Jak skorygować zwiotczałą skórę na górnych powiekach? Jest na to sposób – blefaroplastyka!

12 lipca 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wraz z upływem czasu, skóra nieustannie daje o sobie znać i coraz bardziej widać, jak się starzejemy. Szczególnie delikatna skóra twarzy przestaje być tak jędrna, jak była do tej pory. Prawdziwy wiek zdradzają jednak powieki, które z wiekiem tracą na elastyczności, a naskórek, który się tam znajduje, wiotczeje. Powieki zaczynają opadać, a zmarszczek wokół oczu jest coraz więcej. Jak powstrzymać proces starzenia się powiek górnych? Medycyna estetyczna ma na to sposób, mianowicie zabieg blefaroplastyki.

blefaroplastyka

Oznaki starzenia się na twarzy i wokół oczu

Wraz z wiekiem ludzka skóra przestaje być jędrna i elastyczna. Aby zachować ją w dobrym stanie, należy poddawać ją ciągłej pielęgnacji nawilżającej, regenerującej, a przede wszystkim przeciwzmarszczkowej. Zmarszczki na twarzy i zwiotczała skóra szczególnie widoczna jest u kobiet, które pragną ten postępujący proces zatrzymać.

Wiele kobiet zgłasza się do kliniki medycyny estetycznej z problemem nadmiaru skóry powiek. Górne powieki mają to do siebie, że z wiekiem tracą elastyczność i zaczynają wiotczeć. Z tego powodu panie czują spory dyskomfort. Nie tylko mają problem z nakładaniem makijażu i jest to dla nich mało estetyczne, ale z czasem utrudnia także zakładanie soczewek kontaktowych i może wpływać na jakość widzenia poprzez ograniczenie pola widzenia – mówi lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

Dzieje się tak, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i narażona na działania mechaniczne, takie jak tacie oczu, nakładanie na nią kosmetyków czy demakijaż.

Sposób na opadające powieki dzięki blefaroplastyce

Zabieg blefaroplastyki, czyli plastyki korekcyjnej powiek górnych, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród kobiet na pozbycie się efektu zwiotczałych powiek. Przeznaczony jest szczególnie dla osób, chcą wykonać lifting powiek ze względu na nadmiar skóry lub jej obwisłość.

Blefaroplastyka skupia się usunięciu nadmiaru tkanek z powiek górnych. Usuwany jest nadmiar skóry, u pacjentów którzy tego wymagają usuwa się także nadmiar mięśnia okrężnego oka oraz przepukliny tłuszczowe. Gdy wszystkie te elementy zabiegu zostaną wykonane, powieki są bardzo precyzyjnie zszywane – tłumaczy Małgorzata Makowska, lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

Dzięki plastyce powiek górnych, oczy wydają się bardziej otwarte, a twarz nabiega bardziej młodzieńczego wyglądu. Oczy, które do tej pory były jakby przymknięte, nabierają wyrazistości spojrzenia, otwierają się szerzej, a przede wszystkim znika problem związany z utrudnionym widzeniem.

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem chirurgii plastycznej. Dzięki temu można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, które uniemożliwiłyby jego wykonanie. Należy do nich np. problem z zaburzeniem krzepliwości krwi, skłonności do bliznowców, a także aktywne zakażenie skóry, które zlokalizowane jest w miejscu zabiegowym.

Efekt widoczny jest właściwie od razu po wyjściu od chirurga, gdyż skóra powiek jest widocznie napięta, nie ma jej nadmiaru, a twarz wygląda na odmłodzoną. Jednak czas, który trzeba poświęcić na rekonwalescencję po wykonaniu zabiegu blefaroplastyki to około 2-3 tygodnie. Po jego upływie widoczne są ostateczne, trwałe rezultaty przeprowadzonej plastyki.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz