URODA I ZDROWIE

Jesienny spacer z wózkiem – poradnik aktywnego rodzica

31 października 2017, dodał: katarzynat

Odpowiedzialni rodzice często zadają sobie pytanie czy wychodzić na spacer z małym dzieckiem, kiedy przychodzi czas jesiennych ochłodzeń i zimowych mrozów. Odpowiedź jest prosta – warto zachować aktywność także w tych porach roku, gdy pogoda mniej nas rozpieszcza. Ruch powoduje bowiem  stymulację układu krążenia oraz immunologicznego, dzięki czemu stajemy się bardziej odporni.

file1509460250

Badania przeprowadzone przez markę X-lander wskazują, że ponad 72 proc. ankietowanych rodziców najchętniej spędza wspólny, wolny czas z dzieckiem na spacerach lub aktywnościach na powietrzu*. Lekarze pediatrzy zgodnie twierdzą, że nawet z kilkudniowym noworodkiem można wyjść na krótki spacer o każdej porze roku. Oczywiście należy przy tym zadbać o odpowiednie ubranie dziecka oraz przygotowanie do spaceru w postaci zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria, jak ciepły kocyk czy pokrowiec przeciwdeszczowy.
Komfortowy i bezpieczny spacer zapewni małemu podróżnikowi także odpowiednio dobrany i przygotowany wózek.

Właściwa wielkość wózka i detale

Już na etapie zakupu wózka, warto pamiętać, że żyjemy w kraju o zmiennym klimacie, a jesień i zima trwają aż pół roku! Wybierając wózek należy mieć na uwadze nie tylko naszą wygodę (waga wózka, łatwość prowadzenia i składania), ale przede wszystkim komfort dziecka. W pierwszych miesiącach życia dziecka najlepiej sprawdzają się wózki głębokie z dużą i wygodną gondolą, w której nawet dziecko ubrane w ciepły kombinezon czy śpiworek znajdzie wystarczająco dużo miejsca. Wysokie boki gondoli stanowią dodatkową ochronę dla dziecka. Ważna jest także obszerna budka, dobrze chroniąca przez wiatrem czy opadami.

Decydując się na wybór konkretnego modelu wózka warto zwrócić także uwagę na jego odporność na warunki zewnętrzne oraz łatwość utrzymania w czystości. Tkaniny, z których wykonany jest wózek, powinny  pozwalać na szybkie odświeżenie poprzez przetarcie wilgotną szmatką, a w przypadku większych zbrudzeń muszą dawać możliwość zdjęcia i wyprania.

Konstrukcja wózka i amortyzacja

Jesienią i zimą najlepiej sprawdza się wózek z aluminiowym stelażem. Jest on zdecydowanie lżejszy, co wpływa na wagę całego wózka. Aluminium jest także odporne na korozję.
Jeśli chodzi o koła to najlepsze na jesienne spacery są wózki z dużymi, pompowanymi kołami. Bowiem im większe koła, tym wygodniej prowadzi się wózek na każdej nawierzchni.

Ważnym elementem wózka jest także odpowiednia amortyzacja. Nie może być ona zbyt miękka, bo wtedy wózek reaguje na każdą nierówność terenu. Twardsza amortyzacja natomiast zapewnia stabilność wózka, co zwiększa zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo dziecka.

Dobra widoczność wózka

Jesienią i zimą kiedy wcześnie zapada zmrok ważne są elementy odblaskowe w wózku. Wielu rodziców nie jest świadomych, jak mało widoczni są na drodze. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu są wózki, w których została zastosowana technologia LED. Pulsujące lub jednostajne światło zamontowane w podnóżku wózka oraz elementy odblaskowe zapewniają widoczność w ciemnościach nawet do 100 m oraz gwarantują bezpieczeństwo rodzica i dziecka podczas spaceru. Wózki marki X-lander wyposażone są w elementy odblaskowe zarówno na koszach zakupowych, ale także w oświetlenie LED, które działa w dwóch trybach: ciągłym oraz przerywanym, doświetlając drogę przed wózkiem i czyniąc go świetnie widocznym z daleka. Warto wiedzieć, że wózek z odblaskami, na który pada światło reflektorów, widoczny jest z ok. 120 metrów, natomiast bez nich – zaledwie z 30-40 metrów.

Przegląd i konserwacja wózka

Aby wózek dobrze służył i był bezpieczny dla małego pasażera, należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu i konserwacji. Zaleca się systematyczne czyszczenie wózka  z zabrudzeń,  szczególnie w okolicach kół, amortyzatorów i innych elementów ruchomych. Co jakiś czas warto też oliwić miejsca ruchome.

Odpowiedzialni producenci wózków, jak marka X-lander, z myślą o bezpieczeństwie oferują usługę serwisową polegająca na darmowym przeglądzie wózka po roku użytkowania. Usługa dotyczy wszystkich wózków X-lander począwszy od kolekcji 2016, a wózek można zgłosić do darmowego przeglądu w dowolnym terminie, nie później jednak niż do 15 miesiąca od daty zakupu wózka.

Szczegóły: www.x-lander.com

* Badanie internetowe „Spędzanie czasu z dziećmi” prowadzone przez markę X-lander w okresie grudzień 2016-styczeń 2017 roku.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy matujące
Ja używam kremu matującego od miesiąca. Jestem szczerze mówiąc, rezultatami zachwycona, choć jest drogi...
Jakie perfumy dla chłopaka na preze…
Ja ostatnio mojemu kupiłam "Paco Rabane XS Night" (ale w sumie wybór padł tylko...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Każdy przypadek jest inny, więc takie historie nie dają nadziei ze i...
Miałyście kiedyś robioną mammotomię…
Tylko mammografię, ale jeśli to badanie jest tak samo okropne, to już się boję....