Ciążowe dolegliwości

4 września 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Plan na czas ciąży zazwyczaj jest taki, zdrowa dieta, spacery, joga, książki. Po kilku tygodniach okazuje się, że smakuje nam tylko wczorajsza bułka z masłem, po której i tak potrafimy zwymiotować. Z czasem dochodzi zgaga, opuchnięte nogi, ból pleców i wiele innych atrakcji.

Ciąża jest stanem wyjątkowym dla naszego organizmu. Każda kobieta ma wtedy inny zestaw dolegliwości, a niektóre czują się świetnie i gdyby nie rosnący brzuch mogłyby zapomnieć, że niedługo urodzą dziecko. Każdy trymestr ma swoje charakterystyczne dolegliwości, jednak kobiety mają sposoby jak sobie z nimi radzić.

Mdłości i senność

Ospałość i poranne mdłości są charakterystyczne dla pierwszego trymestru ciąży. Na senność recepta jest jedna – należy odpoczywać, kiedy się da. Niewskazane są wszelkiego rodzaju napoje pobudzające czy kawa. Na poranne mdłości można podjadać migdały lub przed wyjściem z łóżka zjeść jakąś małą ilość czegoś, co nam smakuje np. kanapka z pomidorem, czy kaszka na mleku. Niektórym kobietom często jest zimno. Wiąże się to z lekko podwyższoną temperaturą ciała. Odpowiednia dieta też może pomóc na poranne wymioty. Produkty, które spożywamy, powinny być zdrowe i o neutralnym zapachu. Węch kobiet w ciąży jest bardzo wrażliwy, przez co ostre zapachy postrzegane są jako potencjalnie trujące.

Co na zgagę

Mdłościom może ustąpić zgaga. Dzieje się tak, ponieważ maluch zajmuje już sporo miejsca w brzuchu i może uciskać na żołądek. Posiłki składające się z małych porcji, zjadane często są tym, co na zgagę jest najlepsze. Raczej kobiety w ciąży nie powinny sięgać po leki. Jednak czasem trzeba sięgnąć po jakiś specyfik. Nasze mamy już dawno wiedziały, co na zgage jest najlepsze. Jest to szklanka mleka wypijana codziennie. Unikać należy ciężkich potraw i wysiłku tuż po spożytym posiłku

Rozstępy i puchnące nogi

Na spuchnięte nogi jest mnóstwo sposobów. Należy unikać długiego stania i siedzenia, zmniejszyć ilość soli, pić herbatkę z żurawiny, wykonywać lekkie ćwiczenia i pójść na masaż. Z rozstępami jest nieco trudniej. Z pewnością należy smarować miejsca narażone na wystąpienie rozstępów, zanim one się pojawią. Reszta zależy od zdolności adaptacyjnych skóry i tego, jak bardzo wzrośnie waga ciężarnej.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mieszkanie w bloku czy domek?
Jeżeli pracuje się w centrum, zamieszkanie w bloku to najczęstszy wybór. Jeśli szuka...
Jaki kolor auta dla kobiety?
Jeśli zaś chodzi o kolor samochodu dla kobiety, wielką popularnością cieszą się cieplejsze barwy:...
Bardzo się pocę - macie sprawdzone …
Wśród nich wymienić można: odpowiednią higienę, stosowanie antyperspirantów i blokerów, laseroterapię, iniekcje z toksyny...
A jakie wam się podobają sukienki n…
Kluczem do udanej stylizacji zimą jest warstwowanie. Wybierz gładką sukienkę o prostym kroju...