Jakie suplementy powinno sie przyjmować w czasie ciąży?

28 października 2016, dodał: Redakcja

Mamą zostałam ponad 13 miesięcy temu. Właściwie, to 5 listopada będzie już 14. Przed ciążą i w czasie ciąży korzystałam z suplementów diety dla kobiet planujących ciążę i dla kobiet w ciąży. Wówczas był to Prenatal Classic i Prenatal DHA. Ogólnie rzecz biorąc byłam z tych suplementów bardzo zadowolona i nie ukrywam, że poza żelazem w połowie ciąży, generalnie wszystkie wyniki badań miałam w jak najlepszym porządku. Przy wypisie ze szpitala, po porodzie dostałyśmy z Martyną zalecenie, by suplementować DHA przez cały czas karmienia piersią, a po odstawieniu dziecka od piersi, wprowadzić ten suplement również do jego diety.
Wiadomo, że duże znaczenie ma sama dieta, to co spożywamy na co dzień, ja jednak nie należę do osób, które wiecznie kalkulują co z czym odpowiednio połączyć, by się dobrze wchłaniało do organizmu, a suplementacja mi tę sprawę w jakimś stopniu ułatwia. Przez ostatnie 30 dni spożywałam suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią (zaliczam się do grupy drugiej), a był to suplement Equazen mumomega.
Equazen mumomega to suplement diety o unikalnym składzie, łączący specyficzne długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są szczególnie ważne podczas ciąży i w okresie karmienia piersią. Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu płodu i niemowląt karmionych piersią. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega-3  dla dorosłych, tj.: 250 mg DHA i kwasu eikozapentaenowego (EPA).
Znaczna część mózgu składa się z długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Są one istotnym składnikiem błon komórkowych mózgu. Stosowanie suplementu diety mumomega jest wygodnym sposobem na dostarczanie  tych ważnych składników odżywczych, mianowicie kwasów tłuszczowych DHA i GLA – który jest w organizmie przekształcany w AA.
Zgodnie z Rekomendacją Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego: „Dobowe zapotrzebowanie na nienasycone kwasy tłuszczowe podczas ciąży oraz karmiących kobiet wynosi od 600 mg DHA, a w warunkach znacznego niedoboru 1000mg.” (Rekomendacja PTG w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących, Ginekologia Polska 5/2014).
Zalecana porcja – 1 kapsułka mumomega dostarcza:
Olej z ryb (omega-3) – 600mg
w tym:
kwas dokozaheksaenowy (DHA) – 300mg
kwas eikozapentaenowy (EPA) – 42mg
Olej z wiesiołka (omega-6) – 150mg
w tym:
kwas gamma-linolenowy (GLA) – 15mg
kwas arachidonowy (AA) – 8.4mg
Przeciwutleniacz – naturalna witamina E – 2.8mg*
* 23% dziennego zalecanego spożycia
Do sięgnięcia po suplement i powodem mojego zgłoszenia do testów z portalem Uroda i Zdrowie, było zapewnienie producenta, że środek ten nie zawiera sztucznych składników, środków barwiących i żadnych dodatków smakowych. Tak też faktycznie jest, produkt jest całkowicie bezzapachowy, bezsmakowy. Kapsułki są spore, ale połyka się je dość łatwo. Dla własnego komfortu popijam je wodą.
Producent zaleca stosowanie suplementu w 3 przypadkach:
Przed ciążą:
Na około 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę, by zbudować odpowiednią pulę kwasów dla Ciebie i Twojego dziecka.
W trakcie ciąży i w okresie laktacji:
Dzięki odpowiedniej kombinacji omega-3 i omega-6 zapewnisz sobie i swojemu dziecku właściwą ilość niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników.
Po zakończeniu karmienia piersią:
Przez okres 6 miesięcy po zakończeniu karmienia możesz uzupełnić możliwe niedobory omega-3 i omega-6 powstałe w wyniku ciąży i karmienia piersią.
mumomega to jedyny na polskim rynku preparat omega-3 i omega-6 dla kobiet w ciąży i karmiących, który posiada potwierdzone w badaniu klinicznym wchłanianie DHA przez organizm matki i dziecka oraz gwarantuje właściwe przemiany metaboliczne dzięki zbilansowanemu połączeniu aż 4 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
Cena suplementu to ok. 60 zł w zależności od apteki. Nie powinien być stosowany w czasie ciąży jako jedyny suplement witaminowy, ponieważ nie zawiera np. kwasu foliowego czy jodu. Niestety opakowanie nie zawiera żadnej ulotki i nie określa przeciwwskazań do stosowania suplementu.

Testowała: all-i-can-do-is-write-about-it

 

zobacz również:

 

  1. Klub Blogera
  2. Nasze Konkursy
  3. Testy Blogerek
  4. Baza Blogerek

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Kapelusz z łańcuszkiem i frędzlami
Hit na lato od Szaleo.pl!
Cena:
29,99 zł
Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł
Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Kosmetyczka Nałęczów
Hej, czy jest tu ktoś z Nałęczowa lub z okolic ?? Niedługo biorę...
Markowe buty
Jeśli chodzi o buty na obcasie, zazwyczaj patrzę aby były po prostu ładne...
Student a pożyczka?
Każdy student może się starać o . Nie trzeba wtedy donosić dodatkowych papierków, dokumentów...
Osłabienie organizmu, blada cera i …
Osłabienie i zmęczenie może mieć wiele przyczyn, o najczęstszych możecie poczytać tutaj - .
facebook