Leczenie stanów zapalnych za pomocą fototerapii

16 czerwca 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Stan zapalny w organizmie człowieka to dość naturalny sposób radzenia sobie z czynnikami, które go uszkadzają. Kiedy dochodzi do urazu mechanicznego lub pojawiają się  drobnoustroje chorobotwórcze, dochodzi właśnie do kontrreakcji, czyli stanu zapalnego. Kiedy jednak zaczyna się on rozwijać i pojawia się ostry ból i obrzęk, należy zacząć działać. W przypadku przewlekłych stanów zapalanych tym bardziej należy rozpocząć odpowiednie leczenie. Fototerapia jest sposobem, który pomoże Ci pozbyć się tego problemu.

fototerapia w leczeniu stawów

Niebezpieczne dla zdrowia stany zapalne w organizmie

Nieleczone, przewlekłe stany zapalne, które pojawiają się w ludzkim organizmie, potrafią prowadzić do pojawienia się tzw. stresu oksydacyjnego. Mimo że sam stan zapalny tego typu przebiega raczej bezobjawowo, to wspomniany stres oksydacyjny potrafi wpłynąć na rozwój wielu chorób autoimmunologicznych.

W większości przypadków, stany zapalne leczy się za pomocą steroidowych lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jednak ich przyjmowanie może wywołać także poważne dla organizmu skutki uboczne. Bezpieczniejszym sposobem leczenia jest skuteczna terapia światłem LED, czyli fototerapia – mówi mgr kosmetolog Emilia Dawiec.

Jak wygląda zabieg fototerapii?

Światło LED, które jest emitowane przez specjalną medyczną lampę, wpływa na pobudzenie procesów biochemicznych w organizmie, a także na ich optymalizację w samych tkankach. Dzięki jej działaniu znacznemu przyspieszeniu ulegają procesy regeneracji, które występują na poziomie molekularnym. Liczba sesji naświetlających miejsce, które objęte jest stanem zapalnym, zależy od jego intensywności oraz stanu zaawansowania.

–  Dzięki leczniczemu działaniu fototerapii jesteśmy w stanie zahamować procesy starzenia się skóry, a przede wszystkim wpłynąć na zredukowanie skutków stresu oksydacyjnego, który jest tak szkodliwy dla organizmu. Dzięki terapeutycznemu działaniu medycznego światła LED-owego, jesteśmy w stanie wpłynąć na zmniejszenie się stanów zapalnych, a także zredukować ból i zregenerować tkanki – mówi mgr kosmetolog Emilia Dawiec.

Konsultacja w klinice jest ważnym elementem przed rozpoczęciem terapii światłem. Wywiad z pacjentem pomoże wykluczyć przeciwwskazania do fototerapii. Prócz stanu ciąży i padaczki, wykluczyć wykonanie zabiegu może stosowanie leków światłoczułych.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......