Kocyki bambusowe – najlepsze dla Twojego dziecka

6 września 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jesień zbliża się wielkimi krokami a razem z nią coraz chłodniejsze dni. To zdecydowanie najlepszy czas żeby zadbać o przyjemny, ciepły i bezpieczny kocyk dla swojego maleństwa. A najlepiej wybrać taki, który sprawdzi się przez cały rok!

Bambus i jego właściwości

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego kocyka przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jego jakość. Chcąc zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze, warto zdecydować się na naturalny kocyk bambusowy. Przede wszystkim bambus wykazuje szereg bardzo pożądanych właściwości co sprawia, że jest bezpieczny nawet dla najmłodszych dzieci. Do głównych zalet bambusa możemy zaliczyć między innymi:
– właściwości antystatyczne, antyalergiczne oraz antygrzybiczne – dzięki tym cechom kocyki bambusowe są idealne dla wrażliwej skóry niemowląt i alergików,
– właściwości termoregulacyjne – co ciekawe oprócz tego, że kocyk bambusowy w chłodne dni będzie zapewniał maluchowi ciepło, to w te upalne i gorące pomoże mu zachować odpowiednią temperaturę ciała, co ma szczególne znaczenie podczas upałów i czyni kocyk przydatnym przez cały rok,
– przewiewność – bambusowe tkaniny świetnie przepuszczają powietrze dlatego pozwalają skórze oddychać. Nie musimy obawiać się o przegrzanie malucha pod takim kocykiem,
– właściwości higroskopijne – materiał bambusowy dobrze pochłania wilgoć a dodatkowo zatrzymuje brzydkie zapachy. Może to być bardzo przydatna cecha gdy dziecku zdarzy się nocny incydent. Wilgoć zostanie wchłonięta i utrzymana z dala od wrażliwej dziecięcej skóry,   
 
– trwałość – tkaniny bambusowe są bardzo wytrzymałe i trwałe dzięki czemu nie tracą estetycznego wyglądu i swoich właściwości nawet po wielokrotnym praniu.
Wszystkie te cechy sprawiają, że kocyk bambusowy to naprawdę świetny wybór dla dziecka w każdym wieku. Dodatkowo kocyki wyglądają bardzo estetycznie. Można nabyć egzemplarze różnej grubości i o ciekawych splotach (nie wspominając już o szerokim wachlarzu kolorystycznym) – będą one z powodzeniem spełniały, oprócz tych praktycznych, również funkcje estetyczne.
szary kocyk

Zrób przysługę środowisku

Warto wspomnieć także o tym, że decyzja o zakupie bambusowego kocyka to najlepszy możliwy wybór nie tylko dla Twojego dziecka, ale również dla całego środowiska. Bambus to roślina, która cechuje się bardzo szybkim wzrostem – ścięte rośliny potrafią się odnowić zaledwie w ciągu roku. Dodatkową zaletą jest to, że przy uprawie tej rośliny nie trzeba stosować żadnych pestycydów i sztucznych substancji ponieważ w bambusach występują naturalne środki antybakteryjne dzięki czemu nie są one atakowane przez szkodniki. Również zapotrzebowanie bambusa na wodę jest bardzo niskie. Dodatkowo pochłania on więcej dwutlenku węgla i produkuje więcej tlenu niż inne rośliny a jego uprawa jest bardzo wydajna. Tkanina bambusowa jest także w pełni biodegradowalna. Wszystko to czyni kocyki z włókien bambusowych bardzo przyjazne dla środowiska.
Każde dziecko z miejsca pokocha niezwykłą miękkość i delikatność kocyka bambusowego. Dzieci potrafią mocno przywiązać się do ulubionego koca a odpowiedni jego wybór sprawi, że nie będą musiały się z nim rozstawać nawet latem, podczas największych upałów.
Zobacz najnowsze kocyki z kolekcji: https://manyhugs.eu

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nauka angielskiego
Ja najlepiej się uczę oglądając np. filmy z napisami, wtedy zapamiętuję całe wyrażenia.
Tanie dodatki
Biżuteria vintage jest tania i ponadczasowa:)
Testowane kosmetyki.
U mnie jest teraz szał na odżywki do włosów, testuję 3 i wybiorę...
Problemy z trądzikiem
Spróbujcie diety, ograniczając ostre przyprawy i tłuszcz powinno być lepiej.