„Od Chanel do Versace. Style w modzie” – recenzja

7 marca 2013, dodał: milky

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Marnie Fogg: „Od Chanel do Versace. Style w modzie”
Kwestia ubioru to ważne zagadnienie dla dużej części społeczeństwa już od wieków. Nic dziwnego więc, że utalentowani projektanci mody zyskiwali powszechne uznanie i budowali swoiste imperia, w których byli dyktatorami nowych trendów. Prezentowana książka to kompendium wiedzy na temat dorobku 125 najsłynniejszych projektantów, żyjących i tworzących w całym XX wieku obecnie. Otrzymujemy tu przegląd epokowych zwrotów w modzie, które zyskały już miano ponadczasowych. 12Poznajemy historie marek, które dziś są uznawane za kultowe synonimy gustu i dobrego smaku.
Ta książka to również opowieść o ludziach – jednostkach wybitnych, które dzięki swej pracy i talentowi wspięły się na szczyty sławy. Ich historie składają się na zbiór arcyciekawych biografii – poznajemy losy Coco Chanel, Karla Lagerfelda czy Yves Saint Laurent. W zarysowanej tu historii mody prym wiodą paryskie domy mody. Kolejne dekady XX wieku wyznaczają wyraźne etapy w rozwoju trendów. Znajdujemy tu więc opisy najważniejszych, przełomowych kolekcji.
Publikacja została wydana w wygodnym formacie albumowym, na pięknym błyszczącym papierze. Tekst jest okraszony licznymi zdjęciami – czarno-białymi, sepii i kolorowymi – prezentującymi zarówno współczesną modę, jak i tę z lat 20. i 30. Wszystko to sprawia, że książkę przyjemnie się czyta i ogląda. Stylowa okładka dodaje jej elegancji i klasy.
Ważnym dodatkiem do zawartych tu informacji jest indeks nazwisk, pozwalający szybko odszukać informacje o konkretnych osobach oraz bibliografia i słowniczek „branżowy”, tłumaczący wiele pojęć używanych w świecie mody. Przewodnik po próbkach tkanin pozwala rozeznać się w różnicy między nimi i poznać tajniki doboru tkaniny do konkretnego modelu ubrań.
Polecam tę książkę miłośnikom dobrych ubrań, którzy chcą wyglądać jeszcze lepiej i uczynić swój styl jeszcze bardziej wyrazistym.
Monika S.

Książkę poleca Wydawnictwo BUCHMANN – można kupić ją tutaj:
http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89017&lang=pl
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...
jaki tusz do rzęs uzywacie
Zakochałam się w Eveline Extension Volume, False Definition & Waterproof
Wysuszona skóra widoczna pod podkła…
Złuszczanie jak często? Bo jak robię raz na tydzień, to niewiele to daje :/