Licówki ceramiczne: czy są wytrzymałe i trwałe?

27 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeśli patrząc w lustro, widzimy, że nasze zęby nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli, a jednocześnie nie ma potrzeby gruntownego korygowania ich za pomocą aparatu ortodontycznego, najlepszym rozwiązaniem okażą się licówki. To świetne rozwiązanie, które szybko i bezboleśnie, a przy tym diametralnie odmieni zgryz! Czym są licówki i jak z nich korzystać? Więcej informacji w artykule poniżej.

licówki

Licówki są doskonałym rozwiązaniem na szybką korektę uzębienia. O ile lekarz prowadzący nie wykluczy takiego rozwiązania, nakładki na zęby będą świetną metodą wyrównania kolorytu zębów i poprawy ich wyglądu. Licówki są dostępne w różnych wersjach, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie – w zależności od finansowych priorytetów. Licówki będą też idealną propozycją, jeśli inwestycja w aparat nazębny wydaje nam się perspektywą niemożliwą do zrealizowania. Czym dokładnie są i jak wyglądają licówki? O tym w dalszej części artykułu!

Estetyczna korekcja zgryzu – licówki

Istnieją różne rodzaje licówek. Wziąwszy pod uwagę nasze zasoby finansowe, każdy może odnaleźć coś dla siebie. Oczywiście decydujące zdanie będzie miał lekarz prowadzący, więc na wizycie należy omówić ze stomatologiem wszelkie obawy i ustalić priorytety. Lekarz personalizuje sposób leczenia do predyspozycji pacjenta, zatem dostosuje się do naszych przewidywań i uczyni uśmiech piękniejszym w taki sposób, byśmy byli maksymalnie usatysfakcjonowani.

Jakie są rodzaje nakładek nazębnych?

Jak czytamy na stronie https://dentalfraternity.pl/licowki, istnieje kilka odmian licówek i w zależności od zaleceń lekarza oraz preferencji, można do uzębienia dopasować konkretne rodzaje.

  • Licówki akrylowe – stanowią rozwiązanie krótkotrwałe, bowiem można je nosić maksymalnie do dwóch lat (stanowią też budżetową wersję właściwych nakładek).
  • Licówki kompozytowe – ten rodzaj nakładek plasuje się w średniej półce cenowej. Mają jednolitą strukturę, przez co nie wyglądają tak naturalnie, jak ich ceramiczne odpowiedniki.
  • Licówki ceramiczne – trwałe, niezwykle odporne nakładki, charakteryzują się cienką strukturą, niewielką wagą i doskonałym, naturalnym efektem.

 

Licówki kompozytowe a porcelanowe – jakie są najważniejsze zalety licówek i dla kogo są najlepsze?

 

Decydując się na nakładki, klienci zazwyczaj zastanawiają się, które będą dla nich najlepsze: licówki kompozytowe czy porcelanowe?  Najważniejszą kwestią okaże się zapewne zaplecze finansowe, ponieważ nakładki różnią ceną, ale także estetyką.

Najbardziej kosztowną inwestycją, ale i najtrwalszą okażą się licówki ceramiczne. Kompozytowe spełnią także nasze oczekiwania estetyczne w niższej cenie, jednak różnią się wyglądem od ceramicznych; mają ujednolicony koloryt, więc prezentują się mniej naturalnie niż ceramiczne. Z czasem mogą się delikatnie przebarwiać. Jeśli więc chcemy założyć licówki, warto dobrze zastanowić się nad ich doborem. Ceramiczne nakładki mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem, w które trzeba najwięcej zainwestować, ale zapewni nam trwały, zdrowy i piękny uśmiech na długie lata. Podsumowując, licówki:

  • pełnią funkcję estetyczną,
  • wyrównują koloryt zębów,
  • ujednolicają kształt uzębienia,
  • dedykowane są dla zębów przednich (najpopularniejsze są licówki na jedynki),
  • nie wymagają częstotliwych wizyt i korekcji,
  • są wygodne i nie stanowią źródła dyskomfortu (lub bólu). ‘

O ile wada zgryzu nie jest na tyle znacząca, by lekarz ortodonta lub stomatolog zalecił leczenie aparatem ortodontycznym, nakładki okażą się doskonałym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, by udać się na konsultację do specjalisty i dokonać gruntownego przeglądu uzębienia, na podstawie którego potwierdzimy, czy możemy założyć licówki. Dopiero na podstawie wywiadu i wykluczenia wszelkich przeciwwskazań wybierzemy najlepsze dla nas rozwiązanie. 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Usuwanie tatuażu - ktoś coś?
Efekt usunięcia tatuażu zależy od koloru, ilości kolorów występujących w tatuażu, wielkości, gęstości barwnika,...
Węglowodany - czy naprawdę są takie…
Ja codziennie jem pieczywo - tyle że częściej razowe. Biała mąka jest nie...
Woda w codziennej diecie
Samej wody piję teraz mało ,raczej w 90% to są herbaty, latem zdarza...
Woda w codziennej diecie
Ostatnio czytałam książkę, gdzie lekarka radzi, żeby nie pić na silę 2 litry...