Port Łódź ratuje małpy

5 maja 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zagrożone gatunki zwierząt w centrum uwagi

Konkurs fotograficzny i kampania na rzecz ratowania małp człekokształtnych to propozycje nie tylko dla pasjonatów ekologii. Port Łódź i łódzkie ZOO jednoczą siły, aby zwrócić uwagę mieszkańców regionu na problem zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i konieczność ich ochrony.

Zagrożone gatunki w obiektywie

„Zagrożeni w przyrodzie mieszkańcy łódzkiego Zoo” to tytuł trwającego od początku marca konkursu fotograficznego skierowanego do osób odwiedzających łódzki ogród zoologiczny. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie mieszkańca łódzkiego ogrodu zoologicznego, który reprezentuje zagrożony wyginięciem gatunek. Podpisane imieniem i nazwiskiem zdjęcia należy do 31 maja przesłać na adres:  Łódzki Ogród Zoologiczny, ul. Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź.

Spośród przesłanych fotografii jury wyłoni zwycięzców

i przyzna wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych – młodzieżowej i dla osób dorosłych.  Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć podczas wystawy w Porcie Łódź po rozstrzygnięciu konkursu. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody – aparaty fotograficzne. Regulamin konkursu jest dostępny na www.portlodz.pl i na stronach łódzkiego zoo.

Małpy człekokształtne

W weekend 7 – 8 maja w strefie Ocean przy fontannie rozgwiazda pracownicy łódzkiego ZOO będą rozdawać ulotki informujące o zagrożonych gatunkach. Dla dzieci przygotowano maski z wizerunkiem gibona. Rodzice będą mogli spróbować swoich sił w grze na temat małp człekokształtnych i wygrać nagrody. Wszystkie te atrakcje są elementem Kampanii na Rzecz Małp Człekokształtnych, której celem jest zwrócenie uwagi na wymieranie goryli, szympansów, orangutanów, bonobo i gibonów.

Małpy to bez wątpienia najbardziej lubiani mieszkańcy łódzkiego ZOO. Od lat cieszą się sympatią dzieci i dorosłych odwiedzających ogród zoologiczny. – Często wydaje nam się, że małpy wiodą beztroskie życie, które spędzają na zabawach i odpoczynku. Jednak mało kto wie, że małpy człekokształtne na całym świecie wymierają na skutek wycinek lasów lub padają ofiarą kłusowników. Akcja informacyjna w Porcie Łódź będzie okazją do tego, aby poznać przyczyny wymierania małp na całym globie i dowiedzieć się, jak każdy z nas może temu zapobiegać – mówi Emilia Lange- Cichocka, menedżer działu marketingu Portu Łódź.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nietypowa aranżacja biura - jak sąd…
Nietypowa ale praktyczna aranżacja biura może być jak najbardziej. Podoba mi się!
"nocne marki" - dozwolone po 22 :)
Ja bardzo późno chodzę spać, więc zanim zasnę co nie mam z tym...
Depilacja-co najlepsze?
Depilatory laserowe są bardziej precyzyjne niż IPL. Wielu ekspertów uznaje, że jest to najskuteczniejsza...
Torebka duża czy mała?
Małe torebki okazują się być świetnym dodatkiem stylizacyjnym. Dla przykładu mała torebka na łańcuszku...