URODA I ZDROWIE

1000 książek dla bibliotek – akcja promująca czytelnictwo

10 października 2019, dodał: pinkmause

W czasach, gdy internet i telewizja zastępują książki, a raporty Biblioteki Narodowej biją na alarm, na wagę złota okazuje się każda akcja promująca czytelnictwo.

Szeptacz” i Wydawnictwo Muza postanowili dołączyć do akcji „Kasztanowego ludzika” i Wydawnictwa W.A.B., dorzucając od siebie 1000 książek, które zasilą księgozbiory polskich bibliotek oraz… 10 kilogramów kasztanów. O tym, gdzie trafią tytuły z oferty Muzy, zdecydują czytelnicy.
We wtorkowy poranek w centrum Warszawy, przy ulicy Marszałkowskiej, pod kubikiem „Kasztanowego ludzika” pojawiła się tajemnicza postać. Szeptacz, bo o nim mowa, postanowił wesprzeć proczytelniczą akcję, wsypując do kubika 10 kilogramów kasztanów. Cel jest szczytny – zgodnie z zasadami, gdy kubik wypełni się kasztanami, do polskich bibliotek trafią książki. Przekazanie kasztanów to jednak nie wszystko. Wydawca thrillera „Szeptacz” w ramach promocji czytelnictwa przekaże bibliotekom 1000 książek, a decyzja o tym, które placówki otrzymają tytuły z oferty Muzy, należy do czytelników.
Biblioteki, do których powinny trafić książki, można zgłaszać do 16 października pod postem na profilu „Szeptacza”: facebook.com/Szeptacz.ksiazka. Komisja wybierze 100 bibliotek, które otrzymają po 10 tytułów z oferty wydawniczej Muzy.
Wydawnictwo Muza dziękuje Wydawnictwu W.A.B. za zorganizowanie akcji wspierającej polskie biblioteki oraz inspirację do działania, zachęca także do udziału w tej szczytnej inicjatywie innych wydawców.
Pod adresem film online pokazujący akcję: facebook.com/watch/?v=468843767056591
Zdjęcia: Joanna Wojnarowska; Film: Stefan M. Ronisz

Szeptacz to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Nie bez powodu bestsellerowy pisarz Steve Cavanagh okrzyknął go najlepszym thrillerem kryminalnym tej dekady, a autor „Pacjentki”, Alex Michaelides najbardziej niepokojącym thrillerem, jaki przeczytał od czasu „Pierwszego śniegu” Jo Nesbø. Stopniowo budowane napięcie, niepowtarzalny klimat i złowroga aura skażonego zbrodnią miasteczka sprawiają, że „Szeptacz” wciąga, intryguje i pochłania czytelnika bez reszty, grając jego uczuciami i lękami. Powieść Alexa Northa w księgarniach od 16 października 2019 r.

 

Dwa thrillery, jeden szczytny cel. Wspieramy konkurencję, aby promować czytelnictwo:

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dieta na urodę
na urode to najlepiej po prostu zdrowa dieta, też nie ma się co przejadać...
Co myślicie o tych tanich kosmetyka…
nie ufamtak tanim kosmetykom, jak sklad jest dobry to trzba placic
Poszukujemy administratorów serwisó…
Można współpracować z nami przez określony czas, jak również na stałe - zapraszamy...
Co myślicie o tych tanich kosmetyka…
Też tak uważam, dobry kosmetyk to ze średniej póki cenowej - od ok....