Waga łazienkowa Xiaomi – dlaczego warto?

7 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Klasyczne urządzenia służące do sprawdzania masy naszego ciała mają tylko jedną funkcję. Obecnie w naszych domach można znaleźć sprzęty, które umożliwiają monitorowanie wielu parametrów organizmu, a przede wszystkim są bardzo dokładnie. Jaka waga łazienkowa powinna spełnić nasze oczekiwania i dlaczego warto zwrócić uwagę na sprzęty marki Xiaomi?

waga łazienkowa

Wagi kiedyś i obecnie

W wielu domach w dalszym ciągu korzysta się z mechanicznych wag łazienkowych. Ich zaletą jest przede wszystkim długowieczność. Mechanizm ich działania nie jest skomplikowany, nie składają się one z wielu elementów, nie wymagają zasilania i tak naprawdę – nie ma co się w nich zepsuć. Dlatego takie rozwiązania potrafią nam służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Dyskusyjna jest jednak dokładność tych sprzętów, co należy zaliczyć do ich największych wad. Takie urządzenie może nam pokazać, że ważymy o kilogram czy nawet jeszcze więcej niż w rzeczywistości. Dlatego nie jest to rozwiązanie dla tych, którzy oczekują precyzyjnego pomiaru.

Zaletą wag mechanicznych jest natomiast stosunkowo niska cena, a także brak kosztów eksploatacji. Nie wymagają one do działania baterii i nie szkodzi im zalanie wodą. Jak wypada na tym tle waga elektroniczna? Pod wieloma względami – dużo lepiej.

Przede wszystkim przemawia za nią dokładność pomiaru – najlepsze urządzenia są w stanie wykryć nawet zjedzenie niewielkiego posiłku i zmianę wagi np. o 50 g. Są to sprzęty, które dają nam nieporównywalnie większe możliwości od tradycyjnych wag mechanicznym. Umożliwiają pomiar wielu parametrów naszego ciała, a w tym m.in. wskaźnika tkanki tłuszczowej. Urządzenia, które dają taką możliwość nazywane są wagami diagnostycznymi. Są one wyposażone w wyświetlacz i można je sparować z aplikacją zainstalowaną np. na smartfonie. Zatem elektroniczna waga łazienkowa jest nie tylko sprzętem do pomiaru masy naszego ciała, lecz rozwiązaniem, które pozwala nam na bieżąco śledzić nasze postępy w odchudzaniu, nie tylko pod kątem wagi. Jest to urządzenie, które znajdzie zastosowanie niemal w każdym domu, a co więcej, może ono nawet rozpoznawać użytkowników – to dzięki temu wiele osób może na bieżąco kontrolować parametry swojego organizmu.

Elektroniczna waga łazienkowa – dlaczego warto?

Wiemy już, że sprzęty, które mamy do dyspozycji obecnie mają nieporównywalnie większe możliwości niż wagi mechaniczne. Oto, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem takiego produktu:

 • Precyzja pomiaru – w zależności od modelu dokładność sprzętu może być inna, ale w przypadku solidnych urządzeń będzie to od 50 do 100 g. Co więcej, dobre wagi oferują również szeroki zakres pomiaru, dzięki czemu można za ich pomocą ważyć również produkty spożywcze i inne lekkie rzeczy.
 • Kontrolowanie parametrów ciała – urządzenie może określić, ile wynosi wskaźnik podstawowej przemiany materii, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, masa kości i nie tylko. W zależności od modelu wagi może ona odczytywać inne informacje.
 • Możliwość wykonania testu balansu ciała – aby go zrobić, wystarczy stanąć na urządzeniu na jednej nodze. Ćwiczenia poprawiające równowagę pomogą nam osiągnąć właściwy balans ciała, co przyczyni się do ograniczenia ryzyka obrażeń stawów.
 • Obsługiwana wersja Bluetooth – im wyższa, tym lepiej, gdyż wiąże się to z szybszym przesyłaniem danych, a także z większym zasięgiem, tzn. smartfon nie musi się znajdować bezpośrednio przy wadze.
 • Wyświetlacz – powinien być energooszczędny, tzn. najlepiej, aby aktywował się wtedy, gdy na urządzeniu znajduje się jakieś obciążenie. Pokaże wynik, a po zejściu z wagi wyświetlacz powinien się wygasić. Dzięki temu dłużej będziemy mogli korzystać z urządzenia bez konieczności wymiany baterii.
 • Identyfikowanie użytkowników – waga może to robić na podstawie danych ciała korzystających. Możliwe jest zapisywanie informacji na temat wielu osób, ale powinien też być dostępny tryb gościa, czyli użytkowanie bez zapamiętywania wyników pomiaru.
 • Materiały – powinny być tutaj wykorzystane najwyższej jakości rozwiązania, np. szkło hartowane.
 • Wygląd – najczęściej elektroniczne wagi są estetyczne, nowoczesne. Są to rozwiązania, których nie trzeba chować, gdyż stanowią one elegancki element wyposażenia łazienki.

Szukając odpowiedniego sprzętu, warto zwrócić uwagę na produkty marki Xiaomi. Sprzęty te mają atrakcyjną cenę i zapewniają nam wiele możliwości.

Waga łazienkowa Xiaomi – którą wybrać?

Marka Xiaomi znana jest przede wszystkim z produkcji smartfonów – nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że firma ta oferuje również inne urządzenia, a w tym funkcjonalne wagi łazienkowe. Oto przykładowe modele, którymi warto się zainteresować:

 • Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – urządzenie to umożliwia kontrolowanie aż 13 parametrów ciała. Pozwala ocenić m.in. poziom tkanki tłuszczowej, wody czy odczytać wskaźnik masy kości. Waga oferuje wykonanie testu balansu ciała, a zakres ważenia w jej przypadku wynosi od 100 g do 150 kg.
 • Xiaomi Mi Smart Scale 2 – to sprzęt, który ułatwia dbanie o zdrowie i sylwetkę. Waga dokonuje pomiaru z dokładnością do 50 g. Urządzenie wyliczy, ile powinna wynosić optymalna waga danego użytkownika, a konstrukcja rozwiązania wykonana jest ze szkła hartowanego.
 • Xiaomi Mi Smart Scale – to urządzenie jest w stanie wykryć zmianę masy ciała nawet o 50 g, a waży w zakresie od 5 do 150 kg. Ta waga automatycznie identyfikuje użytkowników i przechowuje dane nawet 16 korzystających.

Wszystkie te urządzenia spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Zapewniają precyzyjny pomiar, ale nieco różnią się funkcjami. Warto dokładnie zapoznać się z parametrami tych rozwiązań, aby wybrać taki sprzęt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz