Prywatna opieka pielęgniarska w domu – kiedy się na nią zdecydować?

13 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Jeśli potrzebujesz pomocy w domu, ale nie kwalifikujesz się lub nie chcesz czekać na finansowanie przez rząd usługi opieki nad osobami starszymi, prywatna opieka domowa może być dla Ciebie! Nie zawsze oznacza to, że będzie to droga usługa, nieraz jest ona bardziej opłacalna niż propozycje rządu. Może to być dobra opcja, aby zapewnić sobie chwilową pomoc lub stałą, długotrwałą.

Prywatna opieka pielęgniarska w domu

 

Czym jest prywatna opieka pielęgniarska w domu?

Prywatne firmy zajmujące się opieką domową zapewniają szeroką gamę usług, w tym pielęgniarki dyplomowane od złożonych potrzeb opieki medycznej, pomoc domową, taką jak opieka osobista, sprzątanie, gotowanie i wycieczki, a także opiekunów do towarzystwa. Mogą również zapewnić inny personel pomocniczy, taki jak doradcy, asystenci, dietetycy, kierowcy, trenerzy personalni, fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi.

Nie ma ograniczeń co do liczby godzin opieki świadczonej w każdym tygodniu i zazwyczaj można wydłużać lub skracać czas w zależności od zmieniających się wymagań. Z uzgodnionym okresem wypowiedzenia nie musisz płacić za zmiany, których nie potrzebujesz.

Komu potrzebna jest opieka domowa?

Czy beneficjent po prostu potrzebuje kogoś do pomocy w domu w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin w codziennych czynnościach, przypomnienia o lekach, pomocy w radzeniu sobie z rachunkami lub finansami, czy po prostu chce towarzystwa? Czy beneficjent wymaga dużej pomocy medycznej po wyzdrowieniu po urazie lub z powodu wystąpienia demencji? Czy pacjent potrzebuje udogodnień takich jak zaplanowane posiłki, opieka zdrowotna na miejscu lub zorganizowane zajęcia? Zasadniczo, decydowanie o tym, jaka opieka jest potrzebna i jaki poziom udogodnień jest pożądany, to podstawowe pytania, które należy określić przed podjęciem decyzji między opieką w domu a opieką w domu opieki lub opieką pielęgniarską.

Czego można oczekiwać od opieki domowej

Wykwalifikowani specjaliści pielęgniarstwa medycznego, tacy jak pielęgniarki, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, lekarze i inni, mogą świadczyć podstawowe usługi oprócz znacznie wyższego poziomu opieki domowej. Pod kierownictwem licencjonowanego lekarza, specjaliści ci wykorzystują swoje zaawansowane umiejętności do pomocy przy opatrywaniu ran, zmianach i zakładach dożylnych, zgłębnikach, cewnikach, zastrzykach, podawaniu leków i innych potrzebach fizycznych wykraczających poza ADL i podstawową mobilność. Certyfikowani pracownicy służby zdrowia zajmujący się demencją i pamięcią są również dostępni w domach, ale generalnie są najlepsi dla osób z łagodnymi lub umiarkowanymi stadiami tych schorzeń.

Wiele osób wybiera usługi pielęgniarskie w domu zamiast opieki w domu opieki, ponieważ cieszą się wolnością przebywania we własnym domu w znajomym otoczeniu. Wielu seniorów twierdzi, że ma lepszą jakość życia i szczęście dzięki opiece domowej, a statystyki pokazują, że ci beneficjenci faktycznie mają do 50% mniej wizyt lekarskich rocznie.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...