lektury, a gwarantujemy, że nie pożałujesz. 

ból głowy

Co to jest migrena

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z określeniem takim jak ,,migrena”. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ tak jak wspomnieliśmy, jest to niezwykle popularna choroba. Mimo swojej popularności, wiele osób wciąż nie do końca zdaje sobie sprawę z tego czym tak naprawdę jest to schorzenie, a także jakie są jego przyczyny. Zacznijmy zatem od początku, czyli od wytłumaczenia pojęcia migreny. Otóż migrena to nic innego jak choroba przewklekła, która charakteryzuje się napadami silnych bólów głowy. Wiele osób postrzega migrenę jako chorobę XXIw. traktując ją lekko prześmiewczo, warto jest jednak zaznaczyć, że migrenie bardzo często towarzyszą również inne uciążliwe dolegliwości takie jak światłowstręt, silne bóle brzucha oraz kręgosłupa, nadwrażliwość na wszelkie bodźce, a także obniżona koncentracja. Co ciekawe, migrena to jedna z tych chorób, która jest niestety bardzo trudna do wykrycia, a to z kolei sprawia, że wiele osób cierpi na nią, nie zdając sobie z tego sprawy. 

Choć do najpopularniejszych objawów tej choroby należy oczywiście charakterystyczny, pulsujący ból głowy, warto jest wiedzieć, że migrenę można rozpoznać również po wielu innych, mniej znanych objawach. Jest to bowiem choroba niezwykle złożona, a ból, który jej towarzyszy jest trudny do opisania. Ataki migreny najczęściej zlokalizowane są w okolicy gałek ocznych oraz skroni. Ból często określany jest mianem pulsującego oraz narastającego. Wiele osób twierdzi też, że jest on porównywalny do uczucia walenia głową o ścianę. Choć już sam opis ataków migreny wydaje się być wystarczająco nieprzyjemny, warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że jest to choroba przewlekła, której niezwykle często towarzyszą problemy związane z codziennymi czynnościami takimi jak na przykład: 

– jakakolwiek nawet bardzo spokojna aktywność fizyczna (ból może nasilać się podczas wykonywania ćwiczeń), 

– praca zawodowa, 

– utrzymywanie porządku w domu, 

– opieka nad dzieckiem. 

Oraz wiele więcej. 

Oprócz tego, należy dodać, że schorzenie to wiąże się także z występowaniem nudności, a nawet ze łzawieniem oczu. Jak się okazuje, migrena ma również bardzo poważne konsekwencje, które odbijają się na relacjach towarzyskich. Dlaczego? Osoby chorujące na migreny często nie mają siły na aktywne uczestniczenie w imprezach lub nawet spotkaniach towarzyskich, przez co relacje często zostają zrywane. Ważną informacją, ktora zasługuje na uwagę jest fakt, że u dużej grupy osób chorujących na przewklekłe migreny pojawiają się przemijające objawy neurologiczne, które trwają z reguły do godziny. Charakteryzują się one plamami przed oczami (niekiedy są to nawet ubytki w widzeniu) oraz innymi dolegliwościami związanymi ze zmysłami. Atak migreny dzięki się przeważnie na cztery główne fazy, są to kolejno: 

  • faza zwiastunów,
  • aura,
  • ból głowy,
  • faza ponapadowa. 

Jak łatwo można się domyślić, przyczyn występowania migren może być naprawdę bardzo wiele. Dużą rolę mają niewątpliwie geny, istnieje bowiem prawdopodobieństwo tego, że jeśli jeden z rodziców cierpi na nawracające migreny, dziecko również będzie na nie chorowało. Kolejnym ważnym punktem jest środowisko, w którym się żyje. Jak to możliwe? Niektóre czynniki środowiskowe mogą mieć duży wpływ na nasilanie się bólów głowy. Do najczęściej wymianych czynników należą między innymi: 

– stres,

– silne emocje,

– zmiany hormonalne u kobiet spowodowane przez cykl miesiączkowy bądź menopauzę 

– zła dieta, 

– niedobory snu, 

– zmiany atmosferyczne,  

– nadużywanie alkoholu, 

– silne zapachy.

Leczenie migreny to proces bardzo żmudny oraz długotrwały. Złą wiadomością dla wszystkich osób, którzy cierpią na tą chorobę jest fakt, że należy ona do grupy chorzeń nieuleczalnych. Mimo to istnieją sposoby, dzięki którym można choć trochę pomóc sobie podczas ataków. Doskonałym sposobem na to może być stosowanie aerozoloterapii. Do jej prawidłowego przeprowadzenia potrzebny będzie dobrej jakości inhalator lub komora inhalacyjna

Choroby układu oddechowego oraz trudności z prawidłowym oddychaniem

Kolejnym rodzajem schorzeń, które można próbować leczyć za pomocą inhalacji są choroby układu oddechowego. Częste wykonywanie inhalacji może mieć ogromny wpływ na polepszenie się jakości oddychania. Również w tym przypadku pełne wyjście z choroby może okazać się niemal niemożliwe (zwłaszcza gdy mówimy o chorobach takich jak na przykład astma). Po co zatem stosować inhalacje? Otóż okazuje się, że podobnie jak w przypadku migreny, również tu wdychaniu substancji leczniczych ma na celu przede wszystkim przyniesienie ulgi osobom, które posiadają duże problemy z oddychaniem. Jeśli zatem odczuwasz dyskomfort podczas oddychania lub bardzo często brakuje Ci tchu nawet podczas wykonywania podstawowych czynności, to może być znak, by sięgnąć po aerozoloterapię. Jeśli nie masz pojęcia co to takiego, już spieszymy z odpowiedzią. 

Uniwersalne rozwiązanie

Aerozoloterapia

Aerozoloterapia (często nazywana również terapią wziewną) to nic innego jak metoda leczenia, polegająca na wdychaniu specjalistycznych substancji leczniczych, które są zawarte w aerozolu. Ta metoda może wprost doskonale sprawdzić się podczas chorób przewlekłych takich jak między innymi astma. Warto zaznaczyć, że jest to też dobry sposób na profilaktykę czyli zapobieganie. W zależności od potrzeb, stosuje się inne zawartości aerozolu. Ten rodzaj leczenia, jest pomocny między innymi przy leczeniu: 

– nieżytów alergicznych, 

– stanach po operacyjnych nosa lub okolic gardła, 

– przewlekłych zapaleń gardła i krtani, 

– astmie oskrzelowej, 

– mukowiscydozie, 

– stanów po zapaleniu płuc, 

– przewlekłych nieżytów infekcyjnych nosa, gardła, krtani lub zatok przynosowych, 

– przewlekłych nieżytów zanikowych lub przerostowych krtani oraz przeciążenie głosu. 

Jak widzisz, zastosowań inhalacji jest naprawdę bardzo dużo, jeśli zatem rozważasz zakup specjalistycznej aparatury, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. 

Gdzie kupić sprzęt do aerozoloterapii?

Jeśli masz w planach zakup inhalatora lub innego sprzętu przeznaczonego do inhalacji, kupisz go u nas. W naszym sklepie możesz znaleźć wszystkie urządzenie oraz akcesoria, które będą Ci potrzebne do prawidłowego wykonania aerozoloterapii. Kim jesteśmy? Otóż jesteśmy profesjonalną firmą, z wieloletnim doświadczeniem, która zajmuje się sprzedażą sprzętów medycznych. Nasza bardzo szeroka oferta przepełniona jest profesjonalnymi artykułami medycznymi o doskonałej jakości. Wśród przedmiotów dostępnych na naszej stronie znajdziesz między innymi: 

inhalatory, 

– ssaki medyczne, 

– nebulizatory,

– komory inhalacyjne. 

Oraz wiele więcej. Jeśli zatem chcesz zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich, nie czekaj ani sekundy dłużej i już teraz złóż zamówienie w naszym sklepie. Robiąc u nas zakupy możesz mieć pewność co do tego, że kupujesz w pełni sprawne oraz bezpieczne przedmioty. 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz