URODA I ZDROWIE

Jak przechowywać żywność?

27 maja 2019, dodał: Dagmara

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób powinniśmy przechowywać żywność? Czy wystarczy włożyć do lodówki i po sprawie? Jak się okazuje nie do końca. Odpowiednie przechowywanie pokarmu przedłuża jego żywotność, dzięki czemu możemy zaoszczędzić i nie wyrzucać zbyt często jedzenia. Dodatkowo pomaga to zachować większą higienę i poprawia nasze zdrowie. Zobacz co warto wiedzieć o prawidłowym przechowywaniu jedzenia.

przechowywanie zywnosci

Folia aluminiowa

Chyba każdy ma ją w kuchni i używa do wielu rzeczy. Folia nie przepuszcza wody, powietrza oraz światła, dzięki czemu idealnie nadaje się do przykrywania serów, mięs i jarzyn. Dzięki foli jedzenie zachowa swój aromat, smak oraz wszelkie witaminy. Dodatkowo w foli możesz piec dania, które są częścią Twojej diety. Taka forma uchroni jedzenie od nadmiaru tłuszczu i utraty wartości odżywczych. Pamiętaj, że strona foli ma znaczenie. Ta błyszcząca ochrania przed ciepłem poprzez izolacje i odbijanie. Z kolei matowa strona przepuszcza i pochłania ciepło. 

Foli musisz jednak używać z głową, ponieważ posiada również swoje minusy. Glin z foli może przeniknąć do jedzenia i przy kontakcie z wodą oraz przy obróbce termicznej. Nie używaj foli do gotowania oraz podgrzewania. Folia aluminiowa nie nadaje się do kontaktu z kwaśnymi rzeczami typu cytrusy, pomidory, kiszona kapusta. Takie połączenie wydziela szkodliwe substancje powodując obciążenia wątroby.

przechowywanie zywnosci

Plastik

Jest on nie ekologiczny oraz niebezpieczny. Jego skład to głównie polimery, które wydzielają szkodliwe substancje. Bisfenol przechodzi do żywności i zaburza nasz układ endokrynologiczny, co z kolei prowadzi do otyłości. Co prawda nie możemy całkowicie wyeliminować plastik, ponieważ pojemniki są nam potrzebne, ale możemy zminimalizować jego szkodliwe działanie. Wybieraj tylko te pojemniki, które posiadają cyfrę 2 lub 5, dzięki czemu zachowasz bezpieczeństwo. Dodatkowo pamiętaj, aby:

  • Nie podgrzewać w mikrofalówkach jedzenia w plastikach z grupy 7
  • Nie wlewaj do pojemnika gorących potraw
  • Nie myj ich w zmywarkach
  • Nie zostawiajmy butelek plastikowych PET na działanie słońca
  • Nie używajmy ponownie butelek PET

przechowywanie zywnosci

Jak przechowywać?

 

Jeżeli chodzi o kanapki, to wybierz papier śniadaniowy. W przypadku kanapek, w których znajdują się warzywa lub sos, to użyj dodatkowo woreczka albo kartonowego pudełeczka. Zrezygnuj z aluminiowych naczyń, a zamiast tego wybierz stal nierdzewną, szkło, żeliwo lub kamionkę. Dobrym rozwiązaniem do zawijania jedzenia jest pergaminowy papier lub folia plastikowa. Papier ochroni przed obsychaniem oraz utratą aromatu. Szynkę zawijaj w papier śniadaniowy, a garnki i naczynia muszą być szczelnie przykryte.

przechowywanie jedzenia

zobacz również:

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Części do samochodu - oryginalne, u…
ja polecam zajrzeć na tą stronę https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody.html Oni oprócz samochodów w ofercie mają...
Kielce
Z chęcią wyjdę gdzie na spacer czy pogadam o filmach, książkach, muzyce itp,...
Najdziwniejsze miejsca na seks
Najdziwniejsze miejsce w jakim widziałam parkę zabierającą się za te sprawy to teren...
Dobry tonik bez alkoholu
Zamiast toników polecam płyny micelarne, są skuteczniejsze w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu cery.