Czym jest materac termoelastyczny i jak może poprawić komfort snu?

11 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Na komfort snu wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia temperatura w sypialni, która powinna oscylować w granicach 17-19 stopni Celsjusza. Ogromne znaczenie ma także materac. Odpowiednio dobrane podłoże do spania nie tylko sprawia, że budzimy się wypoczęci, ale też redukuje różne dolegliwości. Świetnym wyborem jest materac termoelastyczny – sprawdźmy dlaczego!

Czym jest materac termoelastyczny i jak może poprawić komfort snu?

Czym charakteryzuje się materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny to materac wykonany ze specjalnej pianki, zwaną pianką Visco, Memory, Fit Foam albo pianką leniwą. Skąd taka nazwa? Pianka termoelastyczna reaguje na nacisk i temperaturę naszego ciała. Kiedy kładziemy się na materac, pianka staje się bardziej miękka i elastyczna, i automatycznie dopasowuje się do naszej sylwetki. Odpowiednio podpiera kręgosłup i stawy, znacząco poprawiając komfort snu.

Kiedy wstajemy z łóżka, pianka powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu. Warto dodać, że pianka termoelastyczna nie wywiera zbędnych nacisków na nasze ciało, dzięki temu przyczynia się do pełnej regeneracji naszych mięśni i stawów.

Materace termoelastyczne sposobem na zdrowy, komfortowy sen

Materace termoelastyczne bezsprzecznie poprawiają komfort snu. W jaki sposób? Nie tylko wspierają regenerację mięśni, ale też:

  • redukują dolegliwości bólowe. Kiedy cierpimy na bóle pleców, zły materac może tylko potęgować nieprzyjemne odczucia. Materac termoelastyczny zapewnia doskonałe podparcie dla naszych pleców, dzięki temu zdecydowanie zmniejsza doznania bólowe,
  • osłabia objawy alergii. Pianka Visco ma właściwości hipoalergiczne. Nie pozwala, by alergeny takie jak roztocza, pleśnie, grzyby czy kurz gromadziły się na powierzchni materaca i powodowały uczulenia. Ważne jest również to, że materac termoelastyczny dzięki swojej porowatej strukturze, doskonale przepuszcza powietrze. Wpływa to na jeszcze większą higienę snu,
  • poprawiają krążenie krwi. Pianka Visco reaguje na temperaturę ciała, dzięki temu idealnie przystosowuje się do ciała i nie wywiera na nie nacisku,
  • zapobiegają powstawaniu odleżyn u osób, które z powodu choroby muszą przez długi czas pozostawać w łóżku.

Materace termoelastyczne na kilka sposobów poprawiają komfort snu. Z ich ofertą zapoznamy się na stronie internetowej abcsnu.pl.

materac termoelastyczny

Rodzaje materacy termoelastycznych

Aby znaleźć idealny model materaca termoelastycznego dla siebie, powinniśmy wymienić możliwe warianty tych materacy. Mogą składać się w 100% z pianki Visco, ale nie tylko. Firma Hilding, znany i ceniony producent materacy, oferuje również materace termoelastyczne zbudowane z dwóch rodzajów pianek.

Takim materacem jest m.in. materac Hilding Salsa. W jego wkładzie zastosowano dwa rodzaje pianek:

  1. Pierwsza z nich to odgrywająca główną rolę pianka termoelastyczna, która bez wątpienia poprawia komfort snu.
  2. Drugą jest profilowana pianka Flexifoam. Ona również wpływa na jakość naszego snu, zapewniając optymalną sztywność materaca!

Drugim przykładem materaca termoelastycznego zbudowanego z kilku rodzajów pianek jest materac Hilding Rumba. Poza pianką Visco w jego wkładzie znajdziemy piankę wysokoelastyczną Velvet Touch. Jest bardzo sprężysta i wytrzymała, dzięki temu dobrze znosi upływ czasu i wydłuża żywotność materaca. Dodatkowo stanowi stabilną warstwę wsparcia dla naszej sylwetki.

Warto bliżej zapoznać się z ofertą materacy termoelastycznych firmy Hilding na stronie internetowej: https://abcsnu.pl/18-materace-termoelastyczne. Hilding jest też producentem materacy dla wielu zewnętrznych podmiotów: to m.in. Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders. Dzięki temu gwarantuje ogromny wybór produktów, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Czym jest materac termoelastyczny i jak może poprawić komfort snu?

  1. avatar Majka pisze:

    Dla mnie taki materac termoelastyczny okazał się super opcją- wygodny, dobrze podpiera plecy, nie odgniata się, człowiek się w nim nie zapada:)

Dodaj komentarz