Jakie rowerki dla dzieci są dostępne i po które sięgnąć na różnych etapach życia?

7 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Rowery towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat. Niemal każdy z nas uczył się jazdy na swoim pierwszym rowerze jeszcze zanim poszedł do szkoły podstawowej, a później rozwijał tę sportową pasję. Obecnie dzieci i rodzice także nie mogą narzekać na brak wyboru, ponieważ dostępne są różnorodne modele rowerków, zarówno tych dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych. Po które w takim razie warto sięgnąć?

Pierwszy rowerek dla malucha

Pierwszy rowerek można wybrać dla dziecka, które ma nawet dwa latka. W jego przypadku najlepiej sprawdzi się trzykołowy rowerek biegowy o prostej, lekkiej budowie. Powinien odznaczać się przede wszystkim ogromną stabilnością, dzięki której dziecko będzie mogło uczyć się poruszania na takim pojeździe. Jednocześnie będzie rozwijało swoje zdolności motoryczne, te związane z utrzymaniem równowagi, jak też prowadzeniem rowerku we właściwą stronę – oczywiście pod kontrolą rodziców.

RUNO BABY oferuje kilka ciekawych rowerków biegowych dla najmłodszych, które odznaczają się ogromną zaletą, jaką jest możliwości ich powiększania odpowiednio do wieku i wzrostu malucha. Dzięki temu mogą służyć nawet do piątego roku życia dziecka, pozwalając mu na dobre zapoznanie się z ruchem na pojeździe. Jednocześnie są bardzo lekkie i ekologiczne, ponieważ zostały wykonane z drewna, co ułatwi rodzicom ich przenoszenie.

Trójkołowiec z obracanym siedzeniem

Kolejnym wyborem rodziców może być trójkołowy rowerek, który posiada pedały przymocowane do przedniego koła. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest idealnym następstwem rowerka biegowego dla malucha, a rodzicom pozwala na bardzo łatwą kontrolę nad zachowaniem dziecka, ponieważ taki pojazd nie rozwija zbyt dużej prędkości.

Warto przy tym zwrócić uwagę na budowę nowoczesnych, wygodnych trójkołowców. Przedstawione w sklepie RUNO BABY modele posiadają obracane siedzisko i komfortową budkę, która doskonale chroni dziecko przed słońcem lub niespodziewanym deszczem. W razie potrzeby mogą też służyć za alternatywę dla klasycznego wózka spacerowego i są bardzo łatwe w montażu, co ułatwi zadanie każdemu rodzicowi.

Pierwszy rowerek na dwóch kołach

W końcu musi przyjść ta wielka chwila, w której dziecko przesiądzie się na swój pierwszy rower wyposażony w dwa koła. Jeśli jednak nadal nie czuje się pewnie, warto sięgnąć po model posiadający popychacz oraz dodatkowe, boczne kółka, które uchronią młodego cyklistę przed wywróceniem się i bolesnym potłuczeniem. Dzięki nim szybko nabierze on wprawy i nauczy się prawidłowego, samodzielnego utrzymywania równowagi – kółka wystarczy wówczas odkręcić, aby dziecko mogło już zupełnie swobodnie poruszać się na rowerze, przypominającym “dorosły model”.

Takie stopniowe przechodzenie od najmniejszych, do nieco większych rowerków zapewni dziecku łatwą, szybką, a przede wszystkim przyjemną naukę. Bez wątpienia wkrótce dołączy ono do twoich rowerowych wycieczek jako ich pełnoprawny, samodzielny uczestnik.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...