URODA I ZDROWIE

Intymne problemy po porodzie

30 czerwca 2014, dodał: media

Ciąża to dla organizmu kobiety niesamowita zmiana. Często zostają po niej ślady w postaci nadprogramowych kilogramów, rozciągniętej skóry na brzuchu. U niektórych mam zmienia się nawet wygląd twarzy – cera, kolor, a nawet rysy. Jednak najwięcej kobiet uskarża się na zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu części intymnych. O ile z dodatkowymi kilogramami lub rozstępami jesteśmy w stanie poradzić sobie same za pomocą dopowiedniej diety, kosmetyków oraz ćwiczeń. Tak w strefie naszych narządów intymnych często może pomóc nam już tylko lekarz.

kobieta_z_dzieckiem

Ciąża oraz poród mogą spowodować liczne niekorzystne zmiany w kondycji kobiecych narządów intymnych. Ciężki poród drogami natury lub liczne porody mogą powodować takie następstwa jak: rozciągnięcie pochwy, źle zabliźniony szew po nacięciu krocza, a także wysiłkowe nietrzymanie moczu. „Błona śluzowa, mięśniówka i tkanka łączna pochwy, mimo że są elastyczne, nie zawsze wytrzymują aż tak duże rozciągnięcia oraz obciążenia, jakie występują podczas porodu. Zdarza się więc, że wagina nie wraca do swojego pierwotnego stanu: jej ścianki nie są już tak elastyczne i nie stykają się ze sobą. A gdy pochwa jest za luźna, życie seksualne staje się mniej satysfakcjonujące” – mówi dr Andrzej Barwijuk z warszawskiej klinki Medifem.

Na potrzeby kobiet wyszła medycyna oferująca zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej. Zabieg waginoplastyki to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, który ma na celu poprawę elastyczności okolic intymnych. Jest on standardową i jedną z najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii plastycznej. Kobiety, które po porodzie uskarżają się na tego typu dolegliwości powinny zgłosić się do lekarza po zakończeniu prokreacji. Po ostatnim planowanym porodzie należy przyjść na pierwszą wizytę kontrolną po okresie połogu (nie wcześniej niż po upływie 3-6 miesięcy od porodu), natomiast kobiety karmiące piersią mogą zgłaszać się na wizytę kwalifikacyjną po okresie karmienia.

Medifem

Konsultacja: Dr n. med. Andrzej Barwijuk – lekarz z 30 letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista z ginekologii i położnictwa, tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 roku. Od 1993 do 2006 zastępca ordynatora, a później ordynator Oddziału Ginekologii Szpitala Ginekologiczno – Położniczego im. Świętej Rodziny na ul. Madalińskiego w Warszawie. Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Kosmetoginekologicznego oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (www.ptgp.pl). Autor ponad 50 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz doniesień i komunikatów zjazdowych. Od 2006 roku do chwili obecnej właściciel warszawskiej Kliniki Medifem, specjalizującej się w zabiegach ginekologii plastycznej.

KLINIKA MEDIFEM
Ul. Puławska 488
02-884 Warszawa
tel. 22 356-18-31
www.medifem.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Witaminki dla chłopczyka i dziewczy…
Dzieciom daję tylko dwie witaminy, mianowicie D3 w ilości 1000 oraz Ascolip czyli...
Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie …
Przy takiej cerze trzeba suplementować dobrej jakości witaminę C - polecam w formie liposomalnej...
darmowe dzwonki na telefon
https://dzwonkinatelefon.pl/ to serwis specjalizujący się w udostępnianiu bezpłatnych dzwonków na telefony, kompatybilnych ze wszystkimi...
Czyraki
Mam podobny problem już kilka lat, tylko zaczyna się jesień, zima zaraz mi...