Gra wstępna – na czym polega celebrowanie miłości?

9 sierpnia 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Ludzie dzielą się na zwolenników szybkich numerków oraz miłośników celebrowania seksu przed seksem. Dobra gra wstępna może jednak działać cuda. Zaostrza apetyt, rozbudza zmysły i zdolność odczuwania wszystkich smaków intymności. Gra wstępna, jak każda gra, ma swoje reguły. Gra się w otwarte karty, a każda ze stron ma prawo być tak samo aktywna. Przegrywają niecierpliwi i rutyniarze. Wygrywają ci, których pieszczoty nie tylko są przyjemne, ale stanowią też źródło inspiracji dla poczynań drugiej strony.

Gra wstępna pobudza hormony powodujące zmiany fizjologiczne, które zapewniają prawidłowy przebieg miłosnego zbliżenia. U mężczyzn faza pobudzenia trwa krócej niż u kobiet, co wynika z przyczyn fizjologicznych. Cykl seksualny mężczyzny trwa średnio 2,8 minuty. Obejmuje: pojawienie się myśli o seksie, erekcję i orgazm, aż po rozluźnienie prącia i utratę wzwodu. U kobiety ten proces trwa około 13 minut. Mamy więc średnio 10 minut spóźnienia. Krzywa podniecenia kobiety wznosi się łagodnie. Podniecenie sprawia, że przedsionek i wnętrze pochwy lekko nabrzmiewają, wydzielając naturalną substancję zwilżającą o pobudzającym zapachu. Zmienia się również kształt pochwy. Zwężeniu ulega 1/3 jej długości u wejścia, co stymuluje członek, dzięki czemu zwiększa się efektywność jego ruchów. Napływająca krew powoduje wzrost łechtaczki i jej większą wrażliwość na bodźce.
Powiększają się piersi, twardnieją brodawki. Powiększenie łechtaczki i nawilżenie pochwy występuje po około 7 minutach. Czyli już po teoretycznym orgazmie u mężczyzny. Z tego powodu zaledwie 30-40% kobiet doznaje pełnej satysfakcji seksualnej podczas stosunku bez rozgrzewki. U mężczyzn wstępne pieszczoty powodują wzrost podniecenia, które jest odczuwane nie tylko z narządów płciowych, ale z całego pieszczonego ciała. Rozluźniają się mięśnie, grubieje moszna, jądra unoszą się w górę, twardnieją brodawki piersiowe. Oprócz zalet praktycznych, gra wstępna ma również duże znaczenie w budowaniu bliskości emocjonalnej. Pielęgnuje miłość, wzbogaca intymne relacje. Stanowi wyraz szacunku i troski o partnera. Uspokaja, odpręża, przedłuża i maksymalizuje odczuwanie podniecenia seksualnego, ale daje również romantyczną oprawę kontaktom intymnym. Dlatego pieszczoty wstępne, które mają za zadanie podniecić, a więc fizjologicznie przygotować do aktu seksualnego, są szczególnie ważne i potrzebne dla kobiet. Umiejętne przekazanie tej wiedzy partnerowi to duża sztuka. Wiele frustracji seksualnych wynika z tego, że chociaż nasze serce i myśli są już gotowe do przyjęcia mężczyzny, to nasze ciało musi się jeszcze odpowiednio do tego nastroić.
Milczenie partnera podczas zbliżenia nie jest przejawem braku miłości. Przyczyną są istniejące w funkcjonowaniu mózgu u kobiet i mężczyzn różnice. U naszych partnerów prawa półkula koordynuje pracę ręki i oka, a lewa zawiaduje stroną werbalną i poznawczą (wyrażanie uczuć, komunikacja). Równoczesne dotykanie i wysławianie wymaga więc przestawienia się z jednej części mózgu do drugiej. Jednoczesne pieszczenie partnerki i przemawianie do niej wywołuje irytację, a nawet złość. Pociąga to bowiem za sobą zmiany w funkcjonowaniu mózgu. U nas półkule mózgu pracują równocześnie. Z łatwością przecież malujemy paznokcie u nóg i plotkujemy przez telefon. Dla kobiety kontakt werbalny z partnerem w czasie intymnego zbliżenia jest dowodem bliskości emocjonalnej. Milczący jak grób kochanek kojarzy się ze śmiercią uczucia, bo uprawianie seksu ma dla nas więcej wspólnego z mózgiem niż z lędźwiami. Należy więc zrozumieć mężczyznę i nie brać sobie do serca jego milczenia.
Kobiety preferują powolną grę wstępną, bogatą w pocałunki, pieszczoty, czułe słówka i miłosne dialogi. Preludium do fizycznego zbliżenia powinno być pełne romantycznych dekoracji i rekwizytów, oceanu pieszczot oraz sentymentalnych zapewnień. Mężczyźni natomiast są wzrokowcami. Ważnym elementem gry wstępnej jest dla nich patrzenie na kobietę, która im się podoba – na jej ciało, szczególnie roznegliżowane, twarz, gesty. To ich najbardziej podnieca i rozbudza seksualnie. Kobiecie trzeba zapewnić pożywkę również zmysłowi dotyku, słuchu i powonienia.
Jak sama nazwa wskazuje, celem gry wstępnej jest przygotowanie ciała i zmysłów do stosunku. Jednak ograniczanie pieszczot tylko do roli „przygotowawczej” zawęża możliwości, które za nimi idą.

Jak dobrze grać wstępnie – rady dla niej:

1) Słuchaj jego wskazówek, a w razie czego poproś o nie. Jeśli twój mężczyzna w trakcie, gdy obdarzasz go pieszczotami, poprosi, byś robiła coś inaczej, nie odbieraj tego jako krytyki i świadectwa, że sobie nie radzisz, tylko potraktuj jak cenną wskazówkę i skorzystaj z niej. Nikt nie jest jasnowidzem, ty też nie. Masz prawo nie wiedzieć, jak on lubi być pieszczony, i nie jest to żaden wstyd czy porażka. Dając ci rady, on tak naprawdę ułatwia ci zadanie i sprawia, że twoje działania są skuteczniejsze. A przecież o to właśnie ci chodzi, prawda? Gdy mężczyzna nic nie mówi, a ty nie wiesz za bardzo, czego on tak naprawdę pragnie, po prostu zapytaj.
2) Mów o swoich pragnieniach. Podobnie wskaż mu drogę na swoim ciele, pokazuj lub delikatnie pokieruj partnerem, tak aby pieszczoty były przyjemnością i prawdziwą rozkoszą.
3) Panowie mają czasem opory przed tym, żeby dyrygować kochanką (właśnie z obawy przed tym, że mogą ją urazić), ośmiel go więc swymi pytaniami, zachęć go do tego, by cię naprowadził. Komunikacja w łóżku to podstawa.
4) Bądź aktywna. Czasami kobiety zachowują się tak, jakby ich rola w grze wstępnej sprowadzała się do tego, że pozwalają się mężczyźnie rozbierać i dotykać. Oczywiście z tego również on czerpie przyjemność – podnieca go dotykanie twoich piersi, pośladków, nóg, oglądanie seksownej bielizny. Ale równie ważne jest to, aby sam został obdarzony pieszczotami, by poczuł się doceniony i pożądany. Dlatego weź czasem sprawy w swoje ręce. Spełnij jego fantazje o kobiecej dominacji. Pozwól mu oprzeć się wygodnie i po prostu poddać twoim czułym dłoniom.
5) Patrz na niego. Wielu mężczyzn bardzo to lubi. Lubią pokazywać się kobiecie nago, lubią, gdy ona na nich patrzy i podziwia ich ciało, a w szczególności męskość. Nie odwracaj wzroku, nie chowaj twarzy, patrz – i to łapczywie. Nie tylko ciało kobiety, ale również jej spojrzenie jest dla mężczyzny podniecające. Twój wzrok na jego ciele to ważny element gry wstępnej.
6) Pozwól mu zająć się tobą w pełni. Nie wydzielaj stref dostępnych i zakazanych (chyba że chodzi o strefy zagrożone łaskotkami), nie kieruj się tym, które części swego ciała uważasz za atrakcyjne, a które nie. Nie rezygnuj z pieszczot piersi, które chce (na pewno!) ci ofiarować, dlatego że masz zastrzeżenia do ich wyglądu. Nie odwracaj się do niego zawsze przodem po to, by nie mógł przyjrzeć się twoim pośladkom, które ty (i tylko ty!) uważasz za zbyt obfite.

Rady dla niego:

1) Nie traktuj gry wstępnej jako zła koniecznego, jak czegoś, przez co musisz po prostu przebrnąć. Kobieta to od razu widzi i czuje. Przekonaj się, że im bardziej powolne i urozmaicone jest miłosne preludium, tym większą ekstazę przynosi finał.
2) Nie spiesz się. Daj sobie trochę na wstrzymanie. Zobaczysz, że nie pożałujesz. To, że masz już wzwód, nie znaczy, że od razu musicie zaczynać. Przedłużaj miłosne preludium, a mocniej przeżyjesz finał.
3) Ogólna zasada brzmi: rozpoczynaj pieszczoty powoli i delikatnie, stopniowo zwiększając ich intensywność i tempo. Przyglądaj się reakcjom partnerki, a zobaczysz, na które karesy reaguje entuzjazmem, a które wywołują grymas niechęci.
4) Naucz partnerkę, jak ma się zachowywać. Znasz siebie już od wielu lat, wiesz, co lubisz. Dla niej to nowość, która może ją lekko onieśmielać – pomóż się poznać.
5) Zachęcaj ją pochwałami. Okazuj jej, że sprawia ci przyjemność. Mów, jak dobrze sobie radzi. W ten sposób dowartościowujesz ją i motywujesz do tego, by jeszcze bardziej się starała. Jeżeli chciałbyś coś w jej zachowaniu zmienić, zasugeruj to delikatnie i bez krytyki.
6) Nie bądź tyranem. Jeśli ona nie chce w łóżku robić czegoś, na czym tobie zależy, nie wściekaj się, nie obrażaj, nie szantażuj jej emocjonalnie. To kiepska strategia, którą niewiele wskórasz – nawet jeśli ci ulegnie, to i tak będzie to robiła z musu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest technika małych kroczków. Po prostu dajesz jej czas na oswojenie się z twoją seksualnością – potrzebują go szczególnie młode, mało doświadczone dziewczyny.
7) Dbaj o jej wrażenia estetyczne. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach o higienie osobistej nikomu nie trzeba przypominać, a jednak. Prawda jest taka, że większość kobiet ma bardzo wyczulony zmysł powonienia. Jeśli nie przykładasz zbyt wielkiej wagi do higieny osobistej, sam sobie szkodzisz.
Kochankowie powinni się w łóżku rozumieć bez słów, w lot rozpoznawać swoje oczekiwania, to mit rodem z hollywoodzkich filmów. Jasne, że rozmowa nie jest łatwa, w dodatku język polski, z jego ubogim słownictwem seksualnym, wcale w tym nie pomaga – niestety, większość określeń z tej dziedziny brzmi albo medycznie, albo wulgarnie. Nie jest to jednak powód, by sprawy seksu przemilczać albo nie mówić o problemach, kiedy się pojawiają. Możecie przecież stworzyć swój własny intymny język, którym będziecie się komunikować wyłącznie między sobą. To nie tylko ułatwi wzajemne dopasowanie się w łóżku, ale też jeszcze bardziej zacieśni więź między wami. Mamy pięć zmysłów i każdy z nich może dostarczyć mnóstwo przyjemności. Musisz tylko spróbować je wyostrzyć i dostarczać im odpowiedniej pożywki – patrzeć, słuchać, wdychać, dotykać i smakować. Niestety, codzienność nas ogłusza i otępia. Za dużo spraw do załatwienia, za mało czasu, ciągły pośpiech i stres. Staraj się jednak nie przenosić tego do sypialni. Gra wstępna nie znosi pośpiechu i bylejakości.

 

Przeczytaj również:

 

  1. Co działa na mężczyzn?

  2. Sekrety uwodzenia kobiety

  3. Erotyczna mapa ciała mężczyzny

  4. Męskie fantazje seksualne

  5. O jakim seksie marzą kobiety – dyskusja

 
 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Gra wstępna – na czym polega celebrowanie miłości?

  1. avatar Gość pisze:

    a ja czasami wolę szybki numerek niż godzinne mizianie się

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

co na zniszczone paznokcie?
Chyba odżywki nie mają sobie równych ;) Ja polecam SOS - tania,...
Ulubione serie kosmetyków
Pokochałam serię Bio Hyaluron! Najpierw moja mama skusiła się na krem do...
Krem przeciwzmarszczkowy od kiedy
Po 30 - tce już trzeba zacząć używać takich kosmetyków na zmarszczki...