Zapalniczka – niezbędne akcesorium

11 lutego 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

O tym, że zapalniczki są potrzebne nie tylko palaczom, z pewnością wie każdy, komu potrzebny był ogień, a nie miał do niego dostępu. Zapalniczki są niezbędne do tego, aby zapalić papierosa, świeczki czy nawet rozpalić ognisko bądź grilla.

Największe zalety zapalniczek

Dużą zaletą zapalniczek, zwłaszcza żarowych, jest to, że nie gasną łatwo na wietrze, a co za tym idzie, są bardziej użyteczne i dużo łatwiejsze w obsłudze niż zapałki. Do tego wiele z nich ma ciekawy design. Z tego względu nie tylko kuszą swoim wyglądem, ale również mogą stanowić jedną z ciekawszych kolekcji.

Zapalniczka jako prezent

Zapalniczka posiadająca ciekawy design, a jednocześnie praktyczna i wytrzymała, może być doskonałym prezentem nie tylko dla palacza, ale również dla osoby, która lubi piesze wędrówki z dala od cywilizacji. Można powiedzieć, że bez niej nie należy wybierać się zbyt daleko, gdyż niekiedy od szansy na rozpalenie ogniska zależeć może życie. Wbrew pozorom, rozpalenie ognia za pomocą pocierania przygotowanych do tego gałęzi nie jest takie proste, jak pokazują na filmach. W chwili, kiedy mamy do czynienia z mokrą ściółką, jak również namoczonymi gałęziami, może okazać się wręcz niemożliwe. W takich przypadkach niezawodna zapalniczka jest po prostu wybawieniem.

Dodatkową zaletą zapalniczki jest to, że – w przeciwieństwie do zapałek – niemal zawsze się zapali. Niestety klasyczne zapałki często nie chcą dobrze płonąć albo łamią się w trakcie odpalania. Zapalniczka, jeśli jest napełniona, nie wykazuje takich problemów.

Ten niewielki gadżet może ułatwić życie każdej osobie, dlatego warto mieć go w plecaku czy torebce, niezależnie od tego, gdzie będzie nam towarzyszyć.

Zapalniczka żarowa

Jaką zatem wybrać zapalniczkę dla siebie, albo na prezent dla drugiej osoby? To zależy przede wszystkim od tego, czy będzie ona bardziej potrzebna na wycieczki, gdzie mogą panować trudne warunki, czy wystarczy zwykła, do codziennego użytku. Oczywiście, można zdecydować się na obie opcje, zwłaszcza, jeżeli mamy zamiar poszerzyć swoją lub cudzą kolekcję. My jednak polecamy dla wszystkich zapalniczki żarowe.

Zaletą zapalniczek żarowych jest to, że bardzo dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne, więc będą doskonałym wyborem dla osoby, która chętnie udaje się w nieznane. W ich przypadku nawet silny wiatr nie będzie stanowił przeszkody w zapaleniu papierosa czy rozpaleniu ogniska. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, w której wyeliminowano krzemienne koło, nie ma obawy o to, że po zamoknięciu się nie zapali.

Warto przy tym zauważyć, że zapalniczki żarowe posiadają bardzo ciekawe modele i eleganckie wzornictwo. Z pewnością mogą być dzięki temu doskonałym prezentem dla bliskich, jak również dla samego siebie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...