Slavica dance – folkowe cardio na czym polega i efekty treningu

9 kwietnia 2019, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy słyszeliście kiedyś o folkowym cardio? To właśnie slavica dance, czyli fitness w nowej odsłonie. Najprościej mówiąc to połączenie kroków z tańców folkowych z tymi fitnesowymi. Zobacz co warto wiedzieć o slavica dance, dla kogo są takie zajęcia oraz co daje taki wysiłek.

slavica dance

Co to takiego?

Slavica Dance została wymyślona przez Justynę Bolek, która jest znaną choreografką. Slavica Dance łączy w sobie kroki i ćwiczenia z zumby, fitnessu oraz tańca ludowego. Tańczy się do skocznej muzyki folkowej z elementami nowoczesnego bitu, czyli unowocześnionych krakowiaków i Kujawianek.

Slavica Dance to przede wszystkim taniec i ćwiczenia nastawione na spalanie tłuszczu, czyli przysłowiowe fat burner. Poza oczywistym celem ćwiczeń, Slavica daje również możliwość spędzenia czasu w świetnej atmosferze oraz na zabawie. Żwawe i skoczne ruchy sprzyjają uwalnianiu krzyku, emocji, stresu oraz wyzwalają pozytywną energię. 

slavica dance

Co daje Slavica Dance?

W skrócie można powiedzieć, że Slavica Dance spala kalorie, modeluje naszą sylwetkę, a przede wszystkim napełnia nas energią na resztę dnia. Jeżeli zaczniesz regularnie uczestniczyć w zajęciach Slavica Dance to z pewnością zauważysz jak Twoja sylwetka staje się szczupła i wymodelowana. 

Dodatkowo zajęcia uczą Cię w jaki sposób można eksponować i wykorzystywać swoją kobiecość. Wszystko dzięki wykonywaniu ruchów pełnych gracji połączonych ze zmysłowymi gestami.  Na jednych zajęciach możesz spalić nawet do 600 kcal. Poprawiasz również wydolność tlenową swojego organizmu oraz sprężystość i balans ciała. 

Regularne ćwiczenia zwiększą zakres ruchomości Twoich stawów barkowych oraz poprawią mobilność odcinka piersiowego kręgosłupa. Oczywiście zwiększysz również swoją sprawność fizyczną i kondycje.

slavica dance

Dla kogo fitness na ludowo?

Zajęcia są dosłownie dla każdego. Nie ma znaczenia Twój wiek, kondycja fizyczna i predyspozycje. Zajęcia są podzielone na grupy tak, aby każdy mógł dostosować do siebie. Różnią się przede wszystkim intensywnością i metodyką. Slavica Dance prowadzona jest nawet dla dzieci. Dla nich dodaje się więcej zabaw oraz opowieści historyczne tańca ludowego. Ten sam element historyczny jest również przedstawiany na zajęciach dla dorosłych, ale już w innej formie.

Osoby starsze nie powinny się również bać przyjść potańczyć, bo i dla nich jest przewidziana specjalna grupa. Tam utrzymuje się powolne tempo i zmniejsza intensywność ćwiczeń, ale również są one efektowne. 

slavica dance

Muzyka Slavica Dance

Jak już wspomnieliśmy muzyka łączy w sobie elementy ludowe oraz współczesne. Utrzymuje stałe tempo, które wynosi 132 bity. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można muzykę dostosować do zajęć fitnesowych i podłożyć kroki.

W jednym z wywiadów Justyna Bolek tłumaczy powstawanie muzyki „Muszę dostosować elementy tańca ludowego do wymogów fitnessu, czyli zamienić ich takt z 3/4 na 4/4. Bardzo dużo bazuję na oberku i krakowiaku, wykorzystuję także motywy tańców kaszubskich oraz czeskiej polki i różnych charakterystycznych tańców, np. rosyjskich i ukraińskich

To wszystko zapewnia duże pole manewru, ponieważ można łączyć polskie tańce narodowe z innymi krajami słowiańskimi, a muzyka pozwala dostosować wszystko pod swoje potrzeby.

slavica dance

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......