Jakie przedtreningówki warto stosować?

1 marca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Spożywanie odpowiednich produktów przed treningiem, nazywanymi powszechnie przedtreningówkami znacząco wpływa na jakość wysiłku fizycznego. W zależności od składu wybranych artykułów mogą one pomóc w zwiększeniu wytrzymałości, dodać  energii lub przyczynić się do rozwoju masy mięśniowej. Ze względu na ogromny wybór tych preparatów z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Podpowiadamy, które z suplementów diety są dobre dla Ciebie!

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się przedtreningówki, czyli specjalne odżywki zawierające substancje stymulujące w składzie. Dzięki temu pobudzają one organizm i przygotowują do większego wysiłku fizycznego. Zaliczyć można do nich wszystkie produkty wpływające na jakość treningu. Aktualnie n0a rynku dostępne są zróżnicowane preparaty w formie proszku rozpuszczanego w wodzie lub gotowych shotów do picia. Poszukując wysokiej klasy odżywek warto zajrzeć na stronę internetową Bodypak.pl.

Dlaczego warto stosować przedtreningówki?

Stosowanie odpowiednio dobranych przedtreningówek ma wiele zalet. Jedną z największych z pewnością jest wzrost intensywności treningowej. W tego typu produktach często znaleźć można kofeinę, która znacząco wpływa na podwyższenie zdolności wysiłkowych organizmu. Takie działanie utrzymuje się przez pewien czas, przy czym zmęczenie przychodzi z opóźnieniem. Doskonałym uzupełnienie stanowi kreatyna zwiększająca siłę i poziom energii  oraz beta-alanina podnosząca stopień wytrzymałości mięśni.

Drugim głównym zadaniem przedtreningówek jest pobudzenie organizmu. W procesie redukcji tkanki tłuszczowej często pojawiają się problemy z energią i motywacją do treningu. W dużej mierze ma to związek z niską podażą kalorii. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są stymulanty zawarte w suplementach diety. Działają przez pewien czas, dzięki czemu zwiększają chęci do rozpoczęcia treningu oraz zwiększą jego efektywność. Należy jednak pamiętać o kontrolowaniu stosowania przedtreningówek, gdyż ich nadmierne i zbyt długotrwałe stosowanie może doprowadzić do przeciążenia i przetrenowania czy nawet obciążenia układu nerwowego.

Jakie są rodzaje suplementów przedtreningowych?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo rodzajów przedtreningówek o różnorodnym składzie, działaniach i właściwościach. Nie ma jednego produktu, który odpowiadałby każdemu. Z tego względu poszukując odpowiedniej propozycji dla siebie, trzeba zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Obecnie wyróżnić można trzy główne rodzaje suplementów przedtreningowych:

  • klasyczne przedtreningówki, których głównym zadaniem jest pobudzenie do ćwiczeń,
  • boostery azotowe poprawiające tzw. pompę mięśniową, czyli stymulujące produkcję tlenku azotu potrzebnego do budowy mięśni,
  • odżywki wytrzymałościowe przeznaczone dla osób skupiających się na rozwoju mięśni i ćwiczeniach poprawiających kondycję fizyczną.

Niezależnie od wybranego rodzaju preparatu należy dokładnie sprawdzić ich skład, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do stosowania produktu.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Oszczędzanie
Numizmatyka to calkiem fajna metoda odkładania pieniędzy. W końcu mają całkiem sporą...
Jak skutecznie zabezpieczyć się na …
Zbierałam przez wiele lat monety i banknoty. Teraz postanowiłam je wycenić i sprzedać...
Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził