Drewniane zabawki dla dzieci – przegląd 6 produktów

11 grudnia 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zanim wymyślono sztuczne tworzywa, dzieci bawiły się przedmiotami, które znalazły w okolicy (np. patykami, kamykami czy orzechami). Nie wszystkich było stać na zabawki, jednak jeśli jakiś smyk je posiadał, były wykonane z naturalnych, łatwo dostępnych materiałów, takich jak materiał czy drewno. Klocki czy kolejki drewniane znane są więc od dziesięcioleci i wciąż chętnie wręczane maluchom. A wybór jest ogromny! Bez problemu znajdziemy więc zabawkę, którą dziecko będzie się chętnie bawiło – czy to samodzielnie, czy z rodzeństwem. Zabawki wykonane z drewna to świetna inwestycja – nawet po wielu latach od ich zakupu można przekazać je kolejnym dzieciom w rodzinie. Zastanawiasz się, na co się zdecydować? Przygotowaliśmy propozycję 6 drewnianych zabawek dla dzieci.

Zalety drewnianych zabawek dla dzieci

Zabawki z drewna są ekologiczne, ciepłe w dotyku i do tego ładnie pachną. Drewno, jako surowiec odnawialny, szybko się rozkłada i nie zatruwa środowiska. Jednak zanim zabawka trafi na wysypisko śmieci, służy nawet kilku pokoleniom maluchów. Jest więc idealnym wyborem dla małych dzieci, które potrzebują do zabawy przedmiotów odpornych na rzucanie czy zgniatanie, ale przede wszystkim bezpiecznych. Ponieważ większość z nich nie ma ostrych kantów i drobnych elementów, mogą się nimi bawić nawet roczne smyki.

Zabawki drewniane niezwykle korzystnie wpływają na rozwój brzdąców. Zabawa drewnianymi klockami, puzzlami czy też układanie torów kolejki wpływa na koordynację ręka-oko, rozwój manualny dziecka i umiejętność logicznego myślenia. Wiele z nich służy też do nauki literek czy cyferek. Ponadto wspomagają w poznawaniu kształtów i kolorów, a wszelkie przeplatanki i labirynty przygotowują małe rączki m.in. do nauki pisania.

6 propozycji zabawek drewnianych dla dzieci

We współczesnych sklepach półki uginają się od zabawek. Kolorowe, świecące, grające, a nawet poruszające się produkty są na porządku dziennym. Aby nie przebodźcować dziecka, warto wręczyć mu nieskomplikowaną zabawkę z drewna. Poniżej zebraliśmy 6 propozycji marki Smily Play, która została wyróżniona jako Luksusowa Marka Roku 2018.

1. Inteligencja 4w1

Ta układanka drewniana jest odpowiednia już dla 1,5-rocznych maluchów. Zestaw posiada kolorowe klocki o różnych, geometrycznych kształtach oraz specjalne podstawki. To swego rodzaju sorter. Dziecko ma możliwość wyboru spośród kilku zabaw – może dopasowywać klocki do odpowiednich, wystających bolców, ułożyć je w przygotowanym do tego celu miejscu czy też zwyczajnie coś z nich zbudować.

Układanka uczy cierpliwości i logicznego myślenia. Będzie dobrym wyborem także dla dziecka, które jest nadpobudliwe i wymaga treningu koncentracji i skupienia.

2. Kolejka 80 elementów

Kolejka drewniana dla dzieci to fantastyczne połączenie układanki z pojazdem szynowym. Zabawka posiada aż 80 elementów. Brzdąc może ułożyć tory w kształt koła, okręgu, ósemki – ogranicza go w tym względzie jedynie jego własna wyobraźnia. Poza torami i – oczywiście – lokomotywą z wagonami w zestawie znajdują się klocki, które wzbogacają zabawę. Dzięki takim dodatkowym detalom jak mosty, budynki, roślinność czy pojazdy służb porządkowych dziecko może na podłodze w pokoju stworzyć całe miasteczko!

Kolejka, jak i inne drewniane zabawki, nie jest wyposażona w żadne świecące i grające dodatki. Wagoniki poruszane są tylko i wyłącznie siłą rączek małego dziecka, co wpływa pozytywnie na rozwój jego ciała i zdolności manualnych.

3. Klocki drewniane 50 elementów

Najmłodsze dzieci z drewnianych klocków układają proste wieże, dzięki czemu ćwiczą cierpliwość i koordynację. Starsze tworzą bardziej skomplikowane budowle, a także uczą się dzięki nim rozpoznawania kształtów i kolorów. Komplet klocków drewnianych dla dzieci, w którym znajduje się aż 50 elementów o różnych kształtach, wymiarach i kolorach, pozwala na zbudowanie domu, toru wyścigowego, piramidy, a nawet całego miasteczka, po którym brzdąc może jeździć resorakami. Klocki ćwiczą logiczne myślenie i wyobraźnię. Zabawa może pochłonąć dziecko na kilka godzin, pozwalając mu na tworzenie wręcz misternych konstrukcji.

4. Kolorowa wieża, czyli gra z drewna

Wśród drewnianych zabawek dla dzieci można znaleźć także gry zręcznościowe. Przykładem może być np. Kolorowa wieża, której zasady są niezwykle proste: po ułożeniu konstrukcji należy wyjmować klocki w taki sposób, by budowla się nie rozpadła. Grę można sobie utrudnić – rzucić kostką i wyciągać klocki w kolorze wskazanym przez sześcian. Brzdąc może się bawić zabawką samodzielnie, ale także z rodzicami lub rówieśnikami, zamieniając grę w fascynującą rywalizację.

Drewniane klocki można zabrać ze sobą np. w podróż i zabawiać nimi dziecko zawsze wtedy, kiedy do jego życia wkrada się nuda. Kolorowa wieża uczy zasad fair play, współpracy i daje wiele radości.

5. Aktywny trójkąt

Aktywny trójkąt to jedna z najlepszych zabawek motorycznych. Ta drewniana przeplatanka zwiększa sprawność rączek dziecka, dzięki czemu przygotowuje go do nauki pisania. Przeplatanka z drewna to sieć metalowych prętów, na które nałożono drewniane, kolorowe koraliki. Maluch nie jest w stanie ich ściągnąć, dlatego nie ma obaw, że je połknie. Zadaniem brzdąca jest przesuwanie klocków po wygiętych pręcikach, co – wręcz pozorom – nie jest takim prostym zadaniem.

Na tym jednak zabawa się nie kończy! Aktywny trójkąt posiada także inne atrakcje: liczydło, sorter oraz grę zręcznościową. Zabawka może więc zająć smyka na długi czas.

6. Cymbałki

Rozwój słuchu dziecka warto stymulować już od urodzenia. Kiedy brzdąc skończy 18 miesięcy, warto podarować mu drewniany instrument, jakim są Cymbałki. Motywują one maluchy do tworzenia pierwszych melodii, zapoznają z istnieniem różnych dźwięków i rytmów. Drewniane cymbałki są trwałe, co czyni z nich idealną pierwszą zabawkę muzyczną. Gdy dziecko podrośnie i wciąż będzie zainteresowane muzyką, można pomyśleć o bardziej zaawansowanych zabawkach muzycznych.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...