Forking dieta widelcowa

10 marca 2022, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

545712_forking_salad

Powstał nowy rodzaj diety, nazywany Forkingiem(ang. Fork – widelec). Najistotniejszą częścią tej diety nie jest samo jedzenie, lecz sztućce którymi się posługujemy – powiedział pomysłodawca tej metody, dietetyk Ivan Graviloff. Nawet 2 kg w ciągu tygodnia – tyle można schudnąć jedząc posiłki wyłącznie widelcem. Poza tym zwiększymy dostarczania do organizmu błonnika (dzięki produktom pełnoziarnistym), który zmniejsza łaknienie, zapobiegniemy zaparciom , a także uchronimy przed nowotworem jelita grubego.

Dieta nie jest zbyt skomplikowana. Polega na korzystaniu przy stole jedynie z widelca. Okazuje się bowiem, że to co forking_21jemy wyłącznie widelcem jest zazwyczaj małokaloryczne. A dlaczego? Widelec umożliwia nam odsączenie pokarmu od tego, czym jest polany (czyli sosy, zasmażki i inne bomby kaloryczne). Stosując się do tego ograniczenia nie zjemy więc zupy, zawiesistych sosów, kremów czy lodów. Albo zjemy, ale zdecydowanie wolniej i mniej. I w tym tkwi sekret skuteczności tej metody odżywiania, i nie tycia.

Dieta widelcowa zakłada więc, że wystarczy zwolnić tempo jedzenia, by uniknąć przybierania na wadze, a nawet schudnąć. Podstawą diety widelcowej są ryby i warzywa.

Jest jeszcze inna, bardziej rygorystyczna odmiana forkingu. To ograniczenie się do użycia widelca także podczas przygotowania potraw, a więc rezygnacji np. z noża. Można więc jeść makaron, kaszę i ryby, ale z warzyw  i owoców jedynie te, których nie trzeba obierać,  a tylko wystarczy umyć. W efekcie organizm otrzymuje duże ilości błonnika, który znajduje się właśnie w  skórce owoców i warzyw i, jak powszechnie wiadomo, sprzyja dobremu trawieniu. Mniej radykalna odmiana (tzw. forking soft) zabrania posługiwania się łyżką i nożem tylko podczas jedzenia. Lista produktów możliwych do zjedzenia jest, w tym wypadku, znacznie dłuższa.
widelecJedno jest pewne taka dieta nie stwarza problemów, tak jak w przypadku stosowania innych diet, które wymagają przygotowywania specjalnych potraw. Nie zmusza do ciągłego liczenia kalorii, które niejedną z nas doprowadza czasem do szału.

Czy metoda jest rzeczywiście skuteczna? Nie próbowałam. Wiem tylko jedno, że Polak potrafi wiele i jak się kto uprze żeby zjeść lody widelcem to mu się uda.

Życzę samozaparcia i powodzenia tym, którzy pragną spróbować czegoś innego.

Emilia

  1. Odchudzająca zupa
  2. Najczęstsze pułapki jedzeniowe
  3. Czy wiesz ile powinnaś ważyć?
  4. Jajka w dietach odchudzających
  5. Najgroźniejsze jedzenie świata

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Romans z żonatym
Czasem wystarczy mała intryga i facet daje się okręcić wokół palca...
Sklep a jego reklama ?
Ale dobrej firmie też trzeba pomóc w promocji oferty....
Rewolucyjne technologie i high-tech
A ja nawet lubię jak technologia ulatwia mi życie, pamięta za mnie...
Jak dokończyć budowę domu przy rosn…
Wykończyć kuchnię, pokój i łazienkę i zamieszkać -a resztę robić wg możliwości....