Problemy z potencją po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia

11 grudnia 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Czy masz problem z impotencją i chcesz poznać jakie możesz zastosować rozwiązania? Przeczytaj ten artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Problemy z potencją po 18, 20, 30, 40, 50, 60

Choć tytuł brzmi dość szokująco, to skoro czytasz te słowa, to temat nie jest Ci wcale tak obcy, jak można by przypuszczać. Dokładnie jest tak, jak mówi tytuł – problemy z erekcją mogą pojawić się w każdym wieku. I nie zawsze mamy na nie bezpośredni wpływ. Dlatego też wielu z nas staje w pewnym momencie przed faktem dokonanym – nie daliśmy rady. Jeśli już Ci się to przytrafiło, to dobrze wiesz, jak wielki jest to problem. Jeśli jeszcze nie – czytaj dalej! Żeby nigdy nie spotkała Cię ta przykrość, lepiej się przygotować zawczasu. W tym celu powstał poniższy przegląd, jednakże zapraszamy również do zapoznania się z treścią artykułu źródłowego o problemach z potencją na erektoportal.pl, który nieco dokładniej omawia tę kwestię.

Czy wiesz jakie są przyczyny problemów z potencją?

Na zaburzenia erekcji cierpiało lub cierpi około 50 % mężczyzn. Oznacza to, że wielu z nas nie uniknie tego problemu – ba, co drugi mężczyzna stanie wobec konieczności poradzenia sobie z tym problemem. Czy będziesz na to odpowiednio przygotowany?

Podstawowym działaniem, jakie możemy już podjąć, jest szereg zmian o profilu stricte profilaktycznym. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać wystąpieniu odpowiednich efektów ubocznych, niż później borykać się z problemem i leczyć. Żeby jednak wiedzieć jakie działania profilaktyczne należy wdrożyć, trzeba znać podstawowe przyczyny impotencji, więc…

…jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Możemy zasadniczo zwrócić uwagę na dwie, główne grupy problemów. Podział ten jest całkiem dobrze pomyślany i opiera się w głównej mierze o konkretne podstawy danego problemu. Już tylko w oparciu o same rozróżnienie tych podstaw, możemy wstępnie poznać sposoby na poradzenie sobie z daną grupą problemów. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Zaburzenia erekcji są powodowane przez dwie grupy czynników – czynniki fizyczne oraz emocjonalno-psychiczne. I tak czynniki fizyczne to swoistego rodzaju niedomagania na polu biologicznym, w naszym organizmie. Czynniki emocjonalno-psychiczne, to z kolei niewłaściwe przekonania oraz stany myślowe, które utrudniają osiągnięcie spełnienia seksualnego.

Jeśli chodzi o czynniki fizyczne problemów z erekcją, to wyglądają one następująco:

  1. Bakterie i grzyby – zakażenie działające w naszym organizmie, przez nieszczelność jelit i niewłaściwą dietę.
  2. Obciążenie nadnerczy – niedobór snu powoduje spadek libido i zdolności seksualnych.
  3. Cukrzyca – wpływa na nerwy i mięśnie odpowiedzialne za funkcje seksualne.
  4. Choroby układu krążenia – ponieważ erekcja polega na przepływie krwi, to wszystkie tego typu schorzenia mają na nią wpływ.
  5. Zaburzenia hormonalne – niedobór testosteronu lub nadmiar prolaktyny sprawiają, że pojawiają się problemy z erekcją.
  6. Leki obniżające ciśnienie krwi – obniżają również ciśnienie w dopływie krwi do prącia.
  7. Uzależnienia – po niemal każdej używce, nasze możliwości seksualne zdecydowanie spadają.
  8. Siedzący tryb życia – to dosłowne morderstwo dla libido. Oczywiście warto pamiętać również o mniejszej wytrzymałości w trakcie stosunku.
  9. Uszkodzenia ciała – fizycznie uszkodzenia, powodujące utrudnienia lub uniemożliwiające aktywność seksualną.

Zanim przejdziemy do omówienia potencjalnych działań zapobiegawczych, przyjrzyjmy się jeszcze drugiej grupie czynników – czynnikom emocjonalno-psychicznym:

  1. Stany stresowe oraz lękowe – jeśli utrzymują się przez długi okres czasu, niemal na pewno wpłyną na nasze libido i potencję negatywnie.
  2. Problemy w relacjach międzyludzkich – problemy między partnerami, w pracy czy w rodzinie, przekładają się na obciążenie emocjonalne, które utrudnia funkcjonowanie seksualne.
  3. Depresja – powoduje brak sił seksualnych u mężczyzny.
  4. Lęk przed niepowodzeniem – będzie rzutować na zbliżenie i utrudniać jego przeprowadzenie w sposób satysfakcjonujący.
  5. Niska samoocena – zastanawianie się, czy jest się wystarczająco atrakcyjny dla partnerki może powiązać się z którymś z powyższych stanów i utrudnić lub uniemożliwić zbliżenie i osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Tak prezentują się przyczyny problemów z męską seksualnością. Znając je, możemy pójść o krok dalej i opracować metody radzenia sobie z nimi.

Jak leczyć problem z erekcja ? Studium

Na początek musimy powiedzieć sobie jedną, bardzo ważną kwestię. Ze zdecydowaną większością powyższych problemów, jesteśmy sobie w stanie w prosty sposób poradzić. Co więcej – bardzo często poradzi sobie nasz organizm niemal zupełnie samodzielnie.

Wystarczy zacząć od najważniejszego kroku – przestać sobie szkodzić. Pogódź się z faktem, że albo erekcja albo narkotyki, papierosy czy nadmiar alkoholu. Alkohol pity raz w tygodniu z umiarem jeszcze przejdzie, ale to tyle z używek, jeśli chcesz być zdrowy w sprawach łóżkowych.

Drugim elementem nieszkodzenia sobie, jest zadbanie wreszcie o prawidłową dietę, wspierającą potencję. Głównie chodzi o odpowiednie suplementy, zioła czy witaminy, wspomagające męskie czynności seksualne. Zobaczysz, że te dwa elementy szybko przyniosą korzyści.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie aktywności fizycznej. Zacznij powoli, ale w dalszej perspektywie 3 razy po 30 minut w tygodniu biegania lub spaceru to w zasadzie podstawa. Do tego takie ćwiczenia jak przysiady 3 razy w tygodniu po 4 serie z 10 powtórzeniami, a seksualność poprawi się wymiernie.

No i stres oraz stany lękowe i wszystkie czynniki emocjonalne. Jeśli wysiłek fizyczny nie pomoże, to znajdź dodatkowe zajęcie, które Cię wspomoże. Aromaterapia czy gorąca kąpiel? Może masaż albo joga? Zadbaj o to, by pozbyć się stresu.

I ostatni krok – porozmawiaj ze swoim otoczeniem i oczyść relacje z negatywnych ładunków. Wyjaśnij nieścisłości, nieporozumienia i niesnaski. Pozwoli Ci to lepiej zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Jeśli spojrzysz na to wszystko, to zauważysz, że zasadniczo działania te nie są zbyt skomplikowane. A pozwolą na rozwiązanie około 80 % problemów, lub na zdecydowane zmniejszenie ich ciężaru.

Oczywiście – z częścią problemów możesz nie poradzić sobie samodzielnie. Dobra dieta i ćwiczenia to podstawa zdrowia układu krążenia, ale Twoje problemy nie muszę być typowe. Jeśli się nie skończyły, to konieczna będzie wizyta u specjalisty. To samo się tyczy cukrzycy i leków na ciśnienie. Regulacją tej kwestii powinien się zająć odpowiedni lekarz, ale w wielu przypadkach da się wdrożyć rozwiązania mniej inwazyjne lub wręcz rozwiązać problemy ze wsparciem dodatkowych działań zewnętrznych.

Ważne jest, byś z depresją nie radził sobie samodzielnie. Skorzystaj ze wsparcia specjalisty lub partnera. Jednakże jeśli nie przechodzi Ci ona, to zdecydowanie warto poddać się głębszemu leczeniu.

To, co jest istotne to fakt, że nie musisz sobie radzić sam i nie powinieneś się wstydzić swoich problemów. Wstyd to pierwszy krok do zamiecenia problemu pod przysłowiowy dywan. A to prowadzi do ignorancji i pogłębienia się problemu, który mógł zostać rozwiązany w bardzo prosty często sposób. Dlatego warto podjąć działanie już dziś.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz