Strój do biegania – jak go skompletować?

6 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Bieganie to aktywność, w którą angażuje się coraz więcej osób. Mówi się, że do joggingu potrzebne są tylko dobrze dobrane buty. Jest to nieprawda. Aby zapewnić sobie najwyższy komfort, należy zadbać również o inne elementy stroju biegowego. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

jogging

Strój do biegania – koszulka

Pierwszym kryterium wyboru koszulki jest materiał. W przypadku tej aktywności najlepiej sprawdzają się techniczne materiały, takie jak poliester lub poliamid. Ich główną zaletą jest dobre odprowadzenie potu, przez co koszulka nie staje się nasiąknięta, a przez to ciężka. Złym wyborem będą koszulki bawełniane, które mają tendencję do wchłaniania potu.

Duże znaczenie ma również rozmiar. Koszulka do biegania powinna być dobrze dopasowana do ciała. Odradza się kupowanie zbyt luźnych lub zbyt obcisłych rozmiarów. Dużą uwagę zwrócić należy także na fason. Damska koszulka powinna być odpowiednio szeroka w biuście, jednak zbyt luźna nie będzie go odpowiednio stabilizowała.

Strój do biegania – spodnie

Spodnie – podobnie jak koszulka – powinny być wykonane z technicznych materiałów, które odprowadzają pot. W ich przypadku największą rolę gra fason. Modele przeznaczone dla kobiet charakteryzują się większą różnicą w szerokości bioder i pasa. Wybierając spodnie należy więc dobrać je pod kątem płci. Jakie rodzaje sprawdzą się w przypadku kobiet?

To zależy od terenu, w którym biegamy. Podczas treningu w mieście krój spodni ma mniejsze znaczenie. Mogą być to długie joggery damskie lub krótsze i luźniejsze spodnie. W przypadku biegania w trudniejszym terenie (np. w lesie) lepszym wyborem będą długie, przylegające do ciała spodnie. Zapobiegną one plątaniu się w wystające gałęzie.

Strój do biegania – bielizna

Bielizna do biegania powinna być stworzona z materiałów syntetycznych. Ich główną zaletą jest dobre wchłanianie wody, a także małe ryzyko powstawania obtarć. W przypadku kobiet najlepszym wyborem majtek będą figi. Najlepiej by były one pozbawione szwów co w sposób dodatkowy zapobiegnie powstawaniu bolesnych zatarć.

Bardzo ważną cechą bielizny do biegania jest przepuszczalność powietrza. Okolice intymne są na tyle wrażliwe, że zwiększona potliwość może prowadzić do powstawania infekcji. Ważnym kryterium ich doboru jest oczywiście wygoda. Muszą być one dobrze dopasowane rozmiarem do kobiecych kształtów i dobrane indywidualnie. Czasem można spotkać się z opiniami, że należy biegać bez bielizny, jednak jest to rozwiązanie mało higieniczne, odradzane przez specjalistów.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?