Jak wybrać dobry mikser ręczny? Na co zwrócić uwagę?

27 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Lubisz piec? A może brakuje Ci urządzenia, które pomoże w przygotowywaniu omletów na śniadanie? Jeśli choć na jedno powyższe pytanie padła odpowiedź twierdząca, musisz zainwestować w mikser ręczny. Ten sprzęt to absolutne must have każdej pani domu. Aktualnie w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego można znaleźć mnóstwo wielofunkcyjnych urządzeń tego typu. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed zakupem? Jak wybrać dobry mikser kuchenny?

mikser retro

Mikser ręczny – must have w każdej kuchni

Miksery kuchenne są obecne w polskich kuchniach już wiele lat. Z tego sprzętu korzystały nasze mamy i babcie, które zamieniły manualne ubijaczki na ich elektryczne odpowiedniki. Było to dla nich ogromne ułatwienie podczas pieczenia i gotowania. Urządzenia na prąd były przede wszystkim szybsze i dokładniejsze.

Nie da się jednak ukryć, że aktualnie na rynku można spotkać roboty kuchenne i miksery planetarne, które posiadają zdecydowanie więcej właściwości niż tradycyjny mikser ręczny. Czy to jednak oznacza, że ten sprzęt przeszedł już do lamusa? Okazuje się, że nie. Tego typu produkty nadal cieszą się popularnością, a dodatkowo łatwo je przechowywać, bo w porównaniu z np. KitchenAid zajmują bardzo mało miejsca.

W jakich sytuacjach sprawdzi się mikser ręczny?

Niepozorny wygląd miksera może nieco zmylić, to urządzenie pomoże m.in. w:

  • przygotowywaniu ciast, a dokładniej w zmiksowaniu składników,
  • ubiciu piany z białek np. na bezę,
  • zmiksowaniu produktów niezbędnych do przygotowania ciasta naleśnikowego.

Urządzenia wyposażone w dodatkowe akcesoria:

  • zblendują zupy na krem,
  • zmielą mięso,
  • przygotowują owocowe lub warzywne smoothie.

mikser

 

Kupujemy mikser – na co zwrócić uwagę?

Zakup jakiegokolwiek urządzenia elektrycznego może wprawić wiele osób w zakłopotanie. Zazwyczaj większość z nas zwraca uwagę wyłącznie na walory estetyczne konkretnego sprzętu, nie jest to jednak najważniejszy aspekt. To, czy mikser będzie czarny czy czerwony nie sprawi, że będzie on lepiej działał. Dlatego wybierając urządzenie tego typu, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na moc oraz prędkość.

Mocny mikser ręczny to model o dużej mocy?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedno jest jednak pewne – im większa moc miksera, tym szybciej i łatwiej będzie on radził sobie m.in. z ubijaniem czy ucieraniem składników. Wysokiej jakości modele mają moc sięgającą 500 W i z ich pomocą można wykonać nawet najbardziej zaawansowane przepisy. Do nieskomplikowanych prac domowych wystarczy urządzenie o mocy 200 W.

Jaka prędkość miksera będzie odpowiednia?

Przed zakupem miksera ręcznego warto sprawdzić, jakie ma on wartości prędkości. Najlepszym rozwiązaniem są modele, które posiadają co najmniej trzy poziomy regulowane ręcznie. Dzięki temu podczas przygotowywania ciasta samodzielnie będziemy mogli ustawić prędkość mieszania składników.

Mikser z misą czy bez?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona wyłącznie od preferencji kupującego. Jednak z drugiej strony nie da się ukryć, że miksery z misą znacznie ułatwiają wszelkiego rodzaju prace w kuchni. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że mikser do ciasta z misą daje gotującemu możliwość zajęcia się w tym samym czasie innymi czynnościami. Nie musi on wtedy o nic się martwić, ponieważ urządzenie bezpiecznie pracuje. Model z misą przydaje się wtedy, gdy do ciasta trzeba po kolei dodawać konkretne składniki lub w przypadku gdy niezbędne jest np. przygotowywanie innej masy.

 

Jak widać wybór miksera ręcznego nie jest trudny. Należy wziąć pod uwagę kilka wyżej wymienionych parametrów oraz osobiste preferencje. Najważniejsze jest jednak to, aby dopasować model do częstotliwości jego używania oraz dań, jakie planujemy przygotowywać.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...