Ewa Chodakowska – różne ćwiczenia i trening czyli spalanie tłuszczu!

6 kwietnia 2020, dodał: mzydor
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Ewa Chodakowska to jedna z osób, dzięki którym Polska przeżyła prawdziwą sportową rewolucję. Kobieta do dziś motywuje miliony Polek do regularnej aktywności fizycznej, a jej programy, takie jak m.in. „Skalpel” czy „Turbo wyzwanie” zyskały ogromną sławę wśród starszych i młodszych. Trenerka prowadzi swój fanpage oraz Instagram, gdzie ćwiczący stale się motywują, pokazując swoje metamorfozy innym. Rodzinna atmosfera i pozytywne nastawienie Ewy sprawia, że grono jej zwolenniczek nie spada, a nawet uda się wśród nich znaleźć garść chłopaków, poszukujących w domowym zaciszu drogi do lepszej sylwetki.

ewa chodakowska 2020

Jeśli uważasz, że po zimowym leniuchowaniu czas na odrobinę ruchu, zapoznaj się z jednymi z popularniejszych ćwiczeń, które wykonuje Ewa. Trenowanie trzy razy w tygodniu sprawi, że poczujesz się lepiej, twoje ciało nabierze jędrności, pośladki seksownego kształtu, a wejście na czwarte piętro przestanie być przykrym doświadczeniem. Pamiętaj, by przed każdym treningiem wykonać rozgrzewkę, a zakończyć go rozciąganiem.

  1. Szybkie tupanie w miejscu

To prawdziwa uczta dla całego ciała! Ugnij lekko kolana, pochyl się do przodu i zacznij tupać w miejscu, trzymając łokcie blisko tułowia i lekko zaciskając dłonie. Tup tak szybko, jak tylko potrafisz, a gdy poczujesz, że brakuje Ci sił, wytrwaj jeszcze kilka sekund. Całość powtórz trzy razy, a jeśli chcesz spalać więcej kalorii, wykonuj ten „bieg” nawet między każdym z dziesięciu ćwiczeń.

 

  1. Wykrok z podskokiem

To ćwiczenie wpłynie na nogi i pośladki, które będą napięte nawet po pierwszym treningu. Zrób wykrok, po czym w podskoku przenieś tylną nogę w górę. Pamiętaj o tym, by stale napinać brzuch i utrzymywać prostą sylwetkę. Zrób dziesięć powtórzeń na jedną stronę, a potem kolejne tyle na drugą. Wykonaj ćwiczenie trzy razy.

  1. Przysiad z podskokiem

Podskoki – czy to z przysiadu, czy z wykroku – są wspaniałą alternatywą dla prostych wariantów. Sprawiają, że spalasz więcej kalorii, a co ważniejsze, twoje ciało szybciej nabiera pożądanych kształtów. Zacznij od rozstawienia stóp na szerokość bioder i przejdź do przysiadu, jednocześnie pilnując, by wypychać kolana na zewnątrz. Gdy zegniesz kolana do 90 stopni, śmiało wyskocz w górę, prostując nogi. Zejdź do przysiadu i powtórz ćwiczenie dziesięć razy. Zrób trzy serie.

  1. Unoszenie ugiętej nogi w klęku podpartym

To ćwiczenia angażuje nie tylko pośladki, ale też uda, a nawet brzuch. Zacznij od klęku podpartego, łokcie ułóż na szerokość barków. Gdy twoje łokcie znajdą się pod barkami, a kolana pod biodrami, unieś ugiętą nogę pod kątem prostym, jakbyś piętą chciała dotknąć sufitu. Zatrzymaj się wtedy, gdy twoje udo i kolano będą przedłużeniem tułowia. Opuść nogę do klęku. Zrób dwanaście powtórzeń na każdą nogę po trzy, cztery razy.

  1. Damskie pompki

To ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Jest ratunkiem dla klatki piersiowej, wykonywane regularnie podnosi biust. Ustaw dłonie szerzej od barków, kolana oprzyj na podłodze, a stopy unieś. Ugnij łokcie tak, by uzyskać w nich kąt prosty. Wróć do pozycji wyjściowej.

  1. Wznosy i uginanie rąk + unoszenie nóg leżąć

Połóż się na brzuchu, po czym zepnij pośladki i wyprostuj ręce, wyciągając je przed siebie. Ściągając łopatki, uginaj ręce w łokciach do dziewięćdziesięciu stopni, unoś klatkę piersiową. Spinaj brzuch. Jednocześnie unoś nogi, pracując pośladkami i udami. Powtórz ruch osiem razy, wykonaj trzy serie.

  1. Rozpiętki w leżeniu

Kolejne ćwiczenie, które wpłynie na twoją klatkę piersiową oraz ręce. Do wykonania tego ćwiczenia wykorzystaj hantle albo butelki z wodą. Połóż się na plecach, a nogi ugnij w kolanach, stopy postawiając na ziemi. Ręce ustaw po bokach ciała, aby stanowiły z tułowiem kąt dziewięćdziesięciu stopni. Unoś proste ręce do góry aż do spotkania się hantli. Ćwiczenie wykonaj dziesięć razy w trzech seriach.

  1. Plank

To ćwiczenie uwielbiane przez większość trenerów. Nic dziwnego – jego rezultaty widać nie tylko na brzuchu, wzmacnia bowiem całe ciało. Połóż się na brzuchu, oprzyj na przedramionach, zginając łokcie do kąta prostego. Unieś tułów, opierając się na palcach stóp. Niech twoje ciało stanie się jedną prostą linią. Spinaj brzuch i utrzymuj równowagę. Policz do trzydziestu i zrób jeszcze dwie takie serie.

  1. Skośne brzuszki z unoszeniem kolan

Połóż się na plecach, ugnij nogi, a stopy postaw na ziemi. Ręce oprzyj lekko po bokach głowy, po czym unieś się do góry, wyciągając praw łokieć do lewego kolana, które także zbliżaj do łokcia. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób osiem powtórzeń i zmień stronę. Wykonaj trzy lub cztery takie serie.

  1. Burpees

By zakończyć trening z przytupem, zrób dziesięć burpees.  W pozycji stojącej unieś ręce do góry i podskocz, po czym zginając kolana, oprzyj dłonie na ziemi. Wyrzuć stopy w tył, by finalnie znaleźć się w pozycji planka. Skocz stopami w stronę dłoni, po czym wstań.

 

zobacz również:

Ćwiczenia PLANK – na czym polegają, efekty i rodzaje ćwiczeń

Ćwiczenia w domu przed telewizorem, komputerem – czyli trening dla kondycji

Ćwiczenia dla początkujących

Ćwiczenia na leżąco

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...