Wiosenne drzewo – praca plastyczna dla przedszkoli

8 marca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Budząca się do życia natura to bardzo wdzięczny temat prac plastycznych dla małych dzieci. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą wykonać wiosenne drzewo na wiele sposobów. Bardzo ciekawe i zajmujące dla maluchów może okazać się również połączenie różnych technik plastycznych w jednej pracy. Dziś postaramy się pokazać Wam kilka ciekawych sposobów na to, jak można wykonać wiosenne drzewo z dziećmi w wieku przedszkolnym.

wiosenne drzewo

Wiosenne drzewo – prace plastyczne. Od czego zacząć?

Technik na wykonanie pracy plastycznej, której tematem będzie wiosenne drzewo, jest naprawdę mnóstwo. Punktem wyjścia jest zwykle stworzenie pnia drzewa i gałęzi, które w dalszej części zajęć dzieci będą ozdabiały listkami i kwiatami. Możemy dostarczyć dzieciom gotowe szablony, na przykład z wydrukowanym zarysem drzewa lub zaangażować je w tworzenie drzewa od podstaw. Warto przedstawić dzieciom kilka technik i pozwolić im samodzielnie wybrać taką, która im najbardziej odpowiada. Oto kilka ciekawych sposobów na to, jak można zrobić drzewo z papieru lub innych materiałów:

  • Do stworzenia wiosennego drzewa możemy wykorzystać kawałki gałązek zebrane wcześniej z dziećmi na świeżym powietrzu. Gałązki łamiemy na proste, dobrze przylegające do płaskiej powierzchni kawałki i zostawiamy do wyschnięcia. Następnie przyklejamy do kartki kilka gałązek tak, aby stworzyły one kształt zbliżony do drzewa.
  • W najprostszej wersji wiosenne drzewo możemy namalować farbkami. Przydadzą się do tego stosunkowo wąskie pędzle, które pozwolą dzieciom malować poszczególne gałęzie.
  • Jeśli chcemy skupić się wyłącznie na pracach plastycznych związanych z tworzeniem liści i kwiatów wiosennego drzewa, możemy użyć gotowego szablonu do wydruku. 
  • Proste wiosenne drzewo możemy wyciąć z grubego, szarego kartonu, a następnie owinąć jego pień czarnym lub brązowym sznurkiem. W kolejnym etapie dzieci zajmą się ozdabianiem korony takiego wiosennego drzewka.

Jak zrobić drzewo z papieru – liście i kwiaty

Najciekawszym i najbardziej kreatywnym elementem pracy plastycznej wiosenne drzewo jest zwykle ozdabianie jego korony. Listki i kwiaty na wiosennym drzewie również możemy stworzyć na wiele sposobów. Bardzo ciekawe efekty możemy osiągnąć poprzez odciskanie na kartce różnych przedmiotów zanurzonych w zielonej farbie. Możemy do tego wykorzystać na przykład kawałki gąbki, szczotki czy kilka połączonych razem patyczków do uszu. Możemy również zebrać z dziećmi kilka rodzajów prawdziwych zielonych liści. Następnie pomalować je zieloną farbą i odciskać na kartce. Powstanie w ten sposób bardzo ciekawy i delikatny wzór. Z dziećmi ze starszych grup wiekowych możemy wykorzystać suche pastele. Poprzez ich rozcieranie na kartce również można osiągnąć bardzo ciekawe efekty.  

Gdy gotowy jest już pień i liście, nasze wiosenne drzewo możemy wzbogacić jeszcze o kwiaty. Również w tym przypadku mamy do dyspozycji całkiem sporo technik plastycznych. Kwiaty na wiosennym drzewie możemy wykonać na przykład z niewielkich kulek kolorowej plasteliny. Może nam do tego posłużyć również kolorowy papier. Wąskie paseczki kolorowego papieru nawijamy na wykałaczkę, tworząc małe spirale. Tak przygotowane spirale przyklejamy do drzewa. Kolejny prosty sposób na kwiaty na wiosennym drzewie to po prostu zgniecione w kulkę kawałki bibuły. Możemy wybrać bibułkę w kilku zbliżonych odcieniami kolorach, na przykład białą i jasnoróżową.

Wiosenne drzewo z rolki papieru

Na koniec mamy jeszcze jedną prostą propozycję na to, jak wykonać wiosenne drzewo 3D. Jest to wiosenne drzewo z rolki papieru. Rolka po papierze toaletowym pełni rolę pnia. Możemy owinąć ją brązową krepą lub bawełnianym czy jutowym sznurkiem. Koronę takiego wiosennego drzewa możemy stworzyć na kilka sposobów. Najprostszym, będzie wycięte z papieru i ozdobione koło lub zwinięta w dużą kulę zielona bibuła. 

Niezależnie od tego, jaką technikę wybierzemy do tego rodzaju prac plastycznych, wszystkie potrzebne przybory i akcesoria plastyczne znajdziecie na stronie sklepu MaxiBiuro.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co to jest szczęście?
To coś, do czego dąży się przez całe życie - no bo zawsze...
Stomatologia dziecięca
Szkoda że czekaliście z tym tak długo, taniej i łatwiej jest prostować zęby...
Tanie rozwiązania w domu
Racja, warto pomyśleć jak dać rzeczom drugie życie, zamiast je tak od razu wyrzucać...
Chcę się wyprowadzić od mojego face…
Jak kobieta ma swoje pieniądze to nie ma powodu żeby oszczędzać mieszkając...