Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux WQ71-P52SS – opinia

8 marca 2021, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Bezprzewodowe odkurzacze od jakiegoś czasu stały się hitem w gospodarstwach domowych, mają dobre opinie, dlatego też postanowiłam również zaopatrzyć się w tego typu urządzenie. Jestem czyściochem i ważna jest dla mnie wygoda w sprzątaniu np. ze względu na to, że nie mogę dźwigać interesuje mnie sprzęt lekki i ergonomiczny. Zdecydowałam się na rodzimą firmę, do której mam od lat zaufanie czyli Electrolux WQ71-P52SS. Odkurzacz posiada ciekawy, kosmiczny design, dlatego już estetyczna strona tego produktu zwróciła moją uwagę. Uwielbiam nowe gadżety, nowoczesny i praktyczny sprzęt dobrej klasy. Przykładam wagę do jakości wykonania, dodatkowych atrybutów do sprzątania, więc ten odkurzacz od razu mnie zainteresował.

 

Najważniejsze funkcje tego produktu to przede wszystkim: samostojąca wygodna konstrukcja, podświetlana końcówka do odkurzania, wyjmowany moduł do odkurzania tapicerki mebli i samochodu, dodatkowe wysuwane elementy do odkurzania zakamarków i kątów w mieszkaniu, dodatkowa szczotka w postaci wałka do czyszczenia twardych powierzchni. To tak na szybko, ale to są dość istotne atuty tego produktu.

Odkurzacz jest opakowany w eleganckie pudełko, każdy element jest osobno zabezpieczony jak na zdjęciu. Bałam się, że sama nie będę potrafiła złożyć odkurzacza, ale nic bardziej mylnego. Niezwykle intuicyjne i proste złożenie poszczególnych elementów to świetna wiadomość dla osób, które mają problem z nowym sprzętem. Właściwie nie musiałam, zaglądać do instrukcji, ale oczywiście każdy może wcześniej może zerknąć jak krok po kroku przygotować sprzęt do działania. Po złożeniu odkurzacza wystarczy go naładować, w tym celu należy podłączyć podstawę zasilającą do prądu i umieścić na niej odkurzacz, zapalą się lampki i sygnał dźwiękowy oznajmi proces ładowania. Samo ładowanie trwa około 3 godzin, wystarczy ono na dokładne odkurzenie całego mieszkania (około 40 minut pracy).

wysuwana końcówka umożliwiająca dotarcie do zakamarków

Można go postawić w dowolnym pomieszczeniu, w którym rzadziej przebywamy: składzik, garderoba, łazienka itp. dzięki czemu można szybko podejść i w dowodnym czasie zacząć odkurzać potrzebne powierzchnie.  To dla mnie ogromna zmiana: do tej pory musiałam borykać się z ciężkim, niewygodnym sprzętem schowanym w szafie, podłączać za każdym razem kabel, o który się potykałam i z powrotem zwijać i chować odkurzacz – istny koszmar! Tutaj nie mamy tego problemu. Sam proces odkurzania przebiega sprawnie i efektywnie: mocno ssące szczotki niezwykle dokładnie potrafią odkurzyć powierzchnie z wszelkiego brudu i kurzu, ja w zasadzie mając w domu zwierzęta, odkurzacz praktycznie co drugi dzień, za każdym razem opróżniam pojemnik na kurz, który jest pełen… Jak już wspominałam wielka zaletą jest stworzeniem przez konstruktorów światełek zamieszczonych na szczotce, które podświetlając nam podłogę umożliwiają dokładne odkurzenie jej z każdego pyłku.

przycisk uruchamiający system samoczyszczenia szczotki

Pojemnik na kurz i śmieci, które wchłonie odkurzacz to dla mnie kolejna nowości i udogodnienie: koniec z niepraktycznymi workami i kumulowaniem śmieci! Teraz po każdorazowym użyciu odkurzacza po prostu wystarczy otworzyć klapkę i wysypać śmieci i kurz. Taka kumulacja roztoczy nie jest z pewnością zdrowa dla alergików, a więc odkurzacz bezprzewodowy z takim system czyszczenia i opróżniania pojemnika jest genialnym rozwiązaniem właśnie dla alergików. Po każdorazowym odkurzaniu wystarczy kliknąć w specjalny przycisk na szczotce i samoistnie zostanie ona wyczyszczona w oka mgnieniu. To bardzo duże i dość nowatorskie rozwiązanie, niespotykane w innych modelach, które bardzo ułatwi nam zachowanie szczotki w czystości.

wałek do czyszczenia twardych powierzchni

Jeśli chcemy odkurzyć tapicerkę wystarczy w tym celu wyjąć główny moduł i nałożyć załączoną szczoteczkę. Można też końcówkę wysunąć aby była dłuższa i dokładniej pozwoliła na wyczyszczenie newralgicznych, trudno dostępnych miejsc i kątów. Końcówka jest przymocowana z tyłu odkurzacza, więc mamy w zasadzie podręczny pomocnik do usuwania brudu z takich miejsc. Samo odkurzanie stało się dla mnie prawdziwą przyjemnością, odkurzam często i cieszę się z dokładnie wysprzątanego domu. Bardzo cieszy mnie możliwość wymiany głównych szczotek na np. specjalny wałek do dokładniejszego czyszczenia twardych powierzchni, mój parkiet dosłownie lśni odkąd odkurzam go właśnie tym elementem! Do dywanów i wykładzin z kolei sprawdzi się świetnie niezwykle mocna i dokładna (również do czyszczenia szczelin) specjalna elektroszczotka. Tak więc w komplecie podczas zakupu otrzymujemy: główną elektroszczotkę, wałek do twardych powierzchni, dwie szczoteczki do tapicerki i szczelin.

Reasumując: korzystanie z tak nowoczesnego, designerskiego sprzętu to prawdziwa radość dla każdej gospodyni. To mój nowy pomocnik domowy: odkurzacz bardzo dokładnie czyści podłogę, tapicerkę, jest niezwykle ergonomiczny i skuteczny. Samoczyszcząca szczotka oraz wygodne opróżnianie pojemnika, możliwość umycia filtrów pod bieżąco wodą to też ważne aspekty korzystania z tego typu sprzętu. Jestem bardzo zadowolona z tego odkurzacza, polecam go każdemu, kto ceni wygodę, efektywność i nowoczesność. Odkurzacz pracuje cicho, jest lekki i niezwykle wygodny w użytkowaniu, jak dla mnie 5 z plusem!

wygodne i szybkie czyszczenie tapicerki

odkurzacz w fazie ładowania

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)