Jakie przedtreningówki warto stosować? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jakie przedtreningówki warto stosować?

1 marca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Spożywanie odpowiednich produktów przed treningiem, nazywanymi powszechnie przedtreningówkami znacząco wpływa na jakość wysiłku fizycznego. W zależności od składu wybranych artykułów mogą one pomóc w zwiększeniu wytrzymałości, dodać  energii lub przyczynić się do rozwoju masy mięśniowej. Ze względu na ogromny wybór tych preparatów z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Podpowiadamy, które z suplementów diety są dobre dla Ciebie!

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się przedtreningówki, czyli specjalne odżywki zawierające substancje stymulujące w składzie. Dzięki temu pobudzają one organizm i przygotowują do większego wysiłku fizycznego. Zaliczyć można do nich wszystkie produkty wpływające na jakość treningu. Aktualnie n0a rynku dostępne są zróżnicowane preparaty w formie proszku rozpuszczanego w wodzie lub gotowych shotów do picia. Poszukując wysokiej klasy odżywek warto zajrzeć na stronę internetową Bodypak.pl.

Dlaczego warto stosować przedtreningówki?

Stosowanie odpowiednio dobranych przedtreningówek ma wiele zalet. Jedną z największych z pewnością jest wzrost intensywności treningowej. W tego typu produktach często znaleźć można kofeinę, która znacząco wpływa na podwyższenie zdolności wysiłkowych organizmu. Takie działanie utrzymuje się przez pewien czas, przy czym zmęczenie przychodzi z opóźnieniem. Doskonałym uzupełnienie stanowi kreatyna zwiększająca siłę i poziom energii  oraz beta-alanina podnosząca stopień wytrzymałości mięśni.

Drugim głównym zadaniem przedtreningówek jest pobudzenie organizmu. W procesie redukcji tkanki tłuszczowej często pojawiają się problemy z energią i motywacją do treningu. W dużej mierze ma to związek z niską podażą kalorii. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są stymulanty zawarte w suplementach diety. Działają przez pewien czas, dzięki czemu zwiększają chęci do rozpoczęcia treningu oraz zwiększą jego efektywność. Należy jednak pamiętać o kontrolowaniu stosowania przedtreningówek, gdyż ich nadmierne i zbyt długotrwałe stosowanie może doprowadzić do przeciążenia i przetrenowania czy nawet obciążenia układu nerwowego.

Jakie są rodzaje suplementów przedtreningowych?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo rodzajów przedtreningówek o różnorodnym składzie, działaniach i właściwościach. Nie ma jednego produktu, który odpowiadałby każdemu. Z tego względu poszukując odpowiedniej propozycji dla siebie, trzeba zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Obecnie wyróżnić można trzy główne rodzaje suplementów przedtreningowych:

  • klasyczne przedtreningówki, których głównym zadaniem jest pobudzenie do ćwiczeń,
  • boostery azotowe poprawiające tzw. pompę mięśniową, czyli stymulujące produkcję tlenku azotu potrzebnego do budowy mięśni,
  • odżywki wytrzymałościowe przeznaczone dla osób skupiających się na rozwoju mięśni i ćwiczeniach poprawiających kondycję fizyczną.

Niezależnie od wybranego rodzaju preparatu należy dokładnie sprawdzić ich skład, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do stosowania produktu.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...