Jak walczyć z zaparciami u niemowląt?

29 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zaparcia mogą pojawić się u każdego i to w każdym wieku. Ta uciążliwa dolegliwość nie omija także najmłodszych. Zdarza się bowiem, że trudności z wypróżnianiem występują u dzieci już w pierwszych miesiącach życia. Towarzyszące im bóle brzuszka, kolki i wzdęcia są dla maluchów źródłem dużego dyskomfortu. Utrzymujące się przez dłuższy czas zaparcia mogą też być niebezpieczne, dlatego wymagają zasięgnięcia opinii lekarza. Jeśli jednak zaparcia u niemowląt mają charakter doraźny, wówczas można spróbować zwalczyć je przy pomocy domowych sposobów. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

niemowlak

Zadbaj o dietę swojego dziecka

Trudności z wypróżnianiem u dzieci, które nie są związane z chorobami układu pokarmowego lub ogólnoustrojowymi, zazwyczaj wiążą się z błędami żywieniowymi. Wśród tych najczęściej wymienianych dominuje przede wszystkim podawanie dzieciom zbyt małej ilości płynów. Niewystarczające nawadnianie organizmu prowadzi do zachwiania gospodarki wodno-elektrolitowej. Rezultatem tej sytuacji jest twardnienie stolca, przez co jego wydalenie jest znacznie utrudnione i często bardzo bolesne. Dlatego warto zadbać o to, by w diecie maluszka nie zabrakło adekwatnej do jego wieku ilości płynów.

Równie ważny jest moment rozszerzania diety dziecka o pokarmy stałe. W tym okresie bardzo często dochodzi do powstawania zaparć. Jest to zjawisko zupełnie naturalne. Ważne, aby dietę rozszerzać stopniowo, obserwując zmiany w funkcjonowaniu dziecka po każdym nowym rodzaju pokarmu, który trafia do jego brzuszka. W diecie dziecka nie może zabraknąć produktów będących naturalnym źródłem błonnika regulującego pracę jelit. Ich ilość oraz rodzaj powinien być adekwatny do etapu rozwoju malucha.

Xenna Balance Junior – na pomoc małym brzuszkom

Pomimo dbałości o sposób odżywiania na etapie rozszerzania diety lub zmiany podawanego mleka naturalnego na mleko modyfikowane zaparć u dzieci nie zawsze można uniknąć Ważne jednak, by w sytuacji ich wystąpienia jak najszybciej ograniczać odczuwany przez dziecko dyskomfort. Na zaparcia u dziecka warto zastosować Xenna Balance Junior (Xenna dla dzieci). Xenna Junior to wyrób medyczny ułatwiający wypróżnianie u najmłodszych. Może być stosowany już od 6 miesiąca życia.

Xenna Junior działa zazwyczaj po upływie kilku godzin. Dociera do jelit i w łagodny sposób pobudza je do pracy, jednocześnie zmiękczając masy kałowe i ułatwiając ich przesuwanie, a następnie wydalanie. Xenna Blance Junior zaczyna działać dopiero w jelitach i nie wchłania się do krwiobiegu. To dobry sposób na zwalczenie zaparć u niemowląt.

„Możliwe działania niepożądane Xenna Balance Junior: W przypadku stosowania dawek wymaganych do osiągniecia efektu terapeutycznego, nigdy nie odnotowano żadnych działań niepożądanych. Rzadko mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe, burczenie w brzuchu, bóle brzucha, nudności i lekkie biegunki (szczególnie na początku stosowania). Rzadko występują reakcje uczuleniowe (wysypka lub pokrzywka).”

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki odkurzacz
Ja odkurzam raz w tygodniu, nie częściej więc nie wymieniam tak często odkurzacza. Obecny...
Inwestycja w mieszkanie nad morzem?
Ceny apartamentów zwalają z nóg, zastanawiam się, kogo na to stać w dzisiejszych czasach...
Życie w ciągłym stresie
Może to kwestia podejścia? Warto sobie uświadomić, że nie na wszystko mamy wpływ...
garnier color naturals 102
Te farby z drogerii to koszmar, strasznie niszczą włosy. Nie wierzcie reklamom, tylko swojemu...