Marcowe nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka!

7 marca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Po jakie polecane książki najchętniej sięgamy? Według najnowszych rankingów i najchętniej czytanych gatunków, lista prezentuje się następująco: romans, erotyka, książki obyczajowe oraz fantastyka. Wszystkie te gatunki odnajdziemy w najnowszych propozycjach Wydawnictwa Zysk i S-ka. Ale odnajdziemy tu również książki z tłem historycznym, powieści dekadenckie oraz kryminały i wiele więcej. Zachęcamy do poznania polecanych nowości wydawniczych i odnalezienia książki idealnej dla siebie.

Kamila Cudnik: Wybacz

Jedna chwila, gdy znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie… Podczas jednej z pierwszych wiosennych nocy toruńska policja dostaje zgłoszenie. Na terenie nieczynnego dworca kolejowego ginie dwoje nastolatków. Ktoś w ciemności oddał dwa precyzyjne strzały.

Sprawa podwójnego morderstwa staje się priorytetowa. Pytanie, jak motyw miał zabójca i czy będą następne ofiary. Komisarz Robert Bukowski, doświadczony śledczy, rozpoczyna dochodzenie. Zmotywowany tym bardziej, że sam ma nastoletnią córkę. Ofiary były zaledwie rok przed maturą, ona atrakcyjna i żywiołowa, on raczej cichy i spokojny. W trakcie śledztwa na jaw wychodzi coraz więcej faktów, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Z pozoru niepowiązane wydarzenia zaczynają się wplatać w jedną sieć tajemnic.

Elle Kennedy: The Mistake. Błąd

On lubi zdobywać nie tylko bramki…
John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się nieśmiałość i lęk przed przyszłością po studiach. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

Ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…
Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza i mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Chce ją odzyskać? To musi się mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.

Więcej hokejowych namiętności od Elle Kennedy? Tak, poproszę! The Mistake. Błąd to przyprawiająca o omdlenie powieść, która sprawi, że fani rzucą serca na lodowisko!”. [Sarina Bowen, autorka bestsellera Dobry chłopak]

Julia Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Mia Ryan: Lady Whistledown kontratakuje

Julia Quinn zachwyca:

Czarujący łowca posagów zostaje złapany przez najbardziej pożądaną debiutantkę sezonu… Teraz zaś musi udowodnić, że chce skraść serce, a nie posag damy.

Suzanne Enoch zwodzi:

Niewinna panienka, która całe życie starannie unikała skandali, nagle – i w tajemnicy – staje się obiektem zalotów najbardziej znanego londyńskiego hulaki.

Karen Hawkins kusi:

Ciągle podróżujący wicehrabia wraca do domu, by ożywić namiętny ogień swojego małżeństwa… Tu jednak odkrywa, że niełatwo mu będzie ponownie zdobyć swą piękną, nieprzejednaną żonę.

Mia Ryan czaruje:

Prześliczna, niezależna służąca traci głowę, kiedy szarmancki książę okazuje jej romantyczne zainteresowanie… co prowadzi do skandalu, który może zrujnować ich oboje.

Tego wszystkiego dowiecie się tylko od lady Whistledown!

Jeśli nigdy nie czytaliście opowieści romantycznych, zacznijcie od tej książki!” [„Washington Post”]

George Orwell: 1984

Napisana ponad siedemdziesiąt lat temu powieść w chwili wydania była złowrogą przepowiednią George’a Orwella dotyczącą zagrożenia, jakie niesie za sobą totalitaryzm. I chociaż rok 1984 już dawno minął, dystopijna wizja świata permanentnej wojny, w którym życie jednostki jest w całości podporządkowane władzom, kłamstwa zastępują prawdę, a samodzielne myślenie może być zbrodnią, jest nadal aktualna.

Trudno przecenić znaczenie tej powieści dla współczesnej kultury. Orwell nie tylko mistrzowsko obnażył w niej mechanizmy działania totalitaryzmu i propagandy, lecz również trafnie pokazał, jak wielką rolę w totalnej kontroli nad społeczeństwem mogą odegrać media i język fałszujący rzeczywistość.

Hanns Heinz Ewers: Alraune. Historia pewnej żyjącej istoty

Nowe tłumaczenie słynnej dekadenckiej powieści, pełnej grozy i perwersyjnego erotyzmu.

Profesor medycyny Jakob ten Brinken wespół ze swoim siostrzeńcem, studentem Frankiem Braunem, postanawiają przeprowadzić iście diabelski eksperyment. Pragną wcielić w życie średniowieczny mit o mandragorze, magicznej roślinie, która miała wyrastać z ziemi pod szubienicą, zapłodniona przez nasienie skazańca. Tak zrodziła się Alraune, córka ulicznicy i skazanego na śmierć mordercy, prawdziwa femme fatale, piękna i okrutna kochanka o tajemniczych mocach, doprowadzająca mężczyzn do szaleństwa i śmierci.

Powieść niemieckiego pisarza Hannsa Heinza Ewersa została wydana w 1911 roku i w krótkim czasie doczekała się wielu wznowień i przekładów na inne języki, a nawet została kilkakrotnie zekranizowana. Stanisław Przybyszewski uznał tę książkę za jedno z najciekawszych dzieł początku XX wieku.

Joanna Jodełka: 2 miliony za Grunwald

Pasjonująca powieść o wojennych losach Bitwy pod Grunwaldem Jana Matejki.

Jesienią 1939 roku na ziemie polskie wkraczają hitlerowcy. Przyświeca im jeden cel: zniszczyć ślady polskości. Na ich celowniku znajduje się obraz Bitwa pod Grunwaldem. Dzieło Jana Matejki, przedstawiające klęskę Krzyżaków, godzi w niemiecką dumę narodową. Za wskazanie miejsca ukrycia płótna władze III Rzeszy wyznaczają nagrodę w wysokości 2 milionów marek. Tak rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra. Ludzie pragnący zniszczyć obraz kontra ludzie gotowi zaryzykować życie, by go ocalić.

2 miliony za Grunwald to powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Efekt jest znany – Bitwa pod Grunwaldem została uratowana i dotrwała do naszych czasów. Ale jak to się stało? Poznaj tę fascynującą historię.

Książki polecamy wraz z Wydawnictwem Zysk i S-ka






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz