Jak ograniczyć ilość wypadających włosów do minimum?

16 lipca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Z bolączkami, którym na imię wypadanie włosów oraz łysienie zmaga się coraz większa część populacji świata. Jeszcze do niedawna uznawaliśmy, że problem ten nie dotyczy społeczeństwa polskiego, a jeżeli tak to jedynie w stopniu marginalnym. Okazuje się jednakże, że zmiany cywilizacyjne, większa częstotliwość chorób oraz zaburzenia genetyczne sprawiły, że zarówno przedstawicielki płci pięknej jak i panowie zauważają, że ich czupryna na przestrzeni kolejnych miesięcy czy lat staje się coraz rzadsza. W ramach niniejszego artykułu przybliżymy kilka domowych rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie odpowiednie odżywienie włosów, wzmocnienie ich struktury, a także spowolnienie procesu ich wypadania.

Na początku jednak należy zadać sobie pytanie – co tak naprawdę powoduje, że czesząc się każdego dnia czy też myjąc włosy zauważamy, iż na szczotce lub też w zlewie jest ich coraz więcej, a one same stają się coraz słabsze? Jak informują dermatolodzy, przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Przyjrzyjmy się najpierw tym wewnętrznym. Do najpowszechniejszych z nich należą bezsprzecznie przebyte choroby, które to powodują znaczne osłabienie organizmu oraz ograniczenie ilości składników odżywczych docierających do skóry głowy i mieszków włosowych, jak również uwarunkowania genetyczne. Najbardziej problematyczne okazują się być te drugie, bowiem przy pomocy odpowiednich specyfików i suplementacji nasze ciało możemy dość szybko przywrócić do optymalnego stanu, jednakże problemy genetyczne są niezwykle trudne do wyeliminowania.

Nie należy także zapominać o czynnikach stricte zewnętrznych, których to w naszym cywilizowanym świecie każdego roku przybywa. Na niechlubne czoło peletonu wysuwają się bezsprzecznie nadmiar stresu oraz nieprawidłowa dieta. Nie tylko bowiem pracujemy coraz więcej i żyjemy w ciągłym biegu, ale także nie dostarczamy naszemu organizmowi wystarczającej ilości witamin oraz mikroelementów, przede wszystkim na skutek zbyt częstego przyjmowania wysoce przetworzonych posiłków oraz zastępowania pełnowartościowych dań suplementami pochodzenia sztucznego. Nadmienić w tym miejscu należy także niewystarczającą ilość snu, jak też zanieczyszczenia, od których niemalże nie da się uciec, szczególnie jeżeli na co dzień przebywamy w dużym mieście.

Kiedy już poznaliśmy przyczyny łysienia oraz nadmiernego wypadania włosów, sprawdźmy, w jaki sposób możemy temu stanowi rzeczy zapobiec w zaciszu własnych czterech ścian. Eksperci ds. zdrowia i urody polecają, aby przed udaniem się na spoczynek na fryzurę nałożyć maseczkę z jajek. Jej przygotowanie jest niezwykle proste, wystarczy bowiem ubić dwa jajka, rozsmarować substancję na całym obszarze skóry głowy porośniętej włosami, a następnie pozostawić ją na dwadzieścia minut. Zawarte w jajkach witaminy i składniki odżywcze wchłoną się w cebulki włosowe odżywiając je i wzmacniając, co z całą pewnością korzystnie wpłynie na stan naszej fryzury.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wcieranie w skórę głowy ubitego czosnku, który to szybko zregeneruje włosy oraz pozwoli im odzyskać utracony blask i elastyczność. Nie zapomnijmy jednakże, aby po dwudziestu minutach od takiego masażu dokładnie umyć głowę, bowiem jak doskonale wiadomo zapach czosnku potrafi być dość intensywny!

Już w czasach starożytnych zauważono, że wcierki oraz maseczki z niektórych roślin pozwalają na znaczne poprawienie kondycji włosów. Wśród nich wymienić należy bezsprzecznie pokrzywy oraz czarną rzodkiew, dostarczające zarówno skórze głowy jak i cebulkom niezbędnych im do prawidłowego funkcjonowania mikroelementów. Aby przyniosły one pożądany efekt konieczne jest powtarzanie zabiegów dość regularnie, a w przypadku włosów wypadających w znacznych ilościach – nawet codziennie.

Co jednak zrobić, gdy pomimo podejmowanych działań nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemami będącymi niechlubnymi bohaterami niniejszego wpisu? W takim przypadku warto skorzystać z asortymentu jaki oferuje swoim klientom sklep z perukami. Oferta tego typu przedsiębiorstw jest niejednokrotnie niezwykle bogata i pozwala klientom szybko odzyskać pewność siebie oraz doskonały wygląd. Najbardziej profesjonalne zakłady zapewniają konsumentom możliwość zakupu peruki na NFZ, co oznacza, że dzięki obowiązującym przepisom znaczna część poniesionego na celem lecznicze i estetyczne wydatku zostanie nam zwrócona! W chwili obecnej Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje pacjentom aż do 250 złotych za nabyty wyrób, co naszym zdaniem jest sumą jak najbardziej wartą uwagi.

W przypadku profesjonalnych salonów perukarskich liczyć możemy na ogromny wybór produktów, z katalogu będziemy mogli bowiem wybrać peruki naturalne, peruki syntetyczne, a także systemy uzupełnień włosów. Przybytki takie świadczą także swoim klientom usługi wizualnego zagęszczania  oraz pielęgnacji fryzury. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim fakt, iż są one nieinwazyjne, czego niestety nie można powiedzieć o popularnym szczególnie wśród pacjentów oddziałów onkologicznych, którzy to poddali się zabiegowi chemioterapii zabiegu transplantacji włosów. Nie tylko jest to przedsięwzięcie wysoce inwazyjne oraz bolesne, ale także nie gwarantuje pełnej skuteczności. Możliwe jest bowiem, że kilka lub kilknaście lat po przeszczepie nasza fryzura znów zacznie się gwałtownie przerzedzać. Transplantacja nie polega bowiem na stymulacji mieszków włosowych czy ich regeneracji, a jedynie na wizualnym maskowaniu miejsc, w których czupryna staje się zauważalnie mniej bujna.

Naszym zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem będzie oddanie się w ręce specjalistów i umówienie się na wizytę w salonie perukarskim, którego pracownicy dokładnie poinformują nas o przyczynie naszych problemów oraz zaoferują skuteczne rozwiązania. Jak jednak wybrać odpowiednie przedsiębiorstwo? Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wpisanie w wyszukiwarce internetowej hasła „peruki Kraków czy „peruki Katowice i zapoznanie się z opiniami klientów, którzy borykają się z podobnymi bolączkami zdrowotnymi oraz którzy po nieudanej samodzielnej walce postanowili powierzyć swoje problemy fachowcom.

Jeżeli w Państwa przypadku również opisane powyżej domowe sposoby, odpowiednia suplementacja, a także zmiana przyzwyczajeń żywieniowych nie przyniosły spodziewanych efektów, doskonałym sposobem na przywrócenie sobie utraconej pewności siebie oraz dobrego samopoczucia może okazać się właśnie spojrzenie nieco łaskawszym okiem na wysokiej jakości peruki wykonane z materiałów o właściwościach hipoalergicznych, których stosowanie nie będzie wiązało się z ryzykiem wystąpienia podrażnień czy uczuleń. Nowoczesne wyroby można także do woli modyfikować i personalizować, co oznacza, że nie będą Państwo musieli decydować się na jedną z kilku peruk dostępnych w katalogu – w wysokiej klasy salonie (takim jak na przykład Rokoko, będą Państwo mogli wybrać jej długość, grubość, sposób upięcia, czy też kolor jeszcze przed złożeniem zamówienia! Nowoczesna sztuka perukarska oraz medycyna estetyczna dają nam multum możliwości zażegnania problemów łysienia oraz wypadania włosów…nie wahajmy się z nich skorzystać!

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......