Współżycie po porodzie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Współżycie po porodzie

26 stycznia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

130603_DX_WhatWomenWant.jpg.CROP.rectangle3-large

Po porodzie życie rodziców ulega diametralnym zmianom. Cała uwaga zostaje poświęcana na maleństwo, jednak trzeba znaleźć także czas tylko dla siebie. Zbliżenia intymne są ważną kwestią w związku. Niestety nierzadko kobiety obawiają się pierwszego seksu po ciąży, towarzyszy im wiele wątpliwości.

Kiedy zacząć? Zależy to od świeżo upieczonej matki, jej samopoczucia oraz stanu fizycznego.   Generalnie przyjmuje się jednak, że zbliżenia intymne powinny zostać odłożone na około 4-6 tygodni po urodzeniu dziecka. Jeśli kobieta wcześniej czuje się gotowa na seks, powinna udać się do lekarza, by sprawdzić czy szyjka macicy jest zagojona.

Czy seks po porodzie boli? Zdarza się, że kilka pierwszych stosunków może być nieprzyjemnych, jednak jeśli lekarz stwierdził, iż nie ma żadnych nieprawidłowości, takie obawy są nieuzasadnione. Pierwszy stosunek po porodzie powinien być delikatny i ostrożny, a uda się uniknąć bólu.

Istnieją także inne powody, przez które młode mamy są niechętne do zbliżeń. Oto kilka z nich:
1. Po porodzie organizm kobiety wytwarza duże ilości hormonu obkurczającego macicę oraz niezbędnego do produkcji mleka. Niestety hamuje on popęd seksualny.
2. Matka całymi dniami opiekuje się dzieckiem, jest w ciągłym czuwaniu. Oczywistą sprawą jest zmęczenie.
3. Świeżo upieczone mamy zazwyczaj czują się nieatrakcyjne po porodzie. Sylwetka nie jest idealna, a nie ma czasu na to by udać się do fryzjera czy kosmetyczki.

Jak radzić sobie z tymi problemami? Niezbędne jest zaangażowanie mężczyzny. Dobrze, aby przejął obowiązki związane z domem. Kobieta potrzebuje chwili relaksu, który może dostarczyć np. ciepła kąpiel. Pomocne okażą się także komplementy. Ważne, aby poczuła się najpiękniejszą kobietą na świecie, mimo swoich niedoskonałości. Dzięki temu może wyzbyć się kompleksów, a zarazem wstydu przed zbliżeniem.

Zobacz również:

  1. Intymne problemy po porodzie

  2. Nowa antykoncepcja po porodzie

  3. Wypadanie włosów po porodzie – pytanie i odpowiedź

  4. Antykoncepcja – ważna sprawa po porodzie

  5. Strefa Mamy

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz