Czy można wyleczyć migrenę za pomocą botoxu?

31 sierpnia 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Migrena to choroba, która dopada coraz więcej osób. Ból, jaki pojawia się wraz z nią, często jest nie do wytrzymania. Niekiedy leki przeciwbólowe nie wystarczają, aby się jej pozbyć. Czy można ją jakoś wyleczyć? Na pomoc przychodzi medycyna estetyczna wraz z medycznymi właściwościami botoxu. Sprawdź, w jaki sposób możesz z łatwością wyeliminować migrenę.

Czym charakteryzuje się migrenowy ból głowy?

Osoby, które chorują na migrenę często skarżą się na długotrwałe i nawracające, a do tego bardzo intensywne bóle głowy.  Uniemożliwiają im prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, natomiast w nocy nie pozwalają zasnąć. Taki rodzaj bólu może trwać od 4 nawet do 72 godzin. Co więcej, każda próba wykonania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego nasila atak migreny – tłumaczy lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty.

Czym jeszcze różni się migrena od zwykłego bólu głowy? Przede wszystkim nie działają na nią żadne lżejsze leki przeciwbólowe bez recepty. Ból jest pulsujący, narastający, a do tego może mu towarzyszyć światłowstręt czy nawet nudności. U niektórych osób pojawia się tzw. aura, która związana jest z zaburzeniami widzenia.

W jaki sposób można zapobiegać migrenie?

W przypadku migreny, można próbować zapobiegać jej powstawaniu. Nie jest to łatwe, ale na pewno pomaga w zmniejszeniu bólu, który się pojawia. Należy zredukować stres, unikając sytuacji, które mogą do powodować. Można ograniczyć nadmierny wysiłek fizyczny, a także niektóre pokarmy – należą do nich czekolada, kakao i czerwone wino.

Jak skutecznie można wyleczyć migrenę?

Chcąc pozbyć się nawracającej migreny, można zastosować zabieg z botoxu. Dzięki temu, że rozluźnia mięśnie, potrafi odpowiednio zablokować występowanie skurczy, które odpowiadają za ból – dodaje lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty.

Botox bardzo skutecznie zwalcza migrenowy ból głowy. Przed udaniem się do kliniki medycyny estetycznej należy jednak obserwować, w jakich sytuacjach pojawia się najczęściej. Jest to potrzebne, aby lekarz mógł przeanalizować dotychczasowy przebieg tej dolegliwości. Wówczas będzie mógł także ustalić, które mięśnie odpowiadają za ból i zastosować wobec nich preparat z botoxem. Mogą być one zlokalizowane na czole, skroni, szyi lub w tylnej części głowy.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie trzeba podawać znieczulenia, aby go wykonać. Co ważne, nie musisz także rezygnować ze swoich codziennych aktywności. Pierwsze efekt można zaobserwować po około 3-10 dni od momentu zastosowania botoxu. Konieczne jest zastosowanie minimum 2 cykli leczenia w odstępie 12 tygodni. Następnie można powtarzać kuracje co 3 miesiące.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...