Jak zabezpieczyć skórę przed smogiem z marką KLAPP

29 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W odpowiedzi na niepokojący poziom zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach Polski, laboratorium naukowe firmy KLAPP opracowało skuteczne rozwią­zania chroniące skórę przed negatywnym wpływem chemicznego koktajlu substancji zawartym w smogu. Liczne badania wskazują, że osoby żyjące na obszarach z wysokim poziomem za­nieczyszczenia, pomimo stosowania podobnej pielęgnacji wyglądają znaczenie starzej, a ich skóra jest w gorszej kondycji w porównaniu do osób mieszkających w miejscach o zdrowszym standardzie powietrza. Zgodnie z Wolnorodnikową Teorią Starzenia jest to skutek ataku wolnych rodników wywołujących uszkodzenia komórkowe, które przyspieszają proces degeneracji skóry. Zanieczyszczenia powietrza indukują stres oksydacyjny, poprzez zaburzenie równowagi pomiędzy destrukcyjnymi wolnymi rodnikami, a neutralizującymi je antyoksydantami.

SMOG

Jak więc ograniczać skutki miejskiego stresu dla skóry?

Z pomocą przychodzi zaawansowana kosmetologia pod postacią zabiegów i kosmetyków profesjonalnych firmy KLAPP. Mieszkając w miejscu o wysokim skażeniu pyłami przemysłowymi i spalinami, należy starannie dbać o skórę i sięgać po kosmetyki, które neu­tralizują zagrożenia płynące ze środowiska.

  1. Pierwszym krokiem w prawidłowej pielęgnacji antysmogowej powinien być głęboko oczyszczający i detoksykujący zabieg. Do­skonałą propozycją jest Detox Treatment z linii Clinical Care firmy KLAPP, który dzięki precyzyjnie dobranym substancjom aktywnym (albicja jedwabista, aloes barbadoski, szanta zwy­czajna, rumian rzymski) uwalnia ją ze szkodliwych substancji oraz eliminuje metabolity przemiany komórkowej. Ponadto zwiększa absorpcję skóry dzięki temu zapewnia lepszą wchłanial­ność kosmetyków antyoksydacyjnych w pielęgnacji domowej.
  2. Niezbędnym składnikiem „miejskich” kosmetyków są antyutle­niacze oraz składniki regenerujące.

 

  • Codziennym porannym rytuałem, niezależnie od natężenia za­nieczyszczeń w powietrzu powinno być nakładanie porcji anty­oksydantów, które w ciągu dnia będą zabezpieczały skórę przed czynnikami wyzwalającymi wolne rodniki i w miarę możliwości na bieżąco je neutralizowały. Witamina C zawarta w produktach z linii C – Pure firmy KLAPP będzie doskonałą propozycją pielęgnacji dziennej chroniącej przed bezpośrednim kon­taktem z zatrutym powietrzem.
  • Wieczorem korzystnie jest zadbać o uszczelnienie płaszcza hydrolipidowego i o porcję kosmetyków bogatych w skład­niki regenerujące i stymulujące ją do odnowy – retinol (linia A – Classic firmy KLAPP), peptydy (linia Repagen Exclusive firmy KLAPP).
  1. Niezbędne jest zwiększenie dawki antyoksydantów w codzien­nej diecie. Suplementacja wewnętrzna opierająca się na wysokim spożyciu różnokolorowych warzyw i owoców ma pozytywne od­zwierciedlenie w wyglądzie zewnętrznym.

KLAPP A CLASSIC

mgr Ewa Kawka

wykładowca akademicki

oraz trener KLAPP Cosmetics

 ZABEZPIECZ SKÓRĘ PRZED SMOGIEM Z KOSMETYKAMI FIRMY KLAPP

1. Wykonaj oczyszczający i detoksykujący zabieg – DETOX TREATMENT

2. Nakładaj produkty z antyoksydantami każdego poranka – linia C – PURE

3. Wieczorem zadbaj o odnowę i regenerację skóry z retinolem i peptydami linia A – CLASSIC i REPAGEN EXCLUSIVE,

4. Pamiętaj o zbilansowanej i bogatej w antyoksydanty diecie.

 

więcej na: www.sklepklapp.pl

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mieszkania do wynajęcia - opinie
W Krakowie w pierwszej kolejności skontaktowałabym się z Frontonem https://www.fronton.pl/ Mają sprawdzone oferty...
Implanty zębowe
Niby implanty robią w każdym gabinecie stomatologicznym, ale nie wszędzie robią dobrze,...
Ulubiony deser
Od zawsze była to, jest i będzie szarlotka z lodami śmietankowymi albo waniliowymi. Najlepszą...
Zadośćuczynienie za śmierć dziecka…
Tak naprawdę żadne pieniądze nie zrekompensują straty, aczkolwiek czemu im popuścić? W życiu...