URODA I ZDROWIE

Medycyna estetyczna – zabiegi. Na jakie problemy mogą pomóc?

27 listopada 2020, dodał: Redakcja

Jeszcze do niedawna poprawianie urody było czymś wstydliwym, teraz do poddawania się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej przyznają się nie tylko celebryci, ale także zwykli ludzie z naszego bliskiego otoczenia. Nie ma bowiem nic złego w poprawianiu urody. Odpowiednio dobrany zabieg potrafi wyleczyć z kompleksów i poprawić samopoczucie. Sprawdź, jakie są rodzaje zabiegów medycyny estetycznej i w jakich przypadkach warto się im poddać.

zabiegi na twarz

Medycyna estetyczna – definicja

Medycyna estetyczna to interdyscyplinarna dziedzina medycyny, obejmująca mało inwazyjne metody poprawiania urody. Jest działem medycyny z pogranicza chirurgii plastycznej i kosmetologii.

W ramach zabiegów podejmowane są działania zapobiegawcze zorientowane na profilaktyce starzenia się skóry lub rekonstrukcji mającej na celu przywrócić stan sprzed tego procesu. W konsekwencji poprawa ma być widoczna zarówno w zakresie urody, jak i jakości życia.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna – czym się różnią?

Choć zarówno chirurgia plastyczna, jak i medycyna estetyczna obejmują podobny zakres działań, a cel należących do jednej i drugiej grupy zabiegów jest niemal identyczny, to jednak dziedzin wykorzystuje inne metody niwelowania powstałych w obrębie ciała defektów. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej – zabiegi medycyny estetycznej zabiegi mogą być przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym i nie wymagają użycia skalpela. Narkoza nie jest konieczna, a powrót do formy najczęściej zajmuje raptem kilka dni.

W przypadku medycyny estetycznej inny jest także cel podejmowanych działań. Wszelkie zabiegi mają za zadanie przede wszystkim stymulować naturalne procesy komórkowe lub zmniejszać oznaki starzenia. Z kolei chirurgia plastyczna w dużym stopniu ingeruje w ciało, trwale zmieniając jego wygląd.

Zabiegi medycyny estetycznej

Poniżej znajdziesz 4 przykładowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dowiedz się, jakie są wskazania do ich wykonania i jakie efekty dzięki nim można uzyskać.

Mezoterapia igłowa

Jest to bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna metoda leczenia różnych problemów skórnych. W ramach zabiegu wstrzykiwane są małe dawki substancji leczniczych w miejsca, które tego najbardziej wymagają. Bezpośrednim wskazaniem do jego wykonania jest m.in.:

•   występowanie zmarszczek płytkich lub głębokich,

•   nadmiernie przesuszona skóra,

•   skłonność do trądziku.

Zabieg niesie za sobą natychmiastowy rezultat – skóra jest widocznie nawilżona i rozświetlona, robi się bardziej jędrna i elastyczna. Następuje niemal całkowita redukcja płytkich zmarszczek, zredukowane zostają także zmarszczki głębokie. Efekty mezoterapii igłowej utrzymują się przez długi czas.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg naturalnie odmładzający i regenerujący skórę. Bogate w czynniki wzrostu osocze bogatopłytkowe stymuluje powstawanie kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyspiesza produkcję nowych komórek naskórka. Zabieg polecany jest przy zmianach takich jak:

•   zmarszczki,

•   bruzdy,

•   fałdy,

•   niejednolity koloryt skóry,

•   trądzik różowaty,

•   atopowe zapalenie skóry,

•   blizny,

•   rozstępy

Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym następuje poprawa elastyczności, gęstości i napięcia skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Ponadto skóra jest lepiej ukrwiona i nawilżona – wygląda na młodszą.

Lipoliza iniekcyjna

To zabieg alternatywny dla chirurgicznej liposukcji. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu powodującego rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Zabieg polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wskazaniem do lipolizy iniekcyjnej jest:

•   nadmiar tłuszczu w obrębie ciała (kark, ramiona, plecy, brzuch, biodra, pośladki, uda),

•   nadmiar tłuszczu w obrębie twarzy (worki pod oczami, podwójny podbródek).

W przebiegu zabiegu komórki tłuszczowe pękają, a uwolniony z nich tłuszcz jest rozkładany przez organizm w procesie przemiany materii. O ile nie nastąpi gwałtowny przyrost masy ciała, efektami zabiegu będzie można cieszyć się przez długi czas.

Biorewitalizacja Jalupro

Jest to kuracja z wykorzystaniem preparatów zawierających wysokie stężenie kwasu hialuronowego oraz kompleks aminokwasów. Główne wskazania do zabiegu biorewitalizacji Jalupro:

•   głębokie zmarszczki,

•   bruzdy i fałdy,

•   skóra poszarzała i pozbawiona blasku,

•   skóra cienka,

•   skóra mało elastyczna i mało jędrna,

•   skóra nadmiernie przesuszona.

Biorewitalizacja Jalupro przywraca skórze utracony blask i elastyczność oraz zapobiega utracie jej jędrności. W widoczny sposób redukuje zmarszczki, zapobiega degradacji kolagenu i elastyny. Zmniejsza blizny potrądzikowe, jak i rozstępy.

Wszystkie opisane wyżej zabiegi wykonasz w gabinecie medycyny estetycznej w Opolu – Laser Beauty. Usługi świadczone są przez wykwalifikowanego kosmetologa z dużym doświadczeniem. Aby poznać więcej szczegółów na temat wspomnianych zabiegów i umówić się na wizytę, odwiedź stronę gabinetu: Laser-Opole.pl.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Medycyna estetyczna – zabiegi. Na jakie problemy mogą pomóc?

  1. avatar Der-Med Kraków pisze:

    Bardzo dobry artykuł. Duża dawka praktycznych informacji. Super.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Niepokój dziecka po szczepieniu.
Przed szczepieniem naprawdę warto dać czopek Viburcolu żeby dziecko wyciszyć i uspokoić. Później...
Stres a zdrowie
Kupcie i spróbujcie leku Neurexan. Dziala szybko i skutecznie radzi sobie ze stanami wzmożonego...
Depresja...
Tylko dobry psychiatra i psychoterapia u psychologa, a w ciężkich przypadkach leczenie szpitalne....
Zapalenie zatok a ból zęba
Płucz zatoki bo to zazwyczaj pomaga. Po płukaniu stosuj aerozol Euphorbium, bo ono obkurcza...