Naturalne kosmetyki i ich atuty, czyli co każda kobieta wiedzieć powinna

29 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kosmetyki naturalne, skuteczne czy po prostu trendy? W ostatnich latach zainteresowanie kosmetykami naturalnego pochodzenia znacznie wzrosło, niestety na rynku jest też dużo, pseudo produktów tego typu dlatego dziś opiszemy czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne. Pora dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich funkcjonowania, sposobu działania i wpływu na organizm człowieka.

kosmetyki eco

Kosmetyki naturalne, skuteczne i przyjazne dla ciała czy po prostu trendy? W ostatnich latach zainteresowanie kosmetykami naturalnego pochodzenia znacznie wzrosło, niestety na rynku jest też dużo, pseudo produktów tego typu dlatego dziś opiszemy, czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne. Pora dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich funkcjonowania, sposobu działania i wpływu na organizm człowieka.

Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne?

Atutem kosmetyków naturalnych jest ich skład. Oparte są one na substancjach pozyskiwanych bezpośrednio z roślin, a nie na skutek np. skomplikowanych reakcji chemicznych. Mitem jest stwierdzenie, że produkty naturalne nie posiadają środków konserwujących. Tak, również i one wchodzą w ich skład, ale ich działanie jest dużo mniej opresyjne dla skóry, niż w przypadku kosmetyków tradycyjnych. Jedynym rodzajem produktów całkowicie pozbawionych środków konserwujących są kosmetyki świeże, ale ich wadą jest bardzo krótki czas przydatności do użycia.

Piana – co warto o niej wiedzieć?

Wiele osób sądzi, że to piana jest tym „składnikiem” kosmetyków, który odpowiada za ich zdolności do usuwania brudu. I choć jest ona obecna w większości preparatów pochodzenia syntetycznego, to wcale nie wpływa na poprawę parametrów myjących. Jedną z cech, którą wyróżniają się kosmetyki naturalne, jest brak piany lub jej znikome ilości. Oznacza to, że preparaty te nie mają w swoim składzie substancji o właściwościach wysuszających, gdyż to one bardzo często są odpowiedzialne za intensywne pienienie produktu.

Właściwości antyoksydacyjne

Kosmetyki pochodzenia naturalnego (które można zrobić w domu), to prawdziwe bogactwo substancji o właściwościach antyoksydacyjnych. Dzięki nim można znacząco ograniczyć tempo starzenia się skóry, co ma szczególne znaczenie w odniesieniu do powstających zmarszczek, przebarwień i reakcji alergicznych. Kosmetyki o właściwościach spowalniających starzenie warto stosować w połączeniu z odpowiednią dietą bogatą m.in. w witaminy A i E. Dlatego tak skutecznym sposobem poprawy jakości skóry są naturalne maseczki, zawarte w nich witaminy i mikroelementy bezpośrednio wchłaniają się w skórę poprawiają jej wygląd i kondycję.

naturalne kosmetyki

 

Domowe kosmetyki – najważniejsze zalety

Nie jest tajemnicą, że domowe sposoby wytwarzania kosmetyków niosą ze sobą wiele korzyści. Oto one:

– łatwo można sprawdzić całą listę składników, dzięki czemu wiadomo, co się stosuje,
– kosmetyki robione samemu, według ściśle określonych przepisów, to produkty pozbawione środków konserwujących, gdyż są one stosowane na bieżąco, a nie z myślą o długotrwałym przechowywaniu,
– skład preparatów „domowej roboty” można łatwo modyfikować, dostosowując go do własnych potrzeb.

Reasumując, kosmetyki naturalne zawsze będą miały przewagę nad swymi sztucznymi odpowiednikami. Obecność wspomnianych konserwantów to tylko jeden z wielu aspektów, na który warto zwrócić uwagę.

Jeśli szukasz sklepu z szeroką gamą kosmetyków naturalnych dla siebie i Twojej rodziny, zajrzyj na Natural-Products.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Salon kosmetyczny
Jak patrzę na ceny zabiegów to zastanawiam się kto tam chodzi:)
Czarnogóra - warta poznania?
Tam jest chyba niespokojnie, w ogóle to takie tereny gdzie nie bardzo wiadomo...
Mężczyzna a badania
Teraz jest ten program badań 40+, wiem ze paru znajomych było na...
dywan z długim włosiem
Odradzam bardzo taki dywan, wszystko w niego wpada, trudno odkurzyć, trzeba często trzepać, same...