Terapia elektro-akustyczna jako zabieg wspomagający rehabilitację medyczną

20 września 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zabieg związany z efektywnością fal akustycznych i elektrycznych ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest w stanie nie tylko wpłynąć na wygląd skóry, ale również na rehabilitację medyczną pacjenta. Jakie dolegliwości można wyleczyć dzięki tej technologii? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Zabiegi elektroakustyczne – na czym polegają i jaki przynoszą efekt?

Terapia z wykorzystaniem fal elektrycznych i akustycznych polega na działaniu fal uderzeniowych na poszczególne miejsca na ciele. Dwa rodzaje fal powodują intensywną regenerację tkanek miękkich i ścięgien, leczenie dolegliwości, takich jak ból czy przeciążenie mięśni. To także świetny sposób na wszelkiego rodzaju urazy oraz kontuzje u sportowców.

Specjalna głowica, która przykładana jest do miejsc, w których gromadzi się ból, emituje fale elektroakustyczne. Rozpraszają się one pod skórą, docierając do lokalizacji, w której pojawiła się kontuzja. Wnikają w głąb ciała, zmniejszając napięcie mięśni jednocześnie zwiększając produkcję kolagenu. W ten sposób dana część ciała zostaje dokładnie rozluźniona i zregenerowana – mówi mgr kosmetolog Karolina Duda z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Jakie dolegliwości można leczyć falami elektroakustycznymi?

Terapia elektroakustyczna polecana jest przez lekarzy, szczególnie specjalizujących się w medycynie sportowej, a także ortopedów i fizjoterapeutów.

Osoby cierpiące od dłuższego czasu na przykład na przewlekły ból pleców i szyi, urazy stawów, zwapnienia ścięgien czy zwiększone napięcie mięśniowe, mogą z powodzeniem zastosować tę kurację medyczną – dodaje mgr kosmetolog Karolina Duda z Kliniki VESUNA.

Efekty odczuwalne są od razu po zabiegu. Dzięki temu bardzo szybko jesteś w stanie pozbyć się bólu w okolicy kontuzji. Nie jesteś też narażony na żadne skutki uboczne tej terapii.

Jak wygląda zabieg i czy są jakieś przeciwwskazania?

Pełna terapia medyczna za pomocą fal elektroakustycznych to zazwyczaj od 5 do 6 sesji. Fale są wytwarzane przez specjalne urządzenie i przekazywane w głąb ciała za pomocą głowicy. To szybka, prosta i przyjemna metoda na rehabilitację medyczną.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża, zaburzenia krzepliwośći krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, ostre stany zapalne, zaawansowana osteoporoza. Z tego powodu, przed wykonaniem terapii elektroakustycznej należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad z pacjentem. To pozwoli wyeliminować wszelkie problemy i przygotować się odpowiednio do rehabilitacji.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto sprawdzać, jak to jest z …
Dokładnie, trzeba mieć porównanie przecież...
Jak sobie radzić z negatywnie nasta…
Takich ludzi trzeba ELIMINOWAĆ ze swojej przestrzeni życiowej. Okrutne, ale proste.
Czekanie na...
Czekam na rozstrzygnięcie się w mojej pracy, czy przejdę do innego działu czy...
Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Tu polecam olejek migdałowy, regularnie wklepuję w wilgotną skórę i efekt jest super!