URODA I ZDROWIE

Jakie rowerki dla dzieci są dostępne i po które sięgnąć na różnych etapach życia?

7 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Rowery towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat. Niemal każdy z nas uczył się jazdy na swoim pierwszym rowerze jeszcze zanim poszedł do szkoły podstawowej, a później rozwijał tę sportową pasję. Obecnie dzieci i rodzice także nie mogą narzekać na brak wyboru, ponieważ dostępne są różnorodne modele rowerków, zarówno tych dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych. Po które w takim razie warto sięgnąć?

Pierwszy rowerek dla malucha

Pierwszy rowerek można wybrać dla dziecka, które ma nawet dwa latka. W jego przypadku najlepiej sprawdzi się trzykołowy rowerek biegowy o prostej, lekkiej budowie. Powinien odznaczać się przede wszystkim ogromną stabilnością, dzięki której dziecko będzie mogło uczyć się poruszania na takim pojeździe. Jednocześnie będzie rozwijało swoje zdolności motoryczne, te związane z utrzymaniem równowagi, jak też prowadzeniem rowerku we właściwą stronę – oczywiście pod kontrolą rodziców.

RUNO BABY oferuje kilka ciekawych rowerków biegowych dla najmłodszych, które odznaczają się ogromną zaletą, jaką jest możliwości ich powiększania odpowiednio do wieku i wzrostu malucha. Dzięki temu mogą służyć nawet do piątego roku życia dziecka, pozwalając mu na dobre zapoznanie się z ruchem na pojeździe. Jednocześnie są bardzo lekkie i ekologiczne, ponieważ zostały wykonane z drewna, co ułatwi rodzicom ich przenoszenie.

Trójkołowiec z obracanym siedzeniem

Kolejnym wyborem rodziców może być trójkołowy rowerek, który posiada pedały przymocowane do przedniego koła. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest idealnym następstwem rowerka biegowego dla malucha, a rodzicom pozwala na bardzo łatwą kontrolę nad zachowaniem dziecka, ponieważ taki pojazd nie rozwija zbyt dużej prędkości.

Warto przy tym zwrócić uwagę na budowę nowoczesnych, wygodnych trójkołowców. Przedstawione w sklepie RUNO BABY modele posiadają obracane siedzisko i komfortową budkę, która doskonale chroni dziecko przed słońcem lub niespodziewanym deszczem. W razie potrzeby mogą też służyć za alternatywę dla klasycznego wózka spacerowego i są bardzo łatwe w montażu, co ułatwi zadanie każdemu rodzicowi.

Pierwszy rowerek na dwóch kołach

W końcu musi przyjść ta wielka chwila, w której dziecko przesiądzie się na swój pierwszy rower wyposażony w dwa koła. Jeśli jednak nadal nie czuje się pewnie, warto sięgnąć po model posiadający popychacz oraz dodatkowe, boczne kółka, które uchronią młodego cyklistę przed wywróceniem się i bolesnym potłuczeniem. Dzięki nim szybko nabierze on wprawy i nauczy się prawidłowego, samodzielnego utrzymywania równowagi – kółka wystarczy wówczas odkręcić, aby dziecko mogło już zupełnie swobodnie poruszać się na rowerze, przypominającym “dorosły model”.

Takie stopniowe przechodzenie od najmniejszych, do nieco większych rowerków zapewni dziecku łatwą, szybką, a przede wszystkim przyjemną naukę. Bez wątpienia wkrótce dołączy ono do twoich rowerowych wycieczek jako ich pełnoprawny, samodzielny uczestnik.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

partner/ka na wesele
Wbrew pozorom to nie takie proste, ludzie nie mają czasu nawet na imprezy... Koleżanka...
krecone wlosy - co jak i czym
Pianka świetnie utrwala takie skręty, no i olejowanie pomaga zachować ich elastyczność...
tworzymy opowiadanie - zabawa
... przystojnym masażystą z ośrodka, w wieku jej syna! Razem spędzali czas na...
Jaki zegarek kupić
Ja kieruję się raczej stylem, żeby do mnie pasował, a nie marką...