Kriolipoliza, czyli nowoczesna metoda na likwidację komórek tłuszczowych

21 września 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Lato już za nami, jednak warto zadbać o piękną sylwetkę przez cały rok! Jesień to także dobry czas na to, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z tych partii ciała, gdzie zdecydowanie nie jest mile widziany. W tym celu warto wykonać zabieg kriolipolizy. Na czym on polega i jakie efekty przynosi? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

kriolipoliza

Kriolipoliza, czyli metoda na pożegnanie zbędnego tłuszczu

Pozbycie się nadmiaru kilogramów potrafi być nie lada wyczynem. Nie każdemu to się  to udaje, jedną z przyczyn są problemy zdrowotne. Nawet, jeśli uda nam się nieco schudnąć, tkanka tłuszczowa może wciąż pozostać nierównomiernie rozłożona w różnych częściach ciała. Brzuch, pośladki, a także uda to dość newralgiczne miejsca, z których trudniej jest się jej pozbyć.

Wiele pacjentek, a także pacjentów przychodzi do nas z problemem dotyczącym tkanki tłuszczowej w typowych miejscach, nie łatwych do pozbycia się zwykłymi ćwiczeniami czy dietą. Sporą trudnością jest często pozbycie się jej nadmiaru tkanki tłuszczowej np. z wewnętrznej części ud lub z brzucha, m.in. u kobiet po ciąży. Rozwiązaniem dla nich jest zabieg kriolipolizy, który modeluje sylwetkę i redukuje tkankę tłuszczową – mówi mgr kosmetolog Monika Lorenowicz z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest metodą na pozbycie się nadmiaru komórek tłuszczowych. Polega na podskórnym, kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe poddawane zabiegowi ulegają krystalizacji, a następnie obumierają. Układ odpornościowy organizmu w naturalny sposób przetwarza tkankę tłuszczową i eliminuje martwe komórki.

Podczas zabiegu do obszaru docelowego przykładana jest podkładka żelowa oraz aplikator, który zasysa fałdę tłuszczu w wybranym miejscu na ciele i intensywnie chłodzi tkankę. Dzięki sensorom umieszczonym w urządzeniu nie dochodzi do odmrożenia skóry. To czyni zabieg stuprocentowo bezpieczny i bezinwazyjny.

Skuteczny i nowoczesny sposób na walkę z tłuszczem

Kriolipoliza nie wymaga wykonania znieczulenia, ponieważ jej przebieg nie jest bolesny. Nie jest także wymagany żaden okres rekonwalescencji po wykonaniu zabiegu. Dzięki temu można od razu wrócić do swoich codziennych czynności, pracy czy uprawiania sportu.

– Co ważne, usunięcie komórek tluszczowych nie powoduje tzw. efektu jojo. Bardzo istotne jest jednak, aby odpowiednio dbać o dietę i aktywność fizyczną po zakończeniu terapii. Zabieg kriolipolizy jest skuteczny i nie wymaga specjalnego przygotowania. To nowoczesny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, z którego pacjenci są niezwykle zadowoleni  – dodaje mgr kosmetolog Monika Lorenowicz z Kliniki VESUNA.

Przed zdecydowaniem się na wykonanie kriolipolizy należy skonsultować się z kosmetologiem w klinice. Po przeprowadzaniu dokładnego wywiadu, dopasuje on całą terapię indywidualnie do potrzeb pacjenta, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...