URODA I ZDROWIE

Lifting skóry twarzy oraz kształtowanie sylwetki – Venus Legacy

11 grudnia 2014, dodał: Redakcja

autorzy

Mgr Monika Piecyk-Dziuba
kosmetolog Kliniki Ziemlewski w Łodzi

Lek. med. Paweł Pióro
lekarz medycyny estetycznej Kliniki Ziemlewski
www.klinikiziemlewski.pl

 

Branża medyczna coraz skuteczniej odpowiada na nasze potrzeby.
W obecnych czasach mamy możliwość korzystania z wielu profesjonalnych urządzeń mających na celu poprawić kształt sylwetki oraz cofnąć czas, który nie ubłaganie i konsekwentnie wpływa na jakość i jędrność naszej skóry. Jednym z urządzeń spełniających nasze wymagania jest Venus Legacy.

Venus Legacy to sprzęt o wielu zastosowaniach, którego możemy używać zarówno do zabiegów na twarzy, jak i na ciele. Skutecznie i bezboleśnie redukuje cellulit, kształtuje sylwetkę, zmniejsza obwody, spłyca zmarszczki, a także zwiększa napięcie i elastyczność skóry twarzy, szyi oraz ciała.

Czynnikiem wyróżniającym powyższy sprzęt od innych jest między innymi chroniona patentem technologia (MP)2 i technologia Venus 4DTM. Jest to nowy standard wśród zaawansowanych urządzeń medycyny estetycznej. Venus Legacy posiada certyfikat FDA (Food And Drug Administration) i stosuje innowacyjne technologie, stanowiąc kombinację fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym (PEMF), technologię VARI-PULSETM (VP) oraz technologię podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback).

Ponadto urządzenie jest pod względem technicznym zbudowane w taki sposób, aby osoba wykonująca zabieg miała możliwość obserwacji szczegółowego wykresu postępów zabiegowych oraz, dzięki wbudowanemu w głowicę termometrowi, przez cały czas trwania zabiegu mogła precyzyjnie kontrolować wzrastającą temperaturę ciała, która jest bardzo istotnym czynnikiem gwarantującym uzyskanie pożądanego efektu.

ryc1

Venus Legacy jest wyposażony w cztery głowice zabiegowe. Daje to terapeucie wiele możliwości w pracy z ciałem pacjenta.
LiftFXTM to mała głowica przeznaczona do twarzy, szyi oraz biustu, w której zastosowana jest technologia (MP)2 oraz VariPulsTM. Rączka zabiegowa przeznaczona jest do wykonywania zabiegów mających na celu poprawę krążenia, a w konsekwencji zmniejszenie obrzęków w okolicach oczu i redukcję tkanki tłuszczowej z okolic podbródka, ramion oraz biustu.
Głowica SculptFXTM działa na zasadzie technologii (MP)2 oraz VariPulseTM, co umożliwia wytworzenie głębokiego obszaru podgrzanej tkanki, co w efekcie pozwala na konturowanie ciała, a także na redukcję cellulitu.
Technologia VariPulseTM w sposób znaczny poprawia krążenie, stymuluje drenaż limfatyczny oraz lipolizę w danym obszarze zabiegowym. Głowicę SculptFXTM, a także Octi PolarTM cechuje duża powierzchnia działania, co procentuje zwiększoną emisją ciepła i wyższą temperaturą w czasie sesji zabiegowej. W konsekwencji zabieg jest wykonywany szybciej i przede wszystkim skuteczniej.
Rączki zabiegowe z technologią (MP)2, takie jak Diamond PolarTM i OctiPolarTM, w których połączono fale radiowe (RF) i pole magnetyczne (PEMF), umożliwiają homogeniczne podniesienie temperatury na całym obszarze zabiegowym i w obrębie wszystkich warstw skóry. Technologia ma bezpośredni wpływ na wzmożoną produkcję kolagenu. Fala radiowa stymuluje fibroblasty w celu zwiększenia syntezy włókien kolagenowych poprzez uwolnienie FGF-2. Zostaje również zwiększona sama ilość kolagenu i elastyny.

ryc2

Istotny jest także fakt, że dochodzi do remodelingu istniejących już włókien oraz nowotworzenia naczyń krwionośnych. Dodatkowo głowica OctiPolarTM wpływa na proces lipolizy, minimalizując widoczność cellulitu i zmniejszając obwody ciała.
Zabiegi Venus Legacy nie wymagają wielu powtórzeń. Ilość spotkań jest indywidualnie dostosowywana do danego pacjenta, pod uwagę brane jest zaawansowanie problemu i oczekiwania klienta. Standardowo poleca się około 6-8 zabiegów na dany obszar ciała. Sesja zabiegowa nie trwa długo, średnia czasu poświęca na pacjentowi to ok. 30 minut na jeden zabieg.
Odstęp między kolejnymi spotkaniami powinien wynosić 7-10 dni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jest tak zwanym zabiegiem „lunchowym”, czyli po spotkaniu z terapeutą bez żadnego problemu można wrócić do codziennych obowiązków. Pacjent odczuwa w trakcie masażu przyjemne ciepło. Bezpośrednio po zakończeniu sesji na ciele klienta widoczny jest równomierny rumień, który ustępuje w przeciągu kilkunastu minut.

***

1lopuzynskaKomentarz – dr n. med. Magdalena Łopuszyńska
dermatolog, lekarz medycyny estetycznej
Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA
www.bella-derm.pl

Firmy prześcigają się w prezentowaniu coraz to doskonalszych urządzeń do modelowania sylwetki i likwidacji cellulitu, ale pamiętajmy, że zabieg nie zastąpi pełnego programu odchudzania, obejmującego zrównoważoną dietę i ruch fizyczny. Metodą na poprawę wyglądu ciała jest nowość – Venus Legacy.

Urządzenie to łączy aż cztery różne technologie: opatentowaną multipolarną falę radiową, impulsowe pole magnetyczne, próżniowy masaż VariPulse i podnoszenie temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (widać ją przez cały czas na ekranie). Dzięki tym zaawansowanym rozwiązaniom zabieg jest przyjemny w odczuciach i jednocześnie bardzo skuteczny. Przypomina masaż podciśnieniowy na ciepło.

Ustawienia są dobierane komputerowo, a pacjent ma wpływ na wysokość tolerowanej przez siebie temperatury. Pierwsze efekty są natychmiastowe – dochodzi do skurczenia się włókien kolagenowych, dzięki czemu widać poprawę napięcia i uniesienie skóry. Na wyeliminowanie komórek tłuszczowych i pełną przebudowę kolagenu (na skutek pobudzenia do pracy fibroblastów) trzeba jednak poczekać ok. 2-3 tygodni. Wtedy zobaczymy ostateczne rezultaty. Zabieg najlepiej powtarzać ok. 4-10 razy (zwykle 6), w odstępach co 7-10 dni.
Potem zaleca się wykonywanie seansów przypominających (co 2 miesiące). Pacjentki powinny też pamiętać o piciu w tym okresie dużych ilości wody – przyspieszy to drenaż i ułatwi usuwanie rozbitych komórek tłuszczowych. Venus Legacy to świetny zabieg wspomagający przy odchudzaniu i po ciąży. Bardzo skutecznie redukuje też cellulit. Urządzenie
wyposażone też jest w specjalną głowicę do zabiegów na twarz i szyję – efektem jest wygładzenie zmarszczek i nieinwazyjny lifting twarzy.

Na zabieg Venus Legacy zapraszają Kliniki Ziemlewski:

Wrocław- Moniuszki 23/1 ,tel. 713482266

Łódź- Rewolucji 1905 21/14 ,tel.42 2071224

www.klinikiziemlewski.pl

logo tulip

Wyłączny dystrybutor urządzenia Venus Legacy:

OPTOPOL Technology Sp. z o.o., Ul. Żabia 42, 42-400 Zawiercie, 32/67 228 00,

www.bogdanidermatologia.pl
www.facebook.com/pages/BOGDANI-Dermatologia/

Logo_Bogdani_CMYK


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz