URODA I ZDROWIE

Leczenie uzależnień

2 września 2020, dodał: Redakcja

Uzależnienie to ciężka choroba, a osoby na nią cierpiące potrzebują wiele wsparcia i terapii, by poradzić sobie z tym problemem. Niestety, uzależnienia wytwarzają się w naszych mózgach w procesie stymulacji ośrodka przyjemności. Ten ewolucyjny mechanizm powstał dlatego, by promować u nas zachowania, które mają przyczynić się do naszego przetrwania, w związku z czym raz uzależniony będzie całe życie zmagał się z konsekwencjami choroby i pokusami.

 

Leczenie uzależnień nie jest łatwym procesem.  Wymaga wiele samozaparcia, zrozumienia problemu, zrozumienia własnych słabości i mechanizmów, które doprowadziły do wytworzenia się uzależnienia. Najskuteczniejszą formą pomocy dla chorych jest terapia, zarówno indywidualna, jak i grupowa. Gdzie uzależnieni mogą szukać pomocy?

Gdzie się udać?

Osobom uzależnionym udzielana jest pomoc w wielu różnych instytucjach, w zależności od ich potrzeb i możliwości. Bardzo popularne są na przykład poradnie leczenia uzależnień, gdzie terapii mogą poddać się osoby uzależnione od alkoholu, a także innych. W takich miejscach odbywają się terapie grupowe, a osoby uzależnione uzyskują pomoc fachowców w dziedzinie leczenia uzależnień.

Czasem w przypadku, gdy uzależniony jest w krytycznym stadium choroby, wymaga w pierwszej kolejności hospitalizacji. Zostaje przyjęty na oddział szpitalny, by zaadresować wszelkie objawy fizyczne związane z przedawkowaniem i zatruciem organizmu.

Osoby chore mogą również odbywać terapię w ośrodkach zamkniętych, w których leczenie odbywa się pod całodobową kontrolą lekarzy i terapeutów, a także w ośrodkach dziennych, gdzie chory otrzymuje pomoc każdego dnia.

Inną, ciekawą formą leczenia stała się również terapia online.

 

Terapia online

Choć to raczej nowa forma terapii, leczenie się online posiada wiele zalet. Teraz osoby uzależnione mogą uzyskać potrzebną pomoc za pośrednictwem aplikacji mobilnej na telefon komórkowy. Na przykład aplikacja Helping Hand umożliwia szybkie połączenie się z terapeutą, a także uczestnictwo w grupach wsparcia osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą lub nie chcą wziąć udziału w terapii na żywo.

Aplikacja zapewnia pełną anonimowość, a także jest gwarantem tego, że zawsze kiedy występuje taka potrzeba, osoba chora może uzyskać niezbędną pomoc. Helping Hand zapewnia możliwość połączenia się z terapeutą 24h na dobę – nie ważne, gdzie jesteśmy i z czym się mierzymy – możemy łatwo skontaktować się z naszym terapeutą.

Skorzystanie z aplikacji i terapii online może być także dobrym pierwszym krokiem w całym procesie leczenia. Osoby nieprzekonane do terapii mogą w bezpiecznych i komfortowych warunkach przekonać się o jej dobrodziejstwach i zrozumieć, że inne życie jest możliwe.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator z Philipsa ;) Ahh te czasy, to byl chyba satinelle...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...