SPEEDBALL Fitness

31 sierpnia 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Make it easy for everybody – make it functional! Piłka lekarska może stać się wkrótce powszechnie używanym przyborem w treningu fitness. Jej walory wydobył na światło dzienne Amerykanin Steve Feinberg, opracowując nowy program treningowy SPEEDBALL Fitness. Idea treningu jest bardzo prosta i odpowiada wyzwaniom, jakie stawia przed fitnessem współczesny styl życia. Piłki lekarskie SPEEDBALL ważą 1 lub 2 kg. Tak więc to nie obciążenie, ale funkcjonalny trening i dobra zabawa stoją w SPEEDBALL  na pierwszym miejscu. Ćwiczenia z piłką są proste, bardzo efektywne i stanowią doskonałą alternatywę dla powszechnie spotykanych treningów funkcjonalnych. Wywodzą się ze sztuk walki, boksu, treningu z tradycyjną piłką lekarską, ćwiczeń wzmacniających o charakterze funkcjonalnym i tańca. Wykonywane we wszystkich płaszczyznach sekwencje ruchów do energetycznej muzyki angażują nie tylko ciało, ale pobudzają także umysł. Podobnie jak KettleBell czy Power Dumbell, trening jest skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Ponieważ nie jest on oparty na choreografii, panowie doskonale odnajdują się w tej formie ruchu. Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego. Wręcz przeciwnie. Dobrze wyszkolony instruktor jest w stanie zastosować SPEEDBALL w zajęciach Profilaktyki Kręgosłupa i zajęciach dla seniorów.

SPEEDBALL nie nudzi się nigdy, ćwiczeń nie powtarza się bowiem w monotonnych seriach, jak podczas klasycznych zajęć wzmacniających. Od rozgrzewki aż po cool down pracujemy z piłką. Kroki stosowane w tej metodzie to nie step touch, lecz chops, lighthouse, pendulum, slingshot i jinga.  Ich opanowanie przychodzi z łatwością, a w trakcie lekcji wykonuje się ich różne wariacje.
Kiedy SPEEDBALL Fitness będzie dostępny w Polsce?
Pierwsza prezentacja odbyła się podczas Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA, 14 maja br. w Poznaniu. Kolejna będzie miała miejsce w Warszawie w październiku br. podczas Konwencji IFAA. We współpracy z pomysłodawcą koncepcji Steve’em Feinbergiem (SPEEDBALL USA), IFAA, jako jedyna akademia fitness w Europie, uzyskała licencję na nauczanie tej formy ćwiczeń. Wprowadzenie SPEEDBALL Fitness do klubu nie wiąże się z żadnymi opłatami licencyjnymi. Podobnie jak w przypadku TAE BO® instruktor przechodzi intensywne trzydniowe szkolenie i na tym kończą się wydatki instruktora czy klubu. Make it easy for everybody!

www.ifaa.pl




Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz