Najlepszy fotograf na Twój ślub

27 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Ślub często określany jest mianem najpiękniejszego dnia w Twoim życiu. Chyba do żadnego innego wydarzenia nie szykujemy się tak długo. Przygotowania ślubne zwykle trwają ponad rok, a często nawet dwa lata. W tym czasie podejmujemy mnóstwo decyzji, które mają na celu uczynić naszą uroczystość wyjątkową. Zorganizowanie pięknego wesela jest przedsięwzięciem kosztownym. Jednak ślub bierzemy tylko raz w życiu. Tego jednego jedynego dnia pozwalamy sobie na kosztowne ekstrawagancje.

 

Dzień ślubu to magiczny czas, który jednak szybko mija. Po ślubie zostają nam: obrączka na palcu oraz zdjęcia ślubne – najcenniejsza pamiątka, do której będziesz wracać wielokrotnie przez cale swoje życie. Warto zadbać, aby pamiątka ta była jak najpiękniejsza. Jak to zrobić? Oczywiście wybrać fotografa ślubnego z najwyższej półki. Profesjonalny fotograf ślubny stworzy piękne fotografie, żywe, pełne emocji, które równie chętnie będziesz oglądać bezpośrednio po ślubie jak i po wielu latach.

Poszukiwania fotografa, który potrafi poruszyć serca widza

Znalezienie świetnego fotografa ślubnego nie jest łatwym zadaniem. W sieci znajdziesz tysiące fotografów chętnych do sfotografowania Twojej uroczystości. Jednak w zdecydowanej większości poziom ich fotografii daleko odbiega od Twoich wyobrażeń na temat pięknej fotografii ślubnej. Najlepsi fotografowie ślubni wcale nie muszą być najbardziej widoczni w Google czy w mediach społecznościowych. Trzeba poświęcić trochę czasu, przejrzeć kilkadziesiąt portfolio, najlepiej przykładowe reportaże ślubne. Fotografa możesz szukać w Google, na Instagramie, Facebook’u, w katalogach firm, pytając znajomych.

Dobre zdjęcia ślubne poruszą Twoje emocje, sprawią, że zatrzymasz się na dłużej, uśmiechniesz. Kiedy już trafisz na zdjęcia, które do Ciebie przemawiają, nie zwlekaj, pisz do fotografa i zapytaj, czy ma wolny termin Twojego ślubu. Nie odkładaj poszukiwania fotografa ślubnego na ostatnią chwilę. Ci najlepsi mają zarezerwowany cały sezon pół roku przed jego rozpoczęciem. Poszukiwania fotografa warto rozpocząć mniej więcej na rok przed uroczystością.

Czy fotograf ślubny nadaje na tych samych falach?

Piękne zdjęcia na stronie fotografa nie powinny być jedynym czynnikiem decydującym o jego wyborze. Fotograf będzie robił Wam zdjęcia przez cały dzień. Aktywnie bierze udział w uroczystości. To ważne, abyście dobrze czuli się w jego obecności. Warto spotkać się w kawiarni, porozmawiać, popytać o styl pracy. Jeśli rozmowa nie będzie się kleić, jeśli okaże się, że macie różne spojrzenia na wiele spraw, może to zwiastować, że zdjęcia również nie trafią w Twój gust. Osobowość fotografa powinna być Tobie bliska.

Najlepszym testem dla fotografa ślubnego jest sesja narzeczeńska. Wraz z narzeczonym spotykasz się z fotografem na dwie godziny na zdjęcia, podpatrujesz jak pracuje, jak rozładowuje Wasze napięcie, jaką tworzy atmosferę podczas sesji. Jeśli sesja narzeczeńska będzie miłym doświadczeniem, możesz mieć pewność, że   będzie na Twoim ślubie. Efektem sesji są zdjęcia. Czy fotografie z przeszły Twoje najśmielsze oczekiwania? Masz dylemat, którą fotografię powiesić na ścianie? Jeśli tak, wygląda na to, że fotograf ślubny zdał test celująco.

Fotografia ślubna to inwestycja

Zdjęć ślubnych nie da się powtórzyć. Nie warto ryzykować i zatrudniać początkującego czy taniego fotografa. Taka decyzja może się zemścić. Na różnych grupach w mediach społecznościowych można usłyszeć smutne historie o zdjęciach, które przepadły, o fotografach, którzy nie wywiązali się z umowy lub zrobili zdjęcia dużo poniżej oczekiwań. Dobry fotograf ślubny nie jest tanim wydatkiem, ale inwestycją w Twoje wspomnienia, w najcenniejszą pamiątką ze ślubu. Fotograf ślubny najwyższej klasy zaangażuje się w Twoją uroczystość na 100%, będzie pomocny podczas przygotowań i ustalania harmonogramu dnia, chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i przede wszystkim przekaże Ci przepiękne zdjęcia ślubne. O wydatku na fotografa szybko zapomnisz, a ból spowodowany otrzymaniem kiepskich zdjęć może być odczuwalny przez wiele lat. Warto odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: czy stać Cię na zatrudnienie taniego i kiepskiego fotografa ślubnego?

Artykuł powstał przy współpracy z fotografem ślubnym Vasco Images

https://vascoimages.pl

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz