Leczenie bólu mięśniowego za pomocą fototerapii

24 września 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł zewnętrzny

Bóle mięśniowe mogą występować u osób w różnym wieku i z wielu powodów. Mogą być przewlekłe, co często powoduje ogromny dyskomfort i utrudnia codzienne życie. W jaki sposób można je skutecznie wyleczyć? Czy fototerapia może pomóc w walce z tego rodzaju bólem?

Jakie są przyczyny bólu mięśniowego?

Często bóle te występują jako rezultat infekcji bakteryjnej albo wirusowej. Mogą to być również urazy lub przeciążenia, które najczęściej pojawiają się wówczas, gdy przeciążymy znacząco swój organizm podczas aktywności fizycznych. Innym powodem bywają choroby, które związane są ściśle z układem nerwowym i ogólnoustrojowym.

Przyczyn może być naprawdę sporo. Niekiedy bardzo trudno jest jednoznacznie określić, co spowodowało ból. Ważne są jednak objawy, które mu towarzyszą oraz jego natężenie. Kiedy staje się on ostry i przewlekły, a w organizmie pojawia się stan zapalny, może to być niebezpieczne dla zdrowia i znacząco utrudniać pacjentowi funkcjonowanie – mówi mgr kosmetolog Eliza Pelc z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Fototerapia skuteczną metodą leczenia bóli mięśniowych

Chcąc pozbyć się stanów zapalnych i bólu mięśni warto sięgnąć po fototerapię. Leczenie światłem jest bardzo skuteczne, dzięki możliwości doboru odpowiednich długości fal indywidualnie do potrzeb pacjenta. Specjalne urządzenie medyczne emituje w tym celu sześć różnych długości fal światła, które ułatwiają dogłębne leczenie.

– Długość fal światła i liczba sesji fototerapeutycznych są indywidualnie dobierane do konkretnego przypadku. Konieczne jest w tym celu przeprowadzenie dokładnego wywiadu i bieżące kontrolowanie poprawy zdrowia. Żeby leczenie było jak najbardziej efektywne, należy wykonać kilka serii zabiegu światłem w odpowiednich odstępach czasowych – dodaje mgr kosmetolog Eliza Pelc z Kliniki VESUNA.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz