URODA I ZDROWIE

Nie lekceważ kataru! Sprawdź, o czym może świadczyć ta przypadłość

20 października 2020, dodał: Redakcja

Każdy z nas choć raz w życiu miał katar. Co prawda, zwykle niedrożność nosa towarzyszy nam przy przeziębieniu, ale warto pamiętać, że katar może także świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych i dlatego nie należy go bagatelizować.

MŁODE KOBIETY

WODNISTY KATAR? TO MOŻE BYĆ KATAR SIENNY

Wodnisty katar może być reakcją alergiczną. Zdarza się, że uciążliwej wydzielinie z nosa towarzyszą także dodatkowe objawy, takie jak łzawienie i zaczerwienienie oczu, ból gardła czy podwyższona temperatura ciała. Katar sienny nasila się głównie podczas bliskiego kontaktu z alergenem.

ZATKANY NOS I ZATOKI? SPRAWDŹ, CZY NIE CIERPISZ NA ZAPALENIE ZATOK

Niedrożność nosa i nadmierna produkcja wydzieliny mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Jak odróżnić objawy tej choroby od zwykłego kataru? Jeśli czujesz ból głowy i nasady nosa oraz uciążliwe pulsowanie w zatokach, zwłaszcza podczas pochylania głowy, możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że cierpisz na zapalenie zatok. Koniecznie wybierz się wówczas do lekarza.

NIEUSTANNY NIEŻYT NOSA, CZYLI NACZYNIORUCHOWY PRZEWLEKŁY KATAR

Częste napady kichania, obrzęk śluzówki i wodnisty katar mogą świadczyć o nadreaktywności błony śluzowej nosa i rozwiniętym naczynioruchowym przewlekłym katarze. Objawy nasilają się podczas zmian temperatury, wdychania intensywnych zapachów lub substancji chemicznych, a nawet wtedy, gdy oddychamy zbyt suchym powietrzem.

NIEWYLECZONY KATAR, CZYLI JAK POWSTAJE KATARALNE ZAPALENIE UCHA

Nie ignoruj kataru podczas przeziębienia. Niewyleczony nieżyt nosa może doprowadzić do pojawienia się bólu ucha, słyszalnych szumów oraz do pogorszenia słuchu. Takie objawy mogą świadczyć o tym, że doszło do rozwinięcia się kataralnego zapalenia ucha, które może wymagać wizyty u lekarza, a nawet zastosowania antybiotyków.

SPRAWDZONE SPOSOBY NA KATAR

Nieżyt nosa może mieć przeróżne przyczyny, a nieleczony odpowiednio – także konsekwencje, dlatego nigdy nie powinniśmy go ignorować. W walce z katarem pomoże odpowiednie nawodnienie organizmu – pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie, najlepiej ciepłych, z dodatkiem miodu lub cytryny. Pamiętaj też, aby często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywasz. A jeśli chcesz szybko odblokować zatkany nos, możesz sięgnąć po aerozol do nosa. Najlepiej wybierz taki, który dodatkowo pomoże zregenerować podrażnioną śluzówkę.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Automaty do kawy
Można kupić zwykły automat i też się sprawdzi w niewielkiej firmie... Nie każdy pracownik...
Nazwisko dwuczłonowe
> coolinarna napisał/a: > Przypomina mi się takie nazwisko ze skeczu jakiegoś kabaretu: Smaruj-Rogala. Apetyczne...
Organizacja wesela na świeżym powie…
Świetna sprawa, nie tylko w czasie pandemii. Większy luz i lepsza atmosfera...
Buty dla pana młodego
Będzie tego dnia w centrum uwagi.. Czy naprawdę chce, żeby goście patrzyli...