Jakie jest zastosowanie lamp bakteriobójczych?

24 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zastosowania światła UV umożliwiają kontrolę zapachów, sterylizację i eliminacji zanieczyszczeń przemysłowych i spalin zawierających rozpuszczalniki. W niektórych instytucjach, takich jak szpitale, jakość powietrza ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Bakteriobójcze promieniowanie UV oczyszcza powietrze z mikroorganizmów wywołujących choroby i zanieczyszczeń, które pogarszają astmę lub inne dolegliwości układu oddechowego.

lampa bakteriobójcza

Lampy bakteriobójcze mają również kluczowe znaczenie dla oczyszczania powietrza w branżach, w których wytwarzane są szkodliwe i toksyczne chemikalia, takich jak druk, tworzywa sztuczne i guma i są to m.in. opieka zdrowotna, rolnictwo, produkcja okapów, dział papierniczy  oraz w przemyśle.

Lampy UV dezynfekują powierzchnie bez użycia środków chemicznych, co jest kluczowe w wielu branżach. Na przykład w przemyśle spożywczym nasze lampy są używane do napromieniania: bakteriobójcze światło ultrafioletowe może unieszkodliwić wirusy, bakterie, drożdże i grzyby w ciągu kilku sekund, a także może wydłużyć okres przydatności do spożycia i zwiększyć wartość odżywczą. Coraz częściej zastosowania światła UV są wykorzystywane do napełniania sprzętu, taśm przenośnikowych, pojemników transportowych i powierzchni roboczych artykułów spożywczych.

Zastosowania światła UV służą do tworzenia bezpiecznej wody w basenach i spa oraz eliminowania potrzeby szkodliwego i drażniącego działania chloru. Są one również wykorzystywane w akwakulturze, naukach przyrodniczych i procesach uzdatniania wody ( uzdatnianie wód balastowych , ścieków, wody pitnej i rekultywacji). Tradycyjne sposoby uzdatniania i dezynfekcji wody mogą być niezdrowe, niebezpieczne i toksyczne dla środowiska. Uzdatnianie wody UV jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska, aw niektórych przypadkach bardziej skuteczne.

W branżach, które wymagają czystego, sterylnego środowiska, UVC stosuje się do ograniczania ilości „żywych” organizmów w powietrzu oraz do sterylizacji sprzętu laboratoryjnego  i powierzchni,  gdy w pomieszczeniu nie ma pracowników.

Aktualnie świat walczy z pandemią koronawirusa i wobec tego wiele uwagi poświęca się narzędziu używanemu wcześniej tylko w małych ośrodkach: bakteriobójczej technologii ultrafioletowej. Bakteriobójcze promieniowanie UV, zwane także UV-C, może być bardzo skuteczne i korzystne, gdy jest używane prawidłowo. Światło UV-C może unieszkodliwić nawet do 99,9% patogenów. Wstępne testy pokazują, że może inaktywować SARS-CoV-2 , wirusa wywołującego COVID-19.

Bakteriobójcze promieniowanie UV w górnych częściach pomieszczeń jest uważane przez ekspertów za najskuteczniejszy sposób ograniczenia oraz przenoszenia wirusów i bakterii.

Górne powietrze w sposób ciągły dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu, emitując promieniowanie UV-C nad głowami ludzi. Ponieważ promienie UV-C nie są kierowane bezpośrednio na osoby, urządzenia UV w górnych pomieszczeniach są bezpieczne w miejscach, w których przebywają ludzie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...