Kompletny podręcznik Green Witch – recenzja

27 kwietnia 2021, dodał: Yolana

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Natura skrywa w sobie tajemne moce, których nie jest świadomy zwykły śmiertelnik. Współczesne społeczeństwo oddaliło się od niej, upatrując szczęścia w wygodnych warunkach życia, jakie oferuje cywilizacja XXI wieku. Jednak gdy zaczynają się problemy – ze zdrowiem, z pracą, z uczuciami – wielu z nas szuka ukojenia właśnie w kontakcie z przyrodą. A gdyby tak znaleźć tam również ich rozwiązania…?

Prezentowany tu poradnik przybliża nam tajniki zielonej magii, zaprasza do świata zaklęć i rytuałów, które od wieków znały „babki” – wiejskie zielarki i znachorki, które parały się też magią. Używane były do niej m.in. amulety, stworzone m.in. z roślin i kamieni występujących w okolicy. Czy wiecie, że lawenda świetnie łagodzi stres i wzmacnia duchową energię, a suszonych liści dziewanny można używać jako składnika kadzidełek, by odpędzać duchy nawiedzające dom? Dziś świat stoi przed nami otworem – możemy sprowadzić minerały i zioła z wielu miejsc na świecie – dlaczego więc nie czerpać z tak wielu możliwości, by uczynić swoje życie lepszym i ciekawszym…?

Współczesna green witch powinna mieć jednak wyostrzony zmysł obserwacji i wyszukiwania naturalnych amuletów – a więc odczytywania ich energii. Trzeba też wiedzieć, że mają one określoną moc leczniczą lub magiczną. Dzięki temu można zorganizować ich własny zbiór, by móc wróżyć, leczyć, czy rzucać zaklęcia.
Ważny jest też dobór metody do problemu. Autorka wskazuje na wielość sposobów, jakie służą osiągnięciu celu – np. czasem leczyć może herbatka, czasem kąpiel czy eliksir. Znajdujemy tu wiele praktycznych porad, wskazówek i ostrzeżeń, które początkującej green witch pozwolą uniknąć pomyłek czy kłopotów. Warto dowiedzieć się też, jak działają rytuały oczyszczające czy uzdrawianie energią, a jak praktyka mindfullness wpływa na rozwój duchowy i osiągnięcie wewnętrznej harmonii.

Ten przewodnik po świecie magicznej przyrody tłumaczy także, jak wykorzystać energię Słońca i Księżyca, jak dostroić się do energii przyrody i stać się na nowo jej częścią. Jak sznurek konopny pomaga rzucać zaklęcia, a fioletowa poduszka z odpowiednią zawartością sprowadzi nam prorocze sny…Jak widać, nawet w centrum dużego miasta można stać się green witch i świadomie kierować dobrą energię tam, gdzie tego potrzebujemy. Pomogą w tym także odpowiednio dobrane olejki eteryczne i świece, a nawet rośliny doniczkowe, którym poświęcamy uwagę każdego dnia. Warto poszukać magii wokół nas!

Jola

Książkę poleca Studio Astropsychologii
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Oszczędzanie
Numizmatyka to calkiem fajna metoda odkładania pieniędzy. W końcu mają całkiem sporą...
Jak skutecznie zabezpieczyć się na …
Zbierałam przez wiele lat monety i banknoty. Teraz postanowiłam je wycenić i sprzedać...
Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził