Miasto na weekend – Barcelona Gaudiego

11 października 2018, dodał: Redakcja

City Break po polsku? Wiadomo, że w porównaniu z zamożnymi społeczeństwami, my Polacy musimy dość rozważnie gospodarować pieniędzmi. Także, jeśli mowa o podróżach. Szukamy alternatyw, żeby zobaczyć wymarzone miejsce i jednocześnie niezbyt drogo zapłacić za tę przyjemność. Dlatego polskie City Break będzie kompromisem pomiędzy komfortem a oszczędnością.

 

Weekendowe podróżowanie to nie tylko miasta i miejsca tuż poza naszymi granicami. To także perełki architektury położone w odleglejszych rejonach Europy. Czy wiąże się to z większymi kosztami podróży? Niekoniecznie. Obecnie tanie linie lotnicze oferują bardzo atrakcyjne przeloty do wielu krajów, należy tylko poczekać na dobrą okazję i złapać wymarzony lot za niewielką sumę, np. na stronie www.sky4fly.net. Dziś polecimy do Barcelony. Jest to największy ośrodek rejonu Morza Śródziemnego i olśniewająca perełka kultury europejskiej. Stolica Katalonii i ważny port Morza Śródziemnego, miasto odwiedzane przez ponad 8 mln turystów, niepowtarzalne i warte obejrzenia chociażby tylko na weekend.

Barcelona Gaudiego

Fascynujące formą budynki Gaudiego w Barcelonie zapewniły mu pozycję najbardziej oryginalnego europejskiego architekta początku XX. wieku. Najsłynniejszą budowlą zaprojektowaną przez Gaudiego jest Sagrada Familia. Kościół ten budowany jest już od ponad 100 lat, a zakończenie prac przewiduje się na lata 2026-2028. Wtedy to też Sagrada Familia będzie posiadać 18 wież, czyli o dziesięć więcej niż teraz. Oczywiście, będąc u stóp tego fascynującego kościoła zechcemy też zajrzeć do środka. Musimy jednak kupić bilet, który w kasie kosztuje około 18 euro, a jeśli zrobimy to przed wyjazdem, przez internet, zapłacimy trochę mniej, bo 15 euro.

Park Güell to również jedna z największych atrakcji Barcelony. Jest to duży obszar, około 20 ha, w całości zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Składa się on z  krętych uliczek, w otoczeniu pięknej, śródziemnomorskiej zieleni, pełnej schodów, mostów, systemów odpływu i magazynowania wody deszczowej. Domy mieszkalne zostały zaprojektowane zgodnie z duchem architektury organicznej, której to Antonio Gaudi był wielkim zwolennikiem. Ten kompleks parkowy obfituje w bardzo wiele atrakcji architektonicznych i roślinnych, jest rozległy i urozmaicony. Podczas planowania wycieczki zarezerwujmy sobie przynajmniej dwie godziny, gdyż w krótszym czasie ciężko będzie zwiedzić całość tego kompleksu. Odwiedza go bardzo wielu turystów, więc doliczyć trzeba też czas stania w kolejce po bilet. Wejście do centralnej części parku dla osoby dorosłej kosztuje 8 euro (7 euro, gdy bilet kupujemy przez internet).

Kolejny zabytek na liście to La Pedrera, czyli tzw. „Kamieniołom„. Jest to dzieło artysty o niespotykanie indywidualnym i ukształtowanym w pełni rzemiośle. Projekt ten odzwierciedla inspirację Gaudiego organicznymi formami natury, która według niego jest najwspanialszym dziełem Boga. Ani fasada, ani ściany budynku, nie posiadają kątów prostych i przypominają falującą powierzchnię oceanu.

Do Barcelony warto wybrać się nie raz. Bogactwo architektoniczne i cuda stworzone przez naturę zdają się nie mieć końca. A dziś? Jeszcze tylko spacer słynną Aleją La Rambla i możemy wracać do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP