Jura Krakowsko-Częstochowska. Dlaczego warto odwiedzić ten rejon?

27 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że Polska jest pięknym krajem. Dużo osób wyjeżdża na wakacje za granicę, nieszczególnie przejmujc się tym, że w zasięgu ręki mamy mnóstwo wspaniałych atrakcji oraz wspaniałych miejsc do odwiedzenia. Warto wspomnieć między innymi o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a więc rejonie, który charakteryzuje się masą atrakcji oraz przepięknymi widokami.

Z jakiego powodu warto skierować swoją uwagę na wczasy właśnie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? Jakich atrakcji można tam doznać? Jakiego rodzaju nocleg wynająć – hotel & SPA, czy coś skromniejszego? Zapraszamy na krótką opowieść o tym, dlaczego jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych rejonów w naszym kraju. Jeśli chcesz znaleźć komfortowy nocleg, strona https://www.poziom511.pl/ z pewnością będzie pomocna i warto ją chociaż sprawdzić.

Przepiękny krajobraz Jury

Choć może zabrzmieć to nieco trywialnie, Jura Krakowsko-Częstochowska może pochwalić się wspaniałym krajobrazem. Składa się na niego mnóstwo czynników, między innymi niezwykle ciekawe skały, piękne tereny zielone czy też wszelkie zjawiska geologiczne, takie jak jaskinie – choć te znacznie trudniej dostrzec, niż rozciągające się majestatycznie wzgórza. Warto wiedzieć, że mamy do czynienia z naprawdę obszernym terenem, który ciągnie się przez wiele kilometrów kwadratowych, dlatego zobaczenie wszelkich miejsc godnych uwagi może potrwać bardzo długo. Mówimy tutaj między innymi o miejscach charakterystycznych, takich jak słynna Maczuga Herkulesa, a więc skała przypominająca, cóż… maczugę, jak również chociażby Okiennik Wielki w Skarżyskach. Jest to nad wyraz ciekawy element krajobrazu, ponieważ konstrukcja całej skały przypomina okno, do którego zresztą można się bez większych problemów dostać nawet bez posługiwania się sprzętem wspinaczkowym. Co więcej, w poszczególnych rejonach można trafić na naprawdę dużo zamków, które w znacznej większości zachowały się w świetnym stanie. Ich zwiedzanie zwykle jest darmowe lub kosztuje symboliczne kilka złotych, a zdecydowanie warto się tego podjąć, zwłaszcza że widok z dużej części z nich niemal zapiera dech w piersi, zaś pod względem architektonicznym są to nad wyraz interesujące budowle. Ojcowski Park Narodowy to rejon, w którym znajdziesz najwięcej tego rodzaju atrakcji.

Zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że jeśli chodzi o południe Polski, Jura jest jednym z rejonów, które może nie cieszą się największym powodzeniem wśród turystów, ale oferują niezapomniane doznania. Warto tutaj jednak mieć świadomość odnośnie tego, że zobaczenie wszystkich atrakcji w dzień lub dwa jest zupełnie niemożliwe, ze względu chociażby na intensywność zwiedzania poszczególnych rejonów oraz fakt, że mówimy o naprawdę obszernym terenie. Z tego względu warto zastanowić się nad noclegiem na nieco dłuższy czas. Jeśli chodzi o miejscowości takie jak Ogrodzieniec, noclegi wysokiej klasy są na wyciągnięcie ręki, a co się tyczy miasta Zawiercie, hotel & SPA wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, podobnie jak omawiane wcześniej SPA w niedalekich okolicach Częstochowy. Nie warto oszczędzać na komforcie, kiedy mowa o zwiedzaniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rejon ten oferuje wiele niesamowicie intensywnych atrakcji, a wiele z nich wymaga całkiem solidnego wysiłku fizycznego. Z tego względu na wagę złota dla każdego turysty jest regeneracja po ciężkim, aczkolwiek bardzo efektywnym dniu zwiedzania. Warto wiedzieć, że na przykład na stronie poziom511.pl znaleźć można hotel & SPA, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Hotele w miejscowości Ogrodzieniec są nad wyraz luksusowe, ale i dostosowane pod względem finansowym do potrzeb gości. Warto tutaj zdawać sobie sprawę z pewnego bardzo istotnego faktu – jeśli mowa o zwiedzaniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, dwa czy trzy dni nie wystarczą. Znacznie lepiej zagospodarować sobie tyle czasu wolnego od pracy, aby móc pozwolić sobie co najmniej na tygodniowy wypoczynek. Niesie to ze sobą korzyści również z innego powodu – warto wiedzieć, że w przypadku co najmniej tygodniowego wypoczynku można zdecydować się na niezwykle interesujące pakiety pobytowe jeśli chodzi o noclegi na Szlaku Orlich Gniazd czy też jeśli mowa o hotelu w Podzamczu. Niezwykle szeroki wybór tych pakietów sprawia, że każdy turysta będzie mógł odpocząć w dokładnie taki sposób, jaki go interesuje. Niezależnie od tego, czy ma ochotę na zwiedzanie zamków oraz innych pozostałości średniowiecznej architektury, woli obcować z przyrodą czy też zależy mu na odwiedzeniu najciekawszych miast leżących na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie wśród takowych pakietów.

Tygodniowy pobyt na terenie Jury

Atrakcje turystyczne nie zamykają się jedynie w ciekawych krajobrazach lub zamkach, ponieważ można jeszcze odwiedzić takie miasta, jak Kraków czy Częstochowa. Oba są niezaprzeczalnie piękne i jest w nich mnóstwo rzeczy do zrobienia oraz zabytków do zobaczenia. Miasta te dochodzą zatem do puli atrakcji, przez co jest ona naprawdę obszerna. Jeden weekend zdecydowanie nie wystarczy, jeśli chcą Państwo zaznać pełnowymiarowego wypoczynku oraz zobaczyć najciekawsze elementy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Z tego względu wynajęcie pokoju w komfortowym hotelu w dogodnej lokalizacji będzie bardzo dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o najwyższej jakości noclegi, Podzamcze wydaje się miejscowością zdecydowanie godną polecenia, tym bardziej, że oferuje bardzo przyzwoity dojazd do wszelkich atrakcji Ojcowskiego Parku Narodowego, jak również mnóstwo niezwykle interesujących ścieżek rowerowych czy szlaków turystycznych. Tak więc pakiety pobytowe nastawione na zwiedzanie, sport czy też relaks w SPA są godne uwagi. Warto także wiedzieć, że w Ogrodzieńcu można bez większych problemów znaleźć komfortowy hotel na podróż biznesową – obsługa z pewnością dopasuje wszelkie warunki pobytu do oczekiwań osób jadących do Jury Krakowsko-Częstochowskiej właśnie w tym celu, zatem każdy właściciel firmy, menedżer czy dyrektor będzie w stanie zaznać relaksu, jak również spędzić ten czas efektywnie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...